Domíchavače MAN pro CEMEX

Nová technika na přepravu betonu

IMG_7451Ve středu 17.srpna 2016 převzala společnost CEMEX a.s. od firmy MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. sedm nových vozidel na přepravu betonu. Jednalo se o podvozky MAN výrobní řady TGS 35.400 8×4 BB s ekologickými motory EURO 6 o výkonu 294 kW. Úsporný provoz motorů zaručuje max. točivý moment 1900 Nm dosažitelný v širokém pásmu otáček od 930 do 1400 ot./min. Po technické stránce jsou vozidla připravena pro nejtěžší práci nejen na silnici, ale i v terénu. Střední výška podvozku, zadní terénní AP-nápravy a zesílená pera na všech nápravách umožňují bezproblémový chod vozidla i v nejsložitějších jízdních podmínkách bez ohledu na zatížení. Za zmínku stojí elegantní a funkční řešení výfuku vyvedeného za kabinou nahoru. Praktický kryt pod motorem proti víření prachu dále ocení kromě řidičů i všichni ostatní účastníci provozu. Komfort velkorysé denní kabiny „M“ zlepšuje klimatizace, nezávislé topení, multifunkční volant i LCD-display zobrazující pomocí kamery prostor za vozidlem. Vozidlo je vybaveno bezpečnostním systémem LGS (Line Guard Systém) sledujícím jízdní pruhy a varováním při jejich nechtěném opuštění.

IMG_7464Nástavbu odlehčeného domíchávače betonu Stetter AM 9 FHC Ultra Eco dodal výrobce Schwing Stetter. Nová generace domíchávače o objemu 9 m3 je vyrobena z otěruvzdorné ocele tvrdosti 400 HB resp. 500 HB. Pohon přes nezávislý vedlejší pohon od motoru obstarává hydraulické čerpadlo Rexroth A4VTG90 (A4VTG71) a hydraulický motor Rexroth AA2FM80. Na základě dlouholetých zkušeností si firma CEMEX a.s. objednala mechanické ovládání bubnu, které vykazuje minimální poruchovost.

Za firmu MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. předal vozy slavnostně Branch Manager pobočky MAN Postřižín pan Martin Šturm. Přítomným profesionálním řidičům poskytl odborné proškolení obsluhy vozidel ProfiDrive školitel MAN pan Martin Kovařík.

O CEMEXu
IMG_7041CEMEX je předním světovým výrobcem stavebních materiálů, který poskytuje vysoce kvalitní výrobky a služby zákazníkům ve více než 50 zemích. Mexická společnost působí v České republice od roku 2005. CEMEX provozuje v Česku 74 betonáren, 11 štěrkoven, 7 kamenolomů, cementárnu, cementovou mlýnici a výrobnu speciálních přísad do betonu. CEMEX zaměstnává cca tisíc zaměstnanců v České republice a 20 zaměstnanců na Slovensku. CEMEX je držitelem certifikátů, které potvrzují nadstandardní kvalitu produktů a poskytovaných služeb. Všechny betonárny CEMEX mají certifikáty ISO 9001:2009, ISO 14001:2005 a OHSAS 18001:2008. Cementárna, cementová mlýnice mají certifikaci ISO – 9001:2008, 14001:2004 a 18001:2007. Všechny lomy a štěrkovny v ČR mají certifikaci ISO 9001:2009, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008.
CEMEX disponuje moderními výzkumnými a diagnostickými laboratořemi betonu a kameniva. Aktivní spoluprací s vývojovými středisky přináší do výroby nejmodernější poznatky a technologie. CEMEX má bohaté zkušenosti s poskytováním inovativních stavebních řešení, zvyšováním efektivity a podporou udržitelného rozvoje. CEMEX se zavázal ke splnění cílů biologické rozmanitosti, které definuje iniciativa Building Biodiversity. CEMEX intenzivně spolupracuje s členy BirdLife International především v České republice, Španělsku, Velké Británii, Francii, USA, Malajsii, Mexiku a Dominikánské republice.
Více informací o CEMEXu lze nalézt na internetové adrese: www.cemex.cz a www.cemex.com

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Aleš Loprais vyhrál Morocco Desert Challenge

Náročnou osmidenní soutěž Morocco Desert Challenge, největší kamionový závod, vyhrála česká posádka Instaforex Loprais Teamu ve složení Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna a Petr Pokora. Aleš Loprais vyhrál soutěž nejen v kategorii kamionů, ale také v absolutním pořadí.

číst dále »

Premiéra prvního plně elektrického nákladního vozidla společnosti Volvo Trucks

Společnost Volvo Trucks představuje své první plně elektrické nákladní vozidlo pro komerční použití – Volvo FL Electric pro městskou distribuci, svoz odpadu a další použití. Prodej a sériová výroba nového modelu začne v Evropě příští rok. Uvedením tohoto produktu na trh se společnost Volvo Trucks stává jedničkou v oblasti řešení pro elektrifikovanou přepravu zboží ve městech.

číst dále »

Předsezónní testování tahačů v Mostě

Už se stalo tradicí, že si nejen naše, ale i zahraniční týmy, vybírají mostecký autodrom pro testování vozů před nadcházející sezónou. Je to pro nás čest a také vzácná možnost prohlédnout si vozy i piloty ještě před oficiálním zveřejněním na stránkách FIA, či TRO. Testování, které proběhlo tento týden, přivedlo na mostecký autodrom skoro celé startovní pole, takže to v depu i na závodním okruhu vypadalo skoro jak při samotných závodech.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno