Nový bezpečnostní systém pro zvýšení ochrany zranitelných účastníků silničního provozu

Společnost Volvo Trucks nyní zavádí nový bezpečnostní systém, který detekuje ostatní účastníky silničního provozu vjíždějící do mrtvého úhlu na obou stranách vozidla.

V rušných dopravních situacích je i pro nejzkušenějšího řidiče obtížné vnímat vše kolem nákladního vozidla. Aby se předešlo stresovým situacím pro řidiče, Volvo Trucks nabízí svůj nový bezpečnostní systém zvaný Podpora předcházení bočním kolizím. Pomocí duálního radaru na každé straně nákladního vozidla systém detekuje, kdy do rizikové oblasti vstoupí další účastníci silničního provozu, například cyklisté.

„Nehoda se může stát během zlomku sekundy. Náš rozsáhlý výzkum nehod je založen na desetiletích studia skutečných situací a tento nový bezpečnostní systém pomáhá řidiči předcházet případným kolizím,“ říká Anna Wrige Berling, ředitelka pro bezpečnost provozu a produktů společnosti Volvo Trucks.

Když se někdo nachází v zóně mrtvého úhlu, systém nazvaný Podpora předcházení bočním kolizím informuje řidiče prostřednictvím červeného světla na příslušném bočním zrcátku. Pokud řidič pomocí blinkru signalizuje změnu jízdního pruhu, začne blikat červené světlo a ze strany potenciální kolize se ozve varovný zvuk. Řidič je upozorněn a může vozidlo zabrzdit a umožnit tak předjetí například cyklistovi.

Ve Volvo Trucks je naší dlouhodobou vizí nulová nehodovost a bezpečnost je od počátku naší hlavní firemní hodnotou. Tento nový systém je dalším příkladem našeho úsilí o dosažení těchto cílů,“ uzavírá Anna Wrige.

Nový systém bude celosvětově dostupný pro modely Volvo FH, FM a FMX s naftovým, plynovým a elektrickým pohonem od září tohoto roku. Modely Volvo FL a FE dostanou nový bezpečnostní systém v roce 2023.

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Setkání amerických kamiónů

O nadcházejícím víkendu se bude již počtvrté konat setkání amerických kamiónů, odtahovek, hasičských aut i sanitek v muzeu americkcý aut JK Classiscs v Lužné u Rakovníka. Po loňské první účasti zahraničních účastníků, můžeme potvrdit, že i letos domácí majitele těchto … Číst dále →

číst dále »

DB Schenker s podporou Scanie zajistí bezfosilní přepravu na ostrově Gotland

Největší švédský ostrov Gotland zásadním způsobem investuje do udržitelnosti a stanovil si cíl, že se do roku 2040 obejde bez fosilních paliv. To je o pět let dříve, než je národní závazek celého Švédska. Jedním z kroků je, že veškerou distribuční … Číst dále →

číst dále »

Belgická armáda poprvé představila nové logistické vozy na tatrováckém podvozku

Belgie slaví 21. července Národní den jako připomenutí nezávislosti na Spojeném království Nizozemska. Státní svátek každoročně doprovázejí mohutné oslavy v Bruselském parku. Jejich součástí je tradičně vojenská přehlídka. Letos se na ní mimo jiné poprvé veřejně prezentovala logistická vozidla, která … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno