Ocenění Design Award pro MAN Intercity

Ocenění za design: MAN Lion´s Intercity získal iF Gold Award 2016

P_Bus_EOT_IntercityNejnovější člen rodiny autobusů MAN získal prestižní ocenění iF International Forum Design Award v kategorii Automobily / Vozidla / Motocykly.
Slavnostního vyhlášení výsledků a udílení cen na galavečeru iF Design Award Night v mnichovském BMW World se zúčastnilo 2 000 hostů. Z celkového počtu 5 295 produktů z 53 zemí udělila odborná porota nejvyšší ocenění iF Gold Award 2016 pouze 75 kandidátům. Jedním z nich je meziměstský autobus MAN Lion´s Intercity, který ve své kategorii porazil soupeře zvučných jmen z oblasti sportovních automobilů a motocyklů.
„Tento meziměstský autobus z produkce MAN ukazuje, jak inspirativně je možné vyřešit standardní designérské úkoly. Na porotu zapůsobil nadčasovým vzhledem s čistými liniemi a perfektně vyváženými proporcemi. Všechny detaily jsou zrealizovány bezchybně, interiér ladí s exteriérem, okna i dveře jsou atraktivně integrovány do celku a barevné schéma, materiály a vnější vzhled byly navrženy bezvadně. Všechny tyto faktory vytvářejí z autobusu moderní vozidlo, které je jako celek absolutně přesvědčivé,“ odůvodnila své rozhodnutí v závěrečném hodnocení porota, kterou tvořilo 58 expertů na design.
Kritéria pro získání prestižního ocenění iF Gold Award, které se uděluje od roku 1953, obsahují vnější vzhled a tvary výrobku, ale také přínos z hlediska inovace, ergonomie a funkčnosti včetně environmentálních aspektů.
IF_Award_2016Stephan Schönherr, viceprezident sekce autobusového designu v MAN, vyjádřil svoje pocity z dosaženého úspěchu těmito slovy: „Jsme nadšeni z toho, že nám udělili ocenění, které je mezinárodně uznávanou značkou kvality dobrého designu. Je to obrovský úspěch, kterého doposud dosáhly naše výrobky pouze z luxusního a prémiového segmentu.“ Podle jeho slov ocenění potvrzuje, že standardní výrobky MAN jsou v designérských kruzích vnímány a uznávány jako mimořádně hodnotná, holisticky navrhovaná vozidla, jež definují úroveň v kvalitě designu i funkčnosti.
Autobus Lion´s Intercity se poprvé představil široké veřejnosti vloni na podzim v rámci mezinárodní výstavy autobusů Busworld v belgickém Kortrijku. Nový model pro meziměstskou dopravu v sobě propojuje prvotřídní komfort s vysokou úrovní funkčnosti a s výjimečnou bezpečností MAN. Autobus nejen že vytváří standard svým výrazným aerodynamicky optimalizovaným vzhledem a výbornými jízdními vlastnostmi, ale přesvědčuje především svojí efektivní spotřebou paliva a nízkými provozními náklady po celou dobu životnosti.
Pro společnost MAN je iF Gold Award 2016 celkově již 13. oceněním za design. V minulosti MAN již vícekrát získal Red Dot Design Award, iF Design Award a German Design Award. Potvrzuje to úspěšnost vozidel MAN a NEOPLAN v oblasti designu a estetiky.
iF DESIGN AWARD 2016 – fakta a čísla:
5 295 přihlášených, 7 kategorií, 1 821 výrobků získalo značku iF, bylo uděleno 75 zlatých ocenění International Forum Design Award. Výrobky jsou rozděleny do sedmi kategorií: produktový design, komunikační design, design obalů, design služeb, profesionální koncepty, architektura a interiérový design.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno