Jeden systém za všechny: Plaťte mýtné napříč Evropou snadněji než kdy dřív

Dopravní společnosti, které působí ve více zemích Evropy, dobře pociťují, že evropský trh ještě zdaleka není zcela jednotný a podnikání v zahraničí představuje mnoho výzev včetně zvýšení administrativní zátěže. Na jeden letitý problém nicméně existuje řešení – a to je jednotný systém pro platbu mýtného.

Stále ještě řešíte jednotlivé systémy individuálně?

Mnoho dopravních společností stále řeší platbu mýtného individuálně pro každý stát. Takový přístup je přitom časově, a tedy i finančně poměrně náročný.

Musíte si nastudovat, na jakém principu mýtné v jednotlivých státech funguje, kolik stojí a případně se registrovat do systému a získat palubní jednotku, koupit vinětu apod. Situace se přitom v jednotlivých zemích značně liší, ať už se bavíme o cenách, systému dle typu vozu, nebo dle použité technologie.

V jednotlivých vozech je pak často trvale převáženo hned několik palubních jednotek, přičemž u všech je nutné hlídat, že je mýto zaplacené a během cesty nebo po ní nenastane žádný problém. Jednotlivé palubní jednotky přitom nejsou zdarma a v případě početného vozového parku již částka, kterou musí firma na koupi či pronájem mýtných krabiček vynaložit, může být poměrně vysoká.

Do hry vstoupila Evropská unie a její směrnice EETS

Evropská unie si naštěstí uvědomila, že roztříštěnost mýtných systémů má v Evropě velice daleko k tomu, aby se dalo mluvit o jednotném trhu bez zbytečných administrativních bariér.

A tak vznikla směrnice „EETS“ (European Electronic Toll Service, v překladu Evropská služba elektronického mýtného), která si klade za cíl tento problém řešit. Výsledkem by měla být situace, kdy bude možné mýtné po celé Evropě platit prostřednictvím jedné jediné mýtné krabičky. Nejedná se v principu o zcela nový mýtný systém, spíše jde o „systém nad systémy“, díky kterému je možné mýtné pro kamiony a další vozidla v jednotlivých zemích hradit skrz jediné zařízení. Směrnice pochází z roku 2019, stále bychom ji tak mohli označit za novinku a mnoho dopravců o této možnosti ani neví.

První komerční řešení jsou již na trhu

Protože poptávka po takovém řešení není mezi dopravci malá, na trhu již jsou řešení, díky kterým skutečně můžete s pomocí jedné mýtné krabičky hradit mýto hned v několika zemích EU. Předním poskytovatelem takového sytému je společnost Eurowag.

Eurowag je platformou pro firemní flotily, skrz kterou aktuálně můžete hradit mýtné ve 23 zemích Evropy nejen na dálnicích, ale i na vybraných zpoplatněných stavbách (zpravidla mosty a tunely). Ne všechny země jsou nicméně v tuto chvíli integrovány do jediné palubní jednotky.

Eurowag intenzivně pracuje na tom, aby do své vlastní „mýtné krabičky“ implementoval dle směrnice EETS možnost platby v co nejvíce zemích EU. Aktuálně lze systém EVA využívat pro šest evropských zemí, rychle však přibývají další. Nyní je například dokončována integrace německého mýtného systému. Ten ostatně patří u dopravních společností mezi nejvyužívanější, protože do Německa a za ním ležících západních zemí míří z České republiky významné procento všech zahraničních cest.

Pro stále větší procento případů vám tak bude stačit na čelním okně jediná palubní jednotka, která za vás vše automaticky vyřeší.

Není to jen o mýtných krabičkách. Jaké jsou další výhody?

Platforma společnosti Eurowag vám ale usnadní i další činnosti. Veškeré platby totiž mohou být realizovány právě skrz systém od EW. Místo desítek a stovek účtenek za jednotlivé platby každý měsíc vás bude čekat úhrada jediného dokladu. Zcela se navíc můžete zbavit hotovosti a s ní spojených rizik, jako je ztráta či zcizení nebo jen nevýhodný nákup řidiče.

Kromě toho se můžete těšit na následující:

  • profesionální podpora ve vašem jazyce 24/7
  • exkluzivní slevy na mýtném
  • možnost využívat další služby, například tankovací karty Eurowag

Jak začít?

Stačí vyplnit on-line formulář na stránkách společnosti Eurowag. Poté budete kontaktováni a vyberete společně s asistenty nejlepší řešení pro vaši firemní flotilu.

 
Autodoprava, Novinky, Služby dopravcům , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Co podle Macíka rozhodne Dakar 2023? Klidná hlava, solidní tempo a šikovní mechanici

Do startu 45. ročníku Rallye Dakar zbývají 4 týdny. Pořadatelé odtajnili trasu a napumpovali tak první dakarský adrenalin do žil závodníků i jejich fanoušků. Posádka týmu MM Technology ve složení pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda … Číst dále →

číst dále »

Pojede Šoltys?

Před několika dny jsem informovali o odhalení trasy Dakaru 2023 a startovních listinách našich posádek. Když se dnes podíváme na oficiální stránky závodu dakar.com jsou tam trochu zmatky. Fotka Aleše Lopraise je u posádky Mathiase Behringera, zatímco jeho mechanik Petr … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2023 odhalen

Ve čtvrtek 1.prosince byla na tiskové konferenci v Paříži organizátory nejslavnější rally představena konečná trasa soutěže a startovní listiny pro nadcházející ročník. Jak už bylo předem ohlášeno, Dakar 2023 opět v Saudské Arábii se vrací k maratónské soutěži se 14 … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno