Karlsruhe – město pořádající veltrh NUFAM

Veletržní a kongresová destinace Karlsruhe

Mapa SRN Karlsruhe

veletržní město Karlsruhe

NUFAM

V souvislosti s připravovanýou akcí: Veletrh užitkových vozidel a logistiky NUFAM 2013 jsme se rozhodli v redakci Kamionaci.cz předdstavit organizátora veletrhu a samotné veletržní město Karlsruhe.

( Sledujte NUFAM na Kamioňáci.cz )

Veletržní společnost Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH (KMK) se v oblasti veletrhů a kongresů zasazuje o poskytnutí prostoru novým tématům a inovacím, informační výměnu a podporu navazování kontaktů, stejně jako mezinárodní zviditelnění předností destinace Karlsruhe. Přitom KMK staví na silných stránkách technologického regionu Karlsruhe, který se vyznačuje renomovanými vysokými školami a výzkumnými institucemi, inovativními podniky i velkou hospodářskou silou. Úzkou spoluprací s výzkumem a hospodářstvím mají být zachyceny perspektivní trendy, které se následně uplatní v jednoznačně zaměřených odborných veletrzích a kongresech. Aby byla v lokalitě Karlsruhe etablována inovativní témata kongresů a veletrhů, spolupracuje KMK mimo jiné s vysokými školami, výzkumnými zařízeními a oborovými svazy. Tak je KMK partnerem místního technologického institutu (KIT), integrací Univerzity Karlsruhe a výzkumného centra Karlsruhe.

Veletržní společnost Karlsruher Messe- und Kongress-GmbH nabízí se svými třemi lokalitami, výstavištěm Karlsruhe, kongresovým centrem Karlsruhe a „Evropskou halou“, prostor pro malé i velké kongresy, veletrhy a akce.

Výstaviště Karlsruhe

52 tis. m2 výstavní plochy ve čtyřech prosvětlených halách bez sloupů, oblast pro akce velká 1 800 m2 a 62 tis. m2 volného prostranství nabízí hodně prostoru pro veletrhy a prezentace nejrůznější velikosti a druhu. Inovativní prostor pro obchodní akce nabízí veletržní konferenční centrum výstaviště Karlsruhe se třinácti variabilními konferenčními místnostmi pro 40 až 400 účastníků a celkovou kapacitou pro více než 2000 účastníků.

Kongresové centrum Karlsruhe

Kongresové centrum Karlsruhe situované v centru nabízí  čtyři prvotřídní lokality s 28 místnostmi a celkem 13 tis. místy k sezení: městská hala, zahradní hala, Schwarzwaldská hala a koncertní dům.
Městská hala vypadá stylově se svým památkově chráněným sloupovým vestibulem, bílým mramorem, přesazenými poschodími a velkorysými napojeními mezi jednotlivými sály a rozsáhlými výstavními plochami. Městská hala zahrnuje 6 tis. m2 výstavní plochy, stejně jako sály pro 144 až 1787 osob a seminární místnosti od 12 do 150 m2.
Prosklená, světlá zahradní hala s integrovaným historickým krbem obstará světlou a příjemnou atmosféru na výstavní ploše 7 tis. m2. Zatížení povrchu je možné až do tuny na m2.
Schwarzwaldská hala postavená r. 1953 nabízí v oválu bez sloupů 2575 m2 plochy a je vhodná pro velké akce pro až 3500 osob. Přímé napojení na zahradní halu umožňuje jejich kombinování.
Klasicistní budova koncertního domu se sloupovým portálem, foyer s černými granitovými podlahami a zlatě orámovanými zrcadly, velkým a malým sálem a třemi seminárními místnostmi nabízí stylový prostor pro kulturní události, prezentace pro náročné publikum, kongresy a akce.

Eventy a velké akce

Pro velké akce jako koncerty, show nebo sportovní události, nabízí vhodné prostory Evropská hala a dm-arena. Na 9 tis. m2 nabízí Evropská hala 9 tis. míst ke stání a sezení. Zde například každoročně okouzlují své fanoušky internacionální hvězdy lehké atletiky na INDOOR MEETING KARLSRUHE.
dm-arena je s plochou 12 500 m2 a celkovou kapacitou až 10 tis. osob (sedících) a 14 tis. osob (bez sedadel) jednou z největších společenských hal v Německu. Konaly se zde už televizní show „Wetten, dass..?“, „Die Show der Naturwunder“ a „Verstehen Sie Spaß?“, stejně jako spolková zasedání stran CDU, FDP a SPD.

Vrcholy veletržního a kongresového kalendáře 2012/2013

2012

27.10 – 04.11. offerta Karlsruhe: velký regionální veletrh v silném regionu na výstavišti Karlsruhe

10.11. – 11.11. TIERisch gut – veletrh domácích zvířat na výstavišti Karlsruhe

21.11. – 22.11. expoSE: Evropská burza chřestu a jahod na výstavišti Karlsruhe

21.11. – 22.11. expoDIREKT: Odborný zemědělský veletrh přímého odbytu produktů na výstavišti Karlsruhe

2013

11.01. – 13.01. Echtdampf Hallentreffen na výstavišti Karlsruhe

19.01. – 20.01. Karlsruher Hochzeits- und Festtage (Svatební a sváteční dny Karlsruhe)
Kongresové centrum Karlsruhe / Městská hala

29.01. – 31.01. LEARNTEC: Přední mezinárodní veletrh a kongres profesního vzdělávání, učení a IT na výstavišti Karlsruhe

21.02. – 24.02. Inventa – Art of Living, Green-Building, Living Garden na výstavišti Karlsruhe

07.03. – 10.03. art KARLSRUHE – Mezinárodní veletrh klasické moderny a současného umění na výstavišti Karlsruhe

21.03. – 24.03. Faszination Modellbau (Okouzlení výrobou modelů) na výstavišti Karlsruhe

25.04. – 27.04. REHAB – Mezinárodní veletrh rehabilitace, péče, prevence a integrace na výstavišti Karlsruhe

26.04. – 28.04. Nadelwelt (Svět jehel) v kongresovém centru Karlsruhe

04.05. – 05.05. EINSTIEG Abi Karlsruhe (Nástup maturita) na výstavišti Karlsruhe

07.06. – 09.06. EUNIQUE – Mezinárodní veletrh umění & designu na výstavišti Karlsruhe

Další informace

Karlsruher Messe- und Kongress- GmbH
Festplatz 9
76137 Karlsruhe
(07 21) 37 20 0
Telefax: (07 21) 37 20 21 06
info@kmkg.de
www.messe-karlsruhe.de

Oficiální zastoupení v ČR:
Naveletrh s.r.o.
U Parního mlýna 1290/6
170 00 Praha 7

Tel. +420 605 404 691
info@naveletrh.cz
www.naveletrh.cz

 
Akce, výstavy, veletrhy, NUFAM , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Nový Mega návěs od firmy Kögel

Na výstavě užitkových vozidel IAA 2018 představí společnost Kögel svůj návěs Mega generace NOVUM. I velkoobjemový návěs Kögel se teď vyznačuje známými výhodami generace NOVUM, tj. optimalizovaným profilem vnějšího rámu a vylepšenou nástavbou.

číst dále »

Prokletí Zolderu pokračuje

Adam Lacko v neděli na belgickém okruhu zaznamenal jedno třetí a sedmé místo. V průběžném hodnocení upevnil své postavení na druhé pozici před aktuálně třetím Albacetem. Oly Janes vyrovnal svůj nejlepší výsledek z Mostu, když dojel dvakrát devátý. V hodnocení týmů drží Buggyra i nadále třetí příčku!

číst dále »

Novináři se učili bezpečně řídit autobus na polygonu

Bezpečnost autobusové dopravy je jedním z důležitých témat inovativního československého veletržního projektu BUS SHOW zdravá doprava Nitra 2019. Veletrhu předchází prezentační tematické akce upozorňující na bezpečnost v dopravě, ekologii a efektivitu.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno