Karlsruhe – město pořádající veltrh NUFAM

Veletržní a kongresová destinace Karlsruhe

Mapa SRN Karlsruhe

veletržní město Karlsruhe

NUFAM

V souvislosti s připravovanýou akcí: Veletrh užitkových vozidel a logistiky NUFAM 2013 jsme se rozhodli v redakci Kamionaci.cz předdstavit organizátora veletrhu a samotné veletržní město Karlsruhe.

( Sledujte NUFAM na Kamioňáci.cz )

Veletržní společnost Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH (KMK) se v oblasti veletrhů a kongresů zasazuje o poskytnutí prostoru novým tématům a inovacím, informační výměnu a podporu navazování kontaktů, stejně jako mezinárodní zviditelnění předností destinace Karlsruhe. Přitom KMK staví na silných stránkách technologického regionu Karlsruhe, který se vyznačuje renomovanými vysokými školami a výzkumnými institucemi, inovativními podniky i velkou hospodářskou silou. Úzkou spoluprací s výzkumem a hospodářstvím mají být zachyceny perspektivní trendy, které se následně uplatní v jednoznačně zaměřených odborných veletrzích a kongresech. Aby byla v lokalitě Karlsruhe etablována inovativní témata kongresů a veletrhů, spolupracuje KMK mimo jiné s vysokými školami, výzkumnými zařízeními a oborovými svazy. Tak je KMK partnerem místního technologického institutu (KIT), integrací Univerzity Karlsruhe a výzkumného centra Karlsruhe.

Veletržní společnost Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH nabízí se svými třemi lokalitami, výstavištěm Karlsruhe, kongresovým centrem Karlsruhe a „Evropskou halou“, prostor pro malé i velké kongresy, veletrhy a akce.

Výstaviště Karlsruhe

52 tis. m2 výstavní plochy ve čtyřech prosvětlených halách bez sloupů, oblast pro akce velká 1 800 m2 a 62 tis. m2 volného prostranství nabízí hodně prostoru pro veletrhy a prezentace nejrůznější velikosti a druhu. Inovativní prostor pro obchodní akce nabízí veletržní konferenční centrum výstaviště Karlsruhe se třinácti variabilními konferenčními místnostmi pro 40 až 400 účastníků a celkovou kapacitou pro více než 2000 účastníků.

Kongresové centrum Karlsruhe

Kongresové centrum Karlsruhe situované v centru nabízí  čtyři prvotřídní lokality s 28 místnostmi a celkem 13 tis. místy k sezení: městská hala, zahradní hala, Schwarzwaldská hala a koncertní dům.
Městská hala vypadá stylově se svým památkově chráněným sloupovým vestibulem, bílým mramorem, přesazenými poschodími a velkorysými napojeními mezi jednotlivými sály a rozsáhlými výstavními plochami. Městská hala zahrnuje 6 tis. m2 výstavní plochy, stejně jako sály pro 144 až 1787 osob a seminární místnosti od 12 do 150 m2.
Prosklená, světlá zahradní hala s integrovaným historickým krbem obstará světlou a příjemnou atmosféru na výstavní ploše 7 tis. m2. Zatížení povrchu je možné až do tuny na m2.
Schwarzwaldská hala postavená r. 1953 nabízí v oválu bez sloupů 2575 m2 plochy a je vhodná pro velké akce pro až 3500 osob. Přímé napojení na zahradní halu umožňuje jejich kombinování.
Klasicistní budova koncertního domu se sloupovým portálem, foyer s černými granitovými podlahami a zlatě orámovanými zrcadly, velkým a malým sálem a třemi seminárními místnostmi nabízí stylový prostor pro kulturní události, prezentace pro náročné publikum, kongresy a akce.

Eventy a velké akce

Pro velké akce jako koncerty, show nebo sportovní události, nabízí vhodné prostory Evropská hala a dm-arena. Na 9 tis. m2 nabízí Evropská hala 9 tis. míst ke stání a sezení. Zde například každoročně okouzlují své fanoušky internacionální hvězdy lehké atletiky na INDOOR MEETING KARLSRUHE.
dm-arena je s plochou 12 500 m2 a celkovou kapacitou až 10 tis. osob (sedících) a 14 tis. osob (bez sedadel) jednou z největších společenských hal v Německu. Konaly se zde už televizní show „Wetten, dass..?“, „Die Show der Naturwunder“ a „Verstehen Sie Spaß?“, stejně jako spolková zasedání stran CDU, FDP a SPD.

Vrcholy veletržního a kongresového kalendáře 2012/2013

2012

27.10 – 04.11. offerta Karlsruhe: velký regionální veletrh v silném regionu na výstavišti Karlsruhe

10.11. – 11.11. TIERisch gut – veletrh domácích zvířat na výstavišti Karlsruhe

21.11. – 22.11. expoSE: Evropská burza chřestu a jahod na výstavišti Karlsruhe

21.11. – 22.11. expoDIREKT: Odborný zemědělský veletrh přímého odbytu produktů na výstavišti Karlsruhe

2013

11.01. – 13.01. Echtdampf Hallentreffen na výstavišti Karlsruhe

19.01. – 20.01. Karlsruher Hochzeits- und Festtage (Svatební a sváteční dny Karlsruhe)
Kongresové centrum Karlsruhe / Městská hala

29.01. – 31.01. LEARNTEC: Přední mezinárodní veletrh a kongres profesního vzdělávání, učení a IT na výstavišti Karlsruhe

21.02. – 24.02. Inventa – Art of Living, Green-Building, Living Garden na výstavišti Karlsruhe

07.03. – 10.03. art KARLSRUHE – Mezinárodní veletrh klasické moderny a současného umění na výstavišti Karlsruhe

21.03. – 24.03. Faszination Modellbau (Okouzlení výrobou modelů) na výstavišti Karlsruhe

25.04. – 27.04. REHAB – Mezinárodní veletrh rehabilitace, péče, prevence a integrace na výstavišti Karlsruhe

26.04. – 28.04. Nadelwelt (Svět jehel) v kongresovém centru Karlsruhe

04.05. – 05.05. EINSTIEG Abi Karlsruhe (Nástup maturita) na výstavišti Karlsruhe

07.06. – 09.06. EUNIQUE – Mezinárodní veletrh umění & designu na výstavišti Karlsruhe

Další informace

Karlsruher Messe- und Kongress- GmbH
Festplatz 9
76137 Karlsruhe
(07 21) 37 20 0
Telefax: (07 21) 37 20 21 06
info@kmkg.de
www.messe-karlsruhe.de

Oficiální zastoupení v ČR:
Naveletrh s.r.o.
U Parního mlýna 1290/6
170 00 Praha 7

Tel. +420 605 404 691
info@naveletrh.cz
www.naveletrh.cz

 
Akce, výstavy, veletrhy, NUFAM , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Calvet zvedal francouzské publikum ze sedadel, Lacko se pral o podium

Teó Calvet dokázal v sedmém podniku evropského šampionátu tahačů na domácí trati v Le Mans zvítězit. Na své konto si tak jedenadvacetiletý jezdec připsal premiérové vítězství před domácím publikem v šampionátu a dál kraluje Promoters cupu. Adam Lacko nezažil příliš šťastný víkend a … Číst dále →

číst dále »

Průkopník elektrických nákladních vozidel: Daimler Truck slaví na veletrhu IAA Transportation 2022 evropskou premiéru nové generace modelu FUSO eCanter

Nová generace modelu FUSO eCanter je precizně přizpůsobena požadavkům rozvážkové dopravy v centrech měst a na posledních úsecích logistických řetězců Tři různé sady akumulátorů umožňují dojezd mezi 70 a 200 kilometry Nabíjecí jednotka podporuje nabíjení jak střídavým, tak stejnosměrným proudem Nová … Číst dále →

číst dále »

Další výzvou pro Lacka a Calveta bude tradiční závod v Le Mans

Sedmým a předposledním závodem pokračuje sezóna ME tahačů na okruzích ve francouzském Le Mans. Na okruhu Bugatti budou jezdci týmu Buggyra ZM Racing bojovat o drahocenné body: Adam Lacko o posun v celkovém pořadí do elitní trojky a Téo Calvet … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno