ARRIVA autobusy převzala nová vozidla pro Olomoucký kraj

Společnost KAR group, a.s. předala společnosti ARRIVA autobusy a.s. pět nových, bezbariérových autobusů Iveco Crossway Low Entry ve dvou délkových kategoriích: 3 ks autobusů v délce 12,2 m a 2 ks v délce 10,8 m. Autobusy jsou určeny pro linkovou přepravu osob v Olomouckém kraji.

Autobusy byly předány předsedou představenstva společnosti KAR group, a.s. Ing. Lubošem Cekrem a manažerem prodeje paní Danou Schwarzovou, za účasti obchodního zástupce výrobce vozidel, společnosti Iveco Czech Republic, pana Jana Svobody.  Za společnost ARRIVA autobusy a.s., si vozidla převzali Ing. Jindřich Poláček, předseda správní rady; provozní ředitel Jaroslav Homola a správce vozového parku Miroslav Halász.

„Společnosti skupiny ARRIVA jsou v České republice dlouhodobě lídrem v inovacích a určování trendů oblasti vozidel hromadné přepravy osob. Naše nároky na vozidla pro městskou, příměstskou a dálkovou přepravu jsou velmi vysoké a jsme rádi, že jak výrobce Iveco Bus, tak jeho autorizovaný prodejce KAR group dokáží dodat komplexní řešení těchto potřeb“, řekl při převzetí vozidel Jindřich Poláček z ARRIVA autobusy a.s.

Slavnostního předání v areálu olomoucké provozovny společnosti KAR-mobil s.r.o. se zúčastnila také Ing. Kateřina Suchánková, ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje a pan Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu, sport a volný čas.

„Kvalita, efektivní provoz a moderní vozidla respektující pohodlí a bezpečnost cestujících i přísné legislativní normy nejen v oblasti emisí jsou v rámci řešení dopravy obyvatel významnými kvalitativními hodnotícími parametry. Proto je pro nás předání nových vozidel pro hromadnou dopravu důležitou událostí,“ říká Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje. „Také za krajského koordinátora jsme rádi, že v této složité době dokáží dopravci ve spolupráci s dodavateli plnit své závazky v oblasti obnovy vozového parku a držet tak sjednanou přepravní kapacitu“, dodává Ing. Kateřina Suchánková, ředitelka KIDSOK.

Obě délkové varianty autobusů byly vyspecifikovány tak, aby splňovaly požadavky dopravního systému, ve kterém budou provozovány. Byl kladen důraz na vytvoření příjemného, funkčního a bezpečného prostředí nejen pro cestující, ale také pro řidiče, který za volantem tráví většinu svého pracovního času. Díky nízké podlaze přední částí vozidla mezi předními a středními dveřmi nabízí dodané autobusy rychlejší nástup a výstup cestujících. Snadný nástup osob s omezenou pohyblivostí, vozíčkářů i cestujících s kočárkem nám zajistí mechanická rampa u středních dveří. Autobusy splňují veškeré standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny také akustickým příslušenstvím pro nevidomé včetně tlačítky stop s popiskem v Braillově písmu. Cestující také jistě ocení USB sloty na nabíjení mobilních telefonů a elektronické informační panely. Tmavší zasklení pak v letních měsících dodává dobrou tepelnou pohodu a snižuje nároky na chlazení prostoru pro cestující.

Řidič má k dispozici moderní pracoviště s robustními dvířky a zasklením. Pracoviště je prostorné, s lednicí, řidič má k dispozici samostatnou klimatizaci a vlastní přídavné topení. Všechny tyto prvky společně s modernizovaným ovládáním vozidla významně podporují soustředění řidiče na každodenně vykonávanou práci.

Vozidla jsou vybavena motory Tector 6 o výkonu 320 koňských sil, s úpravou výfukových plynů HI-SCR, díky které plní nenovější verzi norem EURO VI. Kratší verze autobusu nabízí 35 míst, delší pak 43 míst. Obě verze mají plošinu na kočárek nebo invalidní vozík.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA TRUCKS a její partneři představují hasičské speciály Tatra na veletrhu Interschutz 2022

Od 20. do 25. června se na výstavišti v německém Hannoveru koná veletrh Interschutz 2022. Jde o jednu z největších přehlídek služeb a produktů pro požární ochranu, záchranné systémy, civilní ochranu a bezpečnostní složky. Na veletrhu má svůj stánek i kopřivnická společnost TATRA TRUCKS, … Číst dále →

číst dále »

Pro Martina Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon. Mechanici sedlčanského centra MM Technology … Číst dále →

číst dále »

Truck Trial ve Vřesové

Tento víkend se jede další závod českého mistrovství v truck trialu. Jedná se již o čtvrtý soutěžní víkend po závodech v Milovicích, Černuci a Mohelnici. Mohelnický závod je pořádán jinými organizátory, než zbylé závody ale stejně jako v Mohelnici, i … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno