Nový autobus MAN Lion´s Coach

MAN Lion´s City: Počátek nové éry

S novou generací MAN Lion’s City vjede do center měst kompletně nově vyvinutý městský autobus. Četné technické inovace týkající se interiéru i exteriéru se vzájemně propojují prostřednictvím nového pojetí designu MAN.

• Kompletně nově vyvinutá generace městských autobusů v sobě spojuje jasné zaměření na efektivitu, komfort a ergonomii s novou řečí designu autobusů MAN
• Hlavní světlomety i zadní světla poprvé k dispozici kompletně v provedení LED
• Testování v praxi u vybraných dopravních podniků od září 2017
• Oficiální uvedení na trh plánováno na jaře 2018

Zatímco doposud byl nový MAN Lion´s City v provozu pouze dobře zakamuflovaný, nyní se rouška pozvolna odhaluje. Na světlo světa přichází kompletně nově vyvinutý městský autobus, který si sebou přináší dobrý základ od stávajících autobusů MAN. S jasným zaměřením na efektivitu, komfort a ergonomii si přitom vývojáři předsevzali, že u všech parametrů překonají současný stav, například v otázkách Life Cycle Costs (LCC), pracoviště řidiče či osvětlení. Navíc nový MAN Lion´s City již vyhovuje všem současným a v dohledné době nově zaváděným legislativním normám.
Zvenku hovoří tento městský autobus nezaměnitelným způsobem novým designovým jazykem autobusů MAN. Na první pohled zaujme, kromě výrazných světlometů s LED páskami pro denní svícení a kromě honosně působící černé čelní masky MAN s chromovými prvky, dolů protažená linie bočního prosklení vozidla. Ta vozidlu propůjčuje nejen dynamiku, ale jako část segmentované karoserie rovněž přispívá k lepším hodnotám Life Cycle Costs (LCC). Nezaměnitelným poznávacím znamením se stává rovněž záď vozidla. Jasně, věcně a nadčasově členěná umožňuje perfektní přístup k různým komponentům. Přitom hovoří jasně a zřetelně a s vysokou schopností zapamatovatelnosti novou designovou řečí autobusů MAN.
Příkladem mohou být přední i zadní světla. Zde MAN Lion’s City vsadil na LED technologii a to nejen u denního svícení. Hlavní světlomety jsou tak poprvé k dispozici kompletně v provedení LED. Nová zadní sdružená světla budou sériově dodávaná také plně v LED. Interiéru propůjčují průběžné nepřímé LED osvětlení a dále na přání dodávaná náladová světla Ambiente rovnoměrný, moderní a dynamický světelný design. Zvolené světelné zdroje přesvědčují svojí dlouhou životností až 10 000 provozních hodin a rovněž svojí vysokou spolehlivostí a energetickou efektivitou.
Komplexní nastavení a ladění barevných tónů v interiéru se stará o moderní, opticky uspořádaný a přátelský, světlý dojem. Světlé a tmavé barvy jsou záměrně vybrány tak, aby prakticky podporovali vybrané funkční oblasti.
Také řidič najde v novém MAN Lion´s City své místo přepracované a optimalizované. Se zaměřením na ergonomii, komfort a bezpečnost byla mimo jiné podpořena nenáročnost obsluhy pomocí přemístění vybraných ovladačů a přístrojů. Vysoké dveře do kabiny řidiče a jeho vyvýšené sedadlo vylepšují pozici řidiče vůči nastupujícím cestujícím.
Svoje první nasazení do ulic absolvuje nový MAN Lion´s City od září při praktických testech v několika evropských městech. V březnu 2018 pak bude nová generace městských autobusů představena v rámci slavnostního uvedení na trh vybraným skupinám osob z řad obchodních partnerů.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo uvádí novou platformu pro dálkové autobusy

Společnost Volvo Buses představuje zbrusu novou řadu autobusů pro zájezdovou a dálkovou linkovou dopravu. Výrobce prémiových dálkových autobusů výrazně pokročil kupředu svým špičkovým designem, aerodynamikou ve prospěch úspory paliva a nejvyšší úrovní bezpečnosti.

číst dále »

Silk Way Rally 2018 – zásadní změna!

Pořadatelé soutěže Silk Way Rally oznámili, že se pojedou dva závody - červencový v Rusku a zářijový v Číně.

číst dále »

Buggyra před Hungaroringem

Po dosažení maximálně možného, ba dokonce snad i nemožného, v úvodním podniku ME tahačů v Misanu, čeká na jezdce týmu Buggyra Racing technicky podstatně náročnější Hungaroring.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno