Byla zahájena sériová výroba nové generace těžkých nákladních vozidel Volvo Trucks

Výrobní závody společnosti Volvo Trucks ve Švédsku, Belgii a Rusku zahájily sériovou výrobu nové generace těžkých nákladních vozidel Volvo FH, FH16, FMX a FM.

 

“Jsme velmi rádi, že se naše nová generace nákladních vozidel brzy dostane k našim váženým zákazníkům.” Všechny čtyři modely nákladních vozidel byly vyvinuty se silným zaměřením na zlepšení prostředí řidiče, bezpečnosti a produktivity vozidel, což je činí efektivnějšími než jejich předchůdci, “říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

 

 

Nákladní vozidla Volvo FM a FMX mají zcela novou kabinu se narovnanými A-sloupky, které poskytují řidičům až jeden metr krychlový prostoru a světlejší interiér kabiny. Viditelnost řidiče lze u všech nových modelů dále vylepšit přidáním rohové kamery pro spolujezdce, která na vnitřním displeji poskytuje ucelenější pohled pokrývající boční stranu vozidla.

 

 

Dalšími důležitými novinkami jsou nové rozhraní řidiče a volitelné adaptivní dálkové světlomety pro zvýšení bezpečnosti u vozidel Volvo FH a FH16. Specifikaci nových modelů Volvo FH a FM lze upravit tak, aby umožňovaly výrazné úspory paliva a CO2 , díky technologii Volvo I-Save.

 

 

„Jsme hrdí na tuto velkou investici do těchto čtyř nových modelů, které významně přispějí jak ke zvýšení bezpečnosti na silnicích, tak k dalšímu snížení dopadu na životní prostředí. Uvedení nové řady nákladních vozidel vyžaduje silnou inženýrskou práci i významnou týmovou práci v celé organizaci Volvo, včetně našich dodavatelů, díky čemuž je tento začátek výroby mimořádně speciální pro všechny zúčastněné, zejména s ohledem na náročný rok, kterým jsme právě prošli, “komentuje Roger Alm , Prezident společnosti Volvo Trucks.

 

 

Nová vozidla Volvo FH, FM a FMX, které posilují závazek společnosti Volvo Trucks k udržitelným přepravním řešením, byly vyvinuty také pro elektrifikované hnací ústrojí se zahájením výroby v roce 2022. „To znamená, že přechod našich zákazníků k přepravě bez fosilních paliv bude v budoucnu bezproblémový, protože mohou i nadále řídit svůj oblíbený model nákladního vozidla Volvo, “říká Roger Alm.

 

 

Nová řada těžkých nákladních vozidel, která byla původně uvedena na trh v Evropě v loňském roce, získala velký zájem zákazníků. V roce 2020 bylo objednáno více než 12 000 nákladních vozidel. Představení nové řady a prodejní aktivity pokračují během roku 2021 i na trzích mimo Evropu.

 

 

Tato vozidla budou montována ve výrobních závodech společnosti Volvo Trucks ve švédském Göteborgu, belgickém Gentu a ruské Kaluze. Továrna v Tuve v Göteborgu je první továrnou na světě, která v březnu 2021 zahájí sériovou výrobu nových vozidel Volvo.

 

 

“Na tento začátek jsme se připravovali dlouho, společně jsme vytvořili úžasné produkty.” Tým závodu Tuve je nadšený, že může být jako první na světě a je připraven dodat našim zákazníkům zcela nová prémiová vozidla v nejvyšší kvalitě, “vysvětluje Martin Folin, výkonný viceprezident pro provoz v závodě Tuve.

 

 

Nová nákladní vozidla nabízí řadu různých konfigurací kabin a lze je optimalizovat pro širokou škálu aplikací. Společnost Volvo Trucks se jako vždy silně zaměřila na rozvoj prostředí pro řidiče, který v kabině tráví na dálkových trasách spoustu času. V regionální přepravě slouží kabina často jako mobilní kancelář, zatímco ve stavebnictví jsou nákladní vozidla robustním praktickým pracovním nástrojem.

 

 

Viditelnost řidiče, pohodlí, ergonomie, hladina hluku, manévrovatelnost a bezpečnost jsou klíčovými body nových modelů nákladních vozidel, které byly vylepšeny především s přihlédnutím na nové inovace.

 

 

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Zákazníci společnosti Mercedes-Benz Trucks již mohou objednávat světovou novinku, která zvyšuje bezpečnost silničního provozu

Nový Active Sideguard Assist s funkcí automatizovaného brzdění nejenže upozorní řidiče, ale také zahájí automatizované brzdění až do úplného zastavení vozidla Nejběžnější verze modelů Actros a Arocs budou od června 2021 vybaveny systémem Active Sideguard Assist, pokud si zákazník objedná asistent … Číst dále →

číst dále »

ME tahačů 2021 nabývá reálných kontur, pojede se na biopalivo

Přestože loňská sezóna vejde do historie nevyhlášením mistra Evropy, v jejím průběhu uzavřeli promotér šampionátu ETRA (Evropská asociace závodní tahačů), akcionář ADAC Mittelrhein a FIA dohodu ohledně pořádání evropského šampionátu v sezónách 2021 – 2025. Zpráva potěšila i vedení týmu … Číst dále →

číst dále »

I-Shift je i po 20 letech stále průlomovou inovací

Automatizovaná převodovka Volvo Trucks I-Shift je i po 20 letech stále průlomovou inovací Inovace inteligentní automatizované převodovky I-Shift společnosti Volvo Trucks (AMT) jsou i nadále důležitým milníkem v tomto odvětví díky pozitivnímu dopadu na spotřebu paliva, výkon vozidla, bezpečnost a … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno