Positioning+ nová služba od Volva

Společnost Volvo Trucks uvádí systém sledování polohy – Positioning+ pro „just in-time“ přepravu

 

Reality Road

Reality Road

S novou službou společnosti Volvo Trucks lze v reálném čase sledovat polohu nákladního vozidla. Tato služba je velmi výhodná zejména pro zákazníky, kteří provozují náročnou přepravu „just in-time“, nebo ty, kteří přepravují drahé zboží.
Včasné doručení zboží je důležité pro všechny druhy přepravy, zejména ale pro přepravu „just in time“, kde může být čas klíčovým prvkem pro splnění přísných podmínek sjednané smlouvy na přepravu zboží. S novou službou určování polohy společnosti Volvo Trucks nazvanou Positioning+ je možné minutu po minutě sledovat geografickou polohu nákladního vozidel. Je to služba, která vytváří předpoklady pro efektivnější logistiku.
„Dobrým příkladem je konkrétní přeprava, např. betonu. Správné načasování znamená vše – nákladní vozidlo musí dorazit přesně v tom správném okamžiku, aby převzal svůj náklad betonu. Při míchání betonu musí být směs individuálně přizpůsobena tomu, aby odpovídala času nutnému pro naložení, přepravu a lití betonu. Se službou Positioning+ lze přesně určit, kdy nákladní vozidlo dorazí, a podle toho připravit odpovídající směs betonu,“ říká produktový specialista společnosti Volvo Trucks Johan Östberg.
Kromě určování polohy v reálném čase tato služba umožňuje přesně určit geografickou oblast, silnici nebo konkrétní stát. Systém zároveň odesílá zprávy, kdykoliv nákladní vozidlo projíždí těmito definovanými místy. To je užitečné zejména pro sklady nebo překladiště, u nichž pracovníci potřebují vědět, kdy vozidlo dorazí a kdy odjíždí, aby mohli provádět odpovídající činnosti. Služba sledování polohy přináší doplňkové výhody i pro další druhy přepravy.
„Pokud se nákladní vozidlo odchýlí ze stanovené trasy, systém vyšle varování. To vytváří bezpečnější a zároveň jistější pracovní prostředí pro řidiče, kteří převážejí drahé zboží,“ vysvětluje Johan Östberg.
Fakta: Positioning+
• Positioning+ je doplňkem systému Dynafleet – Mapa a Sledování, což je služba, která je součástí řídicího systému společnosti Volvo Trucks pro fleety, Dynafleet.
• Positioning+ poskytuje minutu po minutě informace o současné poloze nákladního vozidla, čímž pomáhá v přepravě na čas.
• Tato služba umožňuje přesně určit geografickou oblast, silnici, případně konkrétní stát. Systém zároveň odesílá zprávy, kdykoliv nákladní automobil projíždí těmito definovanými místy.

 
Autodoprava, Novinky, Technika , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Dodáno již 300 elektricky poháněných nákladních vozidel! Daimler Truck a FUSO eCanter dosáhly dalšího milníku v elektromobilitě

Stuttgart/Tokio/Praha – Společnost Daimler Truck vynakládá veškeré síly, aby závod k nulovým emisím vyhrála. Dobrým příkladem je FUSO eCanter, lehké nákladní vozidlo se zcela elektrickým pohonem. Počet vozidel z malosériové výroby předaných zákazníkům na celém světě nyní překročil už hranici tří set. … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno