Neoplan jako pojízdný hotel

V říši (autobusových) snů

Ve středisku MAN Bus Modification Center vyrobili speciální autobus určený na turné pro dopravce Happyday Hanke. Umělci mohou v autokaru NEOPLAN Skyliner nejen komfortně cestovat na svoje vystoupení, ale ve vozidle mohou i nocovat.

• V MAN Bus Modification Center (BMC) přeměnili NEOPLAN Skyliner na speciál vhodný na umělecká turné s 20 lůžky
• Nasazení u firmy Happyday Hanke Nightlinerservice
• Vnitřní vybavení lze díky modulárnímu provedení flexibilně přestavět popř. odebrat až do podoby sériového vozidla

Z vnějšku působí bílý patrový autobus jako zcela běžný NEOPLAN Skyliner, pokud nepočítáme osvětlení v provedení LED. Tento dojem se ale prudce změní, vstoupí-li člověk dovnitř do nejnovějšího přírůstku ve vozovém parku firmy Happyday Hanke Nightlinerservice: ve spodním podlaží slibují čtyři stolky Dos-à-Dos neobyčejnou družnou atmosféru během jízdy a pultová kuchyňka s varnou deskou Ceran představuje zase příslib vybrané stravy. Na toaletě je integrována rovněž sprcha s příslušnou 63 litrovou nádrží na čerstvou vodu.
Ještě patrnější je mimořádná výbava v horním podlaží: kdo vystoupí po schodech nahoru, ocitne se mezi postelemi přidělanými na boční stěny ve dvou řadách nad sebou. Najednou tak ve Skylineru může vleže odpočívat neuvěřitelných 20 pasažérů, 18 z nich v patrových postelích, dva v zadním salonku, který lze velice jednoduše předělat na dvě lůžka. Řidič má svůj odpočinkový prostor v blízkosti svého pracoviště, kde lze vyklopit lůžko z předního schodiště.
Za pozornost stojí zvláště skutečnost, že během výroby v MAN Bus Modification Center využili modulární systém a vystačili si s úchytnými body v existujících kolejnicích, takže vnitřní výbavu je možné dle potřeby přestavět, popř. odebrat až na úroveň zpět do podoby sériového vozidla.
Především je NEOPLAN Skyliner určený na umělecká turné. O správnou náladu již na palubě se stará zabudované Hifi-zařízení a dále multimediální systém s několika monitory. Zásuvky u sedadel a lůžek rovněž nemohou chybět, stejně jako ledničky ve spodním i horním podlaží. O excelentní klima se během cestování stará dvouzónová klimatizace umístěná v zadní části vozidla, umožňující individuální nastavení pro dolní i horní podlaží, konvektorové topení a dva topné ventilátory v oblasti nástupu. Na nástupních místech přebírá tuto roli zastávková klimatizace s elektrickým klima kompresorem v zavazadlovém prostoru, která může být poháněna prostřednictvím externí zásuvky na 380 V. Navíc má autokar k dispozici 380 litrů topného oleje.
Stejně mimořádní, jako je autobus, jsou i jeho pasažéři. Autobusový dopravce Happyday Hanke nasazuje tento autokar NEOPLAN Skyliner například na umělecká turné hudebních skupin. Z toho důvodu také klade Hanke velký důraz na asistenční systémy. Pro maximální možnou bezpečnost je jich v autokaru NEOPLAN Skyliner integrována celá řada, mimo jiné asistent nouzového brzdění (EBA), ESP, asistent jízdy v pruzích (LGS) a dále i elektronicky řízené tlumiče MAN ComfortDriveSuspension (CDS). Tento mimořádný patrový autokar je tak nejlépe vybaven pro své zájezdy napříč celou Evropou.

 
Autodoprava, Novinky, Technika , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Závody ADAC GT Masters poprvé v České Republice!

Už tento víkend přivítá mostecký autodrom další premiéru. Na úspěšnou loňskou přehlídku historických závodních vozů včetně monopostů formule 1 naváže novinka reprezentující žhavou současnost, prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters

číst dále »

Autobusy MAN na CNG jezdí v Děčíně

MAN Truck & Bus jako jeden z hlavních finálních  výrobců dodávkových, užitkových a nákladních vozidel, autobusů a autokarů nejen v Evropě, dodává svým zákazníkům vždy důkladně prověřená a sofistikovaná komplexní řešení. V okamžiku, kdy se Dopravní podnik města Děčína rozhodl pořídit novou flotilu městských autobusů, nabídlo české zastoupení mnichovské značky MAN vozidla poháněná motory na stlačený zemní plyn, CNG.

číst dále »

Truck Trial Černuc u Velvar

Tento víkend se pojede již druhý závod českého truck trialu ve středočeském kraji. Po zahajovacím závodě v Milovicích u Nymburka se závod přesouvá ještě blíže k Praze, do pískovny TAMO v Černuci u Velvar.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno