Domíchavače MAN pro CEMEX

Nová technika na přepravu betonu

IMG_7451Ve středu 17.srpna 2016 převzala společnost CEMEX a.s. od firmy MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. sedm nových vozidel na přepravu betonu. Jednalo se o podvozky MAN výrobní řady TGS 35.400 8×4 BB s ekologickými motory EURO 6 o výkonu 294 kW. Úsporný provoz motorů zaručuje max. točivý moment 1900 Nm dosažitelný v širokém pásmu otáček od 930 do 1400 ot./min. Po technické stránce jsou vozidla připravena pro nejtěžší práci nejen na silnici, ale i v terénu. Střední výška podvozku, zadní terénní AP-nápravy a zesílená pera na všech nápravách umožňují bezproblémový chod vozidla i v nejsložitějších jízdních podmínkách bez ohledu na zatížení. Za zmínku stojí elegantní a funkční řešení výfuku vyvedeného za kabinou nahoru. Praktický kryt pod motorem proti víření prachu dále ocení kromě řidičů i všichni ostatní účastníci provozu. Komfort velkorysé denní kabiny „M“ zlepšuje klimatizace, nezávislé topení, multifunkční volant i LCD-display zobrazující pomocí kamery prostor za vozidlem. Vozidlo je vybaveno bezpečnostním systémem LGS (Line Guard Systém) sledujícím jízdní pruhy a varováním při jejich nechtěném opuštění.

IMG_7464Nástavbu odlehčeného domíchávače betonu Stetter AM 9 FHC Ultra Eco dodal výrobce Schwing Stetter. Nová generace domíchávače o objemu 9 m3 je vyrobena z otěruvzdorné ocele tvrdosti 400 HB resp. 500 HB. Pohon přes nezávislý vedlejší pohon od motoru obstarává hydraulické čerpadlo Rexroth A4VTG90 (A4VTG71) a hydraulický motor Rexroth AA2FM80. Na základě dlouholetých zkušeností si firma CEMEX a.s. objednala mechanické ovládání bubnu, které vykazuje minimální poruchovost.

Za firmu MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. předal vozy slavnostně Branch Manager pobočky MAN Postřižín pan Martin Šturm. Přítomným profesionálním řidičům poskytl odborné proškolení obsluhy vozidel ProfiDrive školitel MAN pan Martin Kovařík.

O CEMEXu
IMG_7041CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. CEMEX provozuje v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007. Všechny lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO 9001:2009, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.
Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com

Krátké novinky

Truck Arena Šikland 2017

Již o tomto víkendu se koná první sraz tahačů na Šiklově mlýně. V atraktivním prostoru  westernového městečka se uskuteční setkání amerických kamiónů z Čech i zahraničí a samozřejmě i silničních tahačů ostatních značek rovněž z domova i ze zahraničí.

číst dále »

Bezrámové návěsy KH Kipper

Výstavba silnic a dalších zařízení zahrnuje přemísťování vozidel na obtížných a nestabilních površích. Kola jsou přilepená na blátivém povrchu nebo v nenaloženém materiálu. Řidiči mají potíže s přesunem z místa vykládky, protože bez nákladu na hnací nápravě kola ztrácejí stabilitu. Tyto zvláštní okolnosti vyžadují vhodné technické řešení. Myšlenka návěsu N30 W1U byla inspirována americkým trhem, aby se v nejbližší budoucnosti usadila na evropských silnicích.

číst dále »

MAN vyvíjí nový hybridní autobus

V rámci projektu EU „Horizon2020“ se ECOCHAMPS zabývá zdokonalováním hybridní technologie v osobních i v užitkových vozidlech. Jako jeden ze zúčastněných partnerů vyrobí MAN hybridní autobus, který by měl dosáhnout až 20% zlepšení efektivity hnacího řetězce.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno