Češi už na pneumatikách nešetří. Více kupují prémiové značky.

Češi už na pneumatikách nešetří. Více kupují prémiové značky.

Ekonomice se daří a motoristé jsou ochotnější si připlatit za prémiové značky pneumatik. Průměrná cena prodané pneumatiky se v letošní zimní sezóně zvýšila o 15 %, prodeje v nejvyšším segmentu pneumatik vzrostly o 58 %. Statistiku poskytl Pneuboss.cz, jeden ze tří největších tuzemských eshopů.

Roste prodej dražších pneumatik
Zatímco po ekonomické krizi se v prodejích dařilo zejména levným, takzvaným budgetovým pneumatikám, poslední čísla ukazují otočení tohoto trendu. “Loňský rok by pro nás rekordní v prodejích prémiových značek. Přitom jejich výrobci na marketingovou propagaci dlouhodobě spíše rezignují,” uvedl Zdeněk Ševčík, provozovatel eshopu Pneuboss.cz. Lidé si podle Ševčíka uvědomují, že pneumatiky jsou klíčovým prvkem výbavy vozidla, který jej spojuje s vozovkou. Zejména v zimních měsících na ledu a sněhu jsou rozdíly mezi levnými a prémiovými pneumatikami zásadní, jak ukazuje prakticky každý nezávislý test.

Více než třetina pneumatik se prodá online
Neznamená to však, že by se zákazníci přestali zajímat o cenu pneumatik. “Češi chtějí prémiovou pneumatiku, ovšem za co nejnižší cenu. Velkým specifikem českého trhu je proto skutečnost, že více než 35 % objemu se prodá zákazníkům napřímo prostřednictvím eshopů, což je nejvyšší číslo v celé Evropě. Přitom před třemi lety to bylo jen něco málo přes 20 %. Česko je na prvním místě také v počtu eshopů s pneumatikami na obyvatele: v tuzemsku je podle statistik více než 140 eshopů, část z nich ovšem nemá vlastní sklady a zabývá se pouze přeprodejem pneumatik, případně jedna firma sdružuje a provozuje více eshopů na různých doménách. I tak se v Česku prodává prostřednictvím kamenných prodejen stále méně nových pneumatik, pneuservisům drží prodeje zejména firemní flotily.

Bez eshopu se neobejdou ani zavedení hráči
Novému trendu se museli přizpůsobit i prodejci. “V oboru fungujeme už 25 let, ale nástup internetu přinesl na trh úplně jiná pravidla. Přestože jsme eshop zřídili teprve před třemi lety, jeho podíl na prodejích každoročně strmě roste. Na začátku jsme neměli s online prodejem zkušenosti, přitom 80 % sezónního obratu musíme stihnout odbavit za měsíc, což klade obrovské nároky na logistiku a interní procesy. Když poprvé napadne sníh, máme i 500 objednávek denně, ” uvedl Ševčík.

Cena není jediným kritériem nákupu
Největší eshopy ale paradoxně nejsou ty nejlevnější, popularitě se těší i díky kvalitním službám, jako je callcentrum nebo dobře zásobený sklad, ze kterého mohou pneumatiky ihned odesílat. To s sebou sice přináší zvýšené náklady, ale motoristé se při nákupu rozhodují nejen podle ceny, ale i důvěry k eshopu, rychlosti doručení a doplňkových služeb, jako pojištění pneumatik nebo sledování zásilky. Přestože pneumatiky mají množství parametrů důležitých k výběru, většina eshopů je nepřehledná a složitá, což zákazníky odrazuje. O důležitosti profesionálního eshopu se přesvědčila i značka Pneuboss, která s první verzí nebyla schopna zpracovat dostatečné množství objednávek. Proto zadala webové řešení brněnské agentuře PUXdesign. “Podařilo se nám vytvořit jednoduchý a přehledný eshop, který zákazníka jednoduše provede skrz celý proces nákupu, díky tomu klesl počet vrácených zásilek pod 1 %. Klíčovým přínosem nového eshopu pro Pneuboss bylo zajištění jeho integrace na skladový systém, čímž došlo ke snížení času na vyřízení jedné objednávky na pětinu,” uvedl Tomáš Hložánek, spolumajitel digitální agentury PUXdesign, která eshop vytvořila.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Neoplany pro společnost Flixbus

MAN dodává 75. autobus pro Schröder Reisen Spolehlivé vozy a spolehlivý partner – tomu Schröder Reisen přikládá velkou důležitost. Nyní společnost uvedla do provozu osm nových autobusů NEOPLAN Tourliner a šest nových autobusů NEOPLAN Skyliner. Nasazeny budou na dálkové linky … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2019 pouze v Peru

Martin Macík a Jan Brabec, členové týmu Big Shock Racing, byli hodně překvapení, když dnes organizátoři Rallye Dakar odtajnili novou trasu. 100 % Peru = 100 % Dakar. „Už pár dní kolovaly zaručené informace, kudy se pojede, ale nakonec se vyplatilo počkat. Je to venku, nikdo to nečekal, 100% Peru pobavilo. Těšíme se na písek, i když nás trochu mrzí, že budou chybět Argentina a Bolívie. Trať bude trochu jednotvárnější,“ komentuje první zprávy Martin Macík, nejúspěšnější český závodník minulého ročníku. Každopádně, jezdce čeká 12 dní, které se odehrají zejména v poušti a z této informace už se dá mnohé vyčíst.

číst dále »

IFAT 2018

Na výstavišti v Mnichově se konal další ročník výstavy komunální techniky IFAT. Tato výstava s dvouletou periodou představu vše co se týká komunální techniky, vodohospodářství, nakládání s odpadem, zpracováním druhotných surovin.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno