Nový autobus MAN Lion´s Coach

MAN Lion´s City: Počátek nové éry

S novou generací MAN Lion’s City vjede do center měst kompletně nově vyvinutý městský autobus. Četné technické inovace týkající se interiéru i exteriéru se vzájemně propojují prostřednictvím nového pojetí designu MAN.

• Kompletně nově vyvinutá generace městských autobusů v sobě spojuje jasné zaměření na efektivitu, komfort a ergonomii s novou řečí designu autobusů MAN
• Hlavní světlomety i zadní světla poprvé k dispozici kompletně v provedení LED
• Testování v praxi u vybraných dopravních podniků od září 2017
• Oficiální uvedení na trh plánováno na jaře 2018

Zatímco doposud byl nový MAN Lion´s City v provozu pouze dobře zakamuflovaný, nyní se rouška pozvolna odhaluje. Na světlo světa přichází kompletně nově vyvinutý městský autobus, který si sebou přináší dobrý základ od stávajících autobusů MAN. S jasným zaměřením na efektivitu, komfort a ergonomii si přitom vývojáři předsevzali, že u všech parametrů překonají současný stav, například v otázkách Life Cycle Costs (LCC), pracoviště řidiče či osvětlení. Navíc nový MAN Lion´s City již vyhovuje všem současným a v dohledné době nově zaváděným legislativním normám.
Zvenku hovoří tento městský autobus nezaměnitelným způsobem novým designovým jazykem autobusů MAN. Na první pohled zaujme, kromě výrazných světlometů s LED páskami pro denní svícení a kromě honosně působící černé čelní masky MAN s chromovými prvky, dolů protažená linie bočního prosklení vozidla. Ta vozidlu propůjčuje nejen dynamiku, ale jako část segmentované karoserie rovněž přispívá k lepším hodnotám Life Cycle Costs (LCC). Nezaměnitelným poznávacím znamením se stává rovněž záď vozidla. Jasně, věcně a nadčasově členěná umožňuje perfektní přístup k různým komponentům. Přitom hovoří jasně a zřetelně a s vysokou schopností zapamatovatelnosti novou designovou řečí autobusů MAN.
Příkladem mohou být přední i zadní světla. Zde MAN Lion’s City vsadil na LED technologii a to nejen u denního svícení. Hlavní světlomety jsou tak poprvé k dispozici kompletně v provedení LED. Nová zadní sdružená světla budou sériově dodávaná také plně v LED. Interiéru propůjčují průběžné nepřímé LED osvětlení a dále na přání dodávaná náladová světla Ambiente rovnoměrný, moderní a dynamický světelný design. Zvolené světelné zdroje přesvědčují svojí dlouhou životností až 10 000 provozních hodin a rovněž svojí vysokou spolehlivostí a energetickou efektivitou.
Komplexní nastavení a ladění barevných tónů v interiéru se stará o moderní, opticky uspořádaný a přátelský, světlý dojem. Světlé a tmavé barvy jsou záměrně vybrány tak, aby prakticky podporovali vybrané funkční oblasti.
Také řidič najde v novém MAN Lion´s City své místo přepracované a optimalizované. Se zaměřením na ergonomii, komfort a bezpečnost byla mimo jiné podpořena nenáročnost obsluhy pomocí přemístění vybraných ovladačů a přístrojů. Vysoké dveře do kabiny řidiče a jeho vyvýšené sedadlo vylepšují pozici řidiče vůči nastupujícím cestujícím.
Svoje první nasazení do ulic absolvuje nový MAN Lion´s City od září při praktických testech v několika evropských městech. V březnu 2018 pak bude nová generace městských autobusů představena v rámci slavnostního uvedení na trh vybraným skupinám osob z řad obchodních partnerů.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA TRUCKS získala dotaci na rekonstrukci Slovenské strely

V polovině ledna 2018 obdržela společnost TATRA TRUCKS zprávu o schválení dotace na projekt rekonstrukce motorového vlaku Slovenská strela. Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci motorového vlaku Slovenská strela do pojízdného stavu a výstavbu speciálního depozitáře. Rekonstrukce bude zahájena již v letošním roce.

číst dále »

Kalendář závodů českého truck trialu

V minulých dnech se na oficiálních stránkách českého truck trialu objevil předběžný program letošních závodů. Pokud máte v diářích již zapsané termíny dříve ohlášených akcí, můžete si doplnit i ty truck trialové. 

číst dále »

MAN Truck & Bus expedoval 100 městských autobusů firmě Keolis Niederlande.

Kam až oko dohlédne, všude autobusy MAN: MAN Truck & Bus expedoval 100 městských autobusů firmě Keolis Niederlande. Vozy typu MAN Lion’s City budou nasazeny na městských i příměstských linkách v Almere.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno