MAN Tour 2016

Putovní výstava

image0001Krátce po výstavě IAA Hannover 2016 vyslala mnichovská automobilka MAN Truck & Bus do světa konvoj svých vozidel. Tedy nebylo to doslova vyslání do světa, pouze evropská tour během které vozidla navštívila Valencii, Paríž, Kodaň, Wroclaw, a další evropské metropole. V nabitém kalendáři šestitýdenní cesty se našlo místo i na Českou republiku. Místo konání bylo symbolické – areál brněnského výstaviště, tedy města dostupného pro zákazníky z Čech, Moravy, Slezka i Slovenska. V pondělí 14. listopadu se s expozicí i soupravami určenými pro svezení na přilehlých komunikacích a dálnici D1 měli možnost seznámit pozvaní novináři a zaměstnanci českého i slovenského zastoupení MAN, další dva dny potom byly určeny na pozvané zákazníky z obou států. K vidění bylo celkem dvanáct exponátů doplněných o další vozidla místního zastoupení a návěsovou techniku firmy Hesti.

image0006 Zastoupeny byly všechny výrobní řady od nejmenší TGL v provedení s hasičskou nástavbou, přes rozvážkové vozy střední řady TGM až po težkou řadu TGS/TGX.  Největší počet vozů měla stavební řada TGS – TGS 18.360 4×4 BL s nástavbou sypače, TGS 18.420 4×2 BLS-TS – hmotnostně optimalizovaný tahač pro cisterny, TGS 18.420 8×4 BB opět s hmotnostně optimalizovanou nástavbou domíchavače betonu, TGS 26.500 6x4H-4 BL s hydropohonem přední nápravy a nástavbou na svoz krátkého dříví, TGS 35.500 8x4H-6 BL s Pritarderem , válníkovou nástavbou a hydraulickou rukou Palfinger, TGS 35.500 8×4-4 BL – sklápěš se zadními nápravami Tridem. Řadu TGX reprezentovaly tahače TGX 33.580 6×4 BLS, TGX 18.500 4×2 BLS-EL, TGX 18. 64O 4×2 LLS Blue edition a tahač pro nadrozměrné přepravy TGX 41.640 8×4/4 BLS.

img_2481 Svou česko-slovenskou premiéru absolvovala i nová výrobní řady TGE (Trucknology Expres), tedy nová nejmenší vozidla do 3.5 tuny vyvinutá v rámci koncernu VW. Ta budou vyráběna v nové továrně v Polsku a na český trh by se měla dostat za rok.   Bez zajímavosti není ani to, že kromě prezentace produktových řad mohl výrobce deklarovat na MAN Tour i spotřebu paliva. Vozidla měli v Brně za sebou 10 000 najetých kilometrů napříč |Evropou a spotřeba u 40 tunové soupravy byla 28.3 litru na 100 km, malé TGL 8.220 4×2 BL s hasičskou nástavbou spotřebovalo okolo 13 litrů na 100 kilometrů.  Spotřeba u nových motorů a převodovek tedy ani při plnění přísnějších emisních norem je lepší než u starších motorů. Konvoj ve středu odpoledne pokračoval v cestě směr Bukurešť, Budepešť a zpět domů do Mnichova, kde pouť zakončí.

image0020 image0002 image0003 image0004 image0005 image0007 image0010 image0011 image0017 image0018

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Závody ADAC GT Masters poprvé v České Republice!

Už tento víkend přivítá mostecký autodrom další premiéru. Na úspěšnou loňskou přehlídku historických závodních vozů včetně monopostů formule 1 naváže novinka reprezentující žhavou současnost, prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters

číst dále »

Autobusy MAN na CNG jezdí v Děčíně

MAN Truck & Bus jako jeden z hlavních finálních  výrobců dodávkových, užitkových a nákladních vozidel, autobusů a autokarů nejen v Evropě, dodává svým zákazníkům vždy důkladně prověřená a sofistikovaná komplexní řešení. V okamžiku, kdy se Dopravní podnik města Děčína rozhodl pořídit novou flotilu městských autobusů, nabídlo české zastoupení mnichovské značky MAN vozidla poháněná motory na stlačený zemní plyn, CNG.

číst dále »

Truck Trial Černuc u Velvar

Tento víkend se pojede již druhý závod českého truck trialu ve středočeském kraji. Po zahajovacím závodě v Milovicích u Nymburka se závod přesouvá ještě blíže k Praze, do pískovny TAMO v Černuci u Velvar.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno