Nákladní vozy BAS Mining Trucks 8×4 a 10×4

BAS Mining Trucks hrdě představuje své nejnovější modely důlních vozů: 10×4 a 8×4. Jejich největší výhody: vyšší užitečné zatížení a zvýšená bezpečnost.

BEZPEČNĚJŠÍ a EFEKTIVNĚJŠÍ NÁKLADNÍ VOZIDLA

Nové rozšířené modely jsou vybaveny tandemovou nápravou o nosnosti 38 tun. Pevnost této tandemové nápravy je zlepšena BAS Mining Trucks. Nápravy jsou umístěny dále od sebe. Vznikne tak více prostoru pro montáž větších a širších pneumatik. To přináší na jedné straně větší stabilitu při jízdě a vykládání. Na druhou stranu to má za následek větší nosnost, výsledkem jsou sklápěče 10×4 o objemu 31 m3 a čisté užitečné hmotnosti 56 tun a sklápěče 8×4 s čistou užitečnou hmotností 45 tun.

Nové zesílené nákladní vozy mají maximální rychlost 50 km/h a mohou pracovat se stoupavostí až 15 %. Zesílené nákladní vozy 10×4 mají třetí pneumaticky odpruženou nápravu pneumaticky. Aby se snížilo opotřebení této nápravy, je tato náprava automaticky zvednuta, když je nákladní vozidlo prázdné nebo při couvání. Pro zvýšení efektivity vašeho provozu je k dispozici více možností výbavy, jako je systém měření užitečného zatížení, sklonoměr a BAS Fleet Connect.

„Vyšší užitečné zatížení ve srovnání se standardními sklápěcími vozy, kloubovými dumpery a pevnými dumpery podobné velikosti vede k důlnímu vozu s nejnižšími náklady na tunu obecně,“ říká Bas van Heertum, ředitel BAS Mining Trucks.

VYLEPŠENÍ BEZPEČNOSTI

BAS Mining Trucks vychází z modelu Volvo FMX. Vždy se jednalo o dosud nejrobustnější stavební vůz, který je schopen zdolávat opravdu těžký terén. Bylo provedeno několik vylepšení, díky nimž je nákladní vozidlo bezpečnější a ještě efektivnější z hlediska nákladů. Nová kabina je prostornější a navržená pro lepší výhled. Všechna okna (přední a boční) jsou širší, což zlepšuje výhled kolem kamionu. Sekundární displej uvnitř kabiny umožňuje simultánní zobrazení jak zadní kamery, tak ostatních instalovaných kamer, ale také ukazatele bočního sklonu a dalších funkcí. Díky tomu je ovládání vozu jednodušší a bezpečnější. Další výhodou je, že lepší povědomí o okolí má také za následek rychlejší časy cyklů.

NIŽŠÍ SPOTŘEBA PALIVA A NÁKLADY NA ÚDRŽBU

Motor D13 v kombinaci s převodovkou Powertronic přináší nízkou spotřebu nafty, vysoký točivý moment a nízké náklady na údržbu. Hydraulický retardér (místo pouze motorové brzdy) je k dispozici v terénu s častými sjezdy. V automatickém režimu se vozidlo rozhodne, zda použije provozní brzdu, motorovou brzdu nebo retardér. Výsledkem jsou bezpečnější provozní podmínky a delší životnost brzd.

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA TRUCKS a její partneři představují hasičské speciály Tatra na veletrhu Interschutz 2022

Od 20. do 25. června se na výstavišti v německém Hannoveru koná veletrh Interschutz 2022. Jde o jednu z největších přehlídek služeb a produktů pro požární ochranu, záchranné systémy, civilní ochranu a bezpečnostní složky. Na veletrhu má svůj stánek i kopřivnická společnost TATRA TRUCKS, … Číst dále →

číst dále »

Pro Martina Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon. Mechanici sedlčanského centra MM Technology … Číst dále →

číst dále »

Truck Trial ve Vřesové

Tento víkend se jede další závod českého mistrovství v truck trialu. Jedná se již o čtvrtý soutěžní víkend po závodech v Milovicích, Černuci a Mohelnici. Mohelnický závod je pořádán jinými organizátory, než zbylé závody ale stejně jako v Mohelnici, i … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno