Neoplan jako pojízdný hotel

V říši (autobusových) snů

Ve středisku MAN Bus Modification Center vyrobili speciální autobus určený na turné pro dopravce Happyday Hanke. Umělci mohou v autokaru NEOPLAN Skyliner nejen komfortně cestovat na svoje vystoupení, ale ve vozidle mohou i nocovat.

• V MAN Bus Modification Center (BMC) přeměnili NEOPLAN Skyliner na speciál vhodný na umělecká turné s 20 lůžky
• Nasazení u firmy Happyday Hanke Nightlinerservice
• Vnitřní vybavení lze díky modulárnímu provedení flexibilně přestavět popř. odebrat až do podoby sériového vozidla

Z vnějšku působí bílý patrový autobus jako zcela běžný NEOPLAN Skyliner, pokud nepočítáme osvětlení v provedení LED. Tento dojem se ale prudce změní, vstoupí-li člověk dovnitř do nejnovějšího přírůstku ve vozovém parku firmy Happyday Hanke Nightlinerservice: ve spodním podlaží slibují čtyři stolky Dos-à-Dos neobyčejnou družnou atmosféru během jízdy a pultová kuchyňka s varnou deskou Ceran představuje zase příslib vybrané stravy. Na toaletě je integrována rovněž sprcha s příslušnou 63 litrovou nádrží na čerstvou vodu.
Ještě patrnější je mimořádná výbava v horním podlaží: kdo vystoupí po schodech nahoru, ocitne se mezi postelemi přidělanými na boční stěny ve dvou řadách nad sebou. Najednou tak ve Skylineru může vleže odpočívat neuvěřitelných 20 pasažérů, 18 z nich v patrových postelích, dva v zadním salonku, který lze velice jednoduše předělat na dvě lůžka. Řidič má svůj odpočinkový prostor v blízkosti svého pracoviště, kde lze vyklopit lůžko z předního schodiště.
Za pozornost stojí zvláště skutečnost, že během výroby v MAN Bus Modification Center využili modulární systém a vystačili si s úchytnými body v existujících kolejnicích, takže vnitřní výbavu je možné dle potřeby přestavět, popř. odebrat až na úroveň zpět do podoby sériového vozidla.
Především je NEOPLAN Skyliner určený na umělecká turné. O správnou náladu již na palubě se stará zabudované Hifi-zařízení a dále multimediální systém s několika monitory. Zásuvky u sedadel a lůžek rovněž nemohou chybět, stejně jako ledničky ve spodním i horním podlaží. O excelentní klima se během cestování stará dvouzónová klimatizace umístěná v zadní části vozidla, umožňující individuální nastavení pro dolní i horní podlaží, konvektorové topení a dva topné ventilátory v oblasti nástupu. Na nástupních místech přebírá tuto roli zastávková klimatizace s elektrickým klima kompresorem v zavazadlovém prostoru, která může být poháněna prostřednictvím externí zásuvky na 380 V. Navíc má autokar k dispozici 380 litrů topného oleje.
Stejně mimořádní, jako je autobus, jsou i jeho pasažéři. Autobusový dopravce Happyday Hanke nasazuje tento autokar NEOPLAN Skyliner například na umělecká turné hudebních skupin. Z toho důvodu také klade Hanke velký důraz na asistenční systémy. Pro maximální možnou bezpečnost je jich v autokaru NEOPLAN Skyliner integrována celá řada, mimo jiné asistent nouzového brzdění (EBA), ESP, asistent jízdy v pruzích (LGS) a dále i elektronicky řízené tlumiče MAN ComfortDriveSuspension (CDS). Tento mimořádný patrový autokar je tak nejlépe vybaven pro své zájezdy napříč celou Evropou.

 
Autodoprava, Novinky, Technika , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo uvádí novou platformu pro dálkové autobusy

Společnost Volvo Buses představuje zbrusu novou řadu autobusů pro zájezdovou a dálkovou linkovou dopravu. Výrobce prémiových dálkových autobusů výrazně pokročil kupředu svým špičkovým designem, aerodynamikou ve prospěch úspory paliva a nejvyšší úrovní bezpečnosti.

číst dále »

Silk Way Rally 2018 – zásadní změna!

Pořadatelé soutěže Silk Way Rally oznámili, že se pojedou dva závody - červencový v Rusku a zářijový v Číně.

číst dále »

Buggyra před Hungaroringem

Po dosažení maximálně možného, ba dokonce snad i nemožného, v úvodním podniku ME tahačů v Misanu, čeká na jezdce týmu Buggyra Racing technicky podstatně náročnější Hungaroring.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno