7 autobusů NEOPLAN Jetliner pro Slovak Lines

Slovak Lines převzal 7 nových autokarů NEOPLAN Jetliner

????????????????????????????????????

Luxusní autobusy s originálním designem budou jezdit na trase Bratislava – Schwechat – Vídeň

Slovenský dopravce Slovak Lines rozšířil svůj vozový park o novou flotilu luxusních autobusů NEOPLAN Jetliner, která bude k dispozici pro cestující do Vídně či na letiště Schwechat.

Sedm autokarů s originálním designem mělo svoji slavnostní premiéru 3. března v bratislavském areálu Slovak Lines za přítomnosti vedení podniku, managementu společnosti MAN Truck & Bus, která flotilu dodala, hostů a zástupců médií.

Vozidlům dodávají působivý individuální vzhled portréty významných slovenských osobností z oblasti kultury, sportu i ze světa techniky a vynálezů. Na pravé straně jednotlivých autobusů jsou zobrazeni: Štefan Banič, Martin Benka, Vladimír Dzurilla, Ondrej Nepela, Eugen Suchoň, Aurel Stodola a Milan Rastislav Štefánik. Pěkným momentem byl symbolický křest vozidel čtveřicí dam, příbuzných slavných Slováků – pozvání na slavnostní uvedení autobusů do provozu přijaly paní Hilda Múdra, trenérka a „druhá matka“ Ondreje Nepely, Zlata Dzurillová, manželka Vladimíra Dzurilly, Danica Štilichová, dcera Eugena Suchoně a Tamara Dudášová, praneteř M.R.Štefánika.

„Každý autobus má unikátní design, díky kterému budou Slovensko i v zahraničí reprezentovat naše historicky významné osobnosti,“ uvedl k tomu Peter Sádovský, ředitel Slovak Lines. Přepravní kapacita nových autobusů NEOPLAN Jetliner je 54 míst k sezení a 10 míst k stání. Sedadla v zadní polovině interiéru mají větší rozestupy, aby zde měli maximální komfort i cestující vyššího vzrůstu či rodiče s dětmi.

Jetlinery_pre_Slovak_Lines_10„Jde nepochybně o nejluxusněji vybavené autobusy nejen na Slovensku, ale i v evropských dimenzích,“ způraznil Pavel Pospíšil, vedoucí prodeje autobusů společnosti MAN Truck & Bus pro ČR a SR. Nadstandardní komfort klimatizovaných autokarů NEOPLAN Jetliner C v barvách Slovak Lines začíná luxusními sedadly Brusa Erino s nastavitelnými opěradly, polohovatelnými područkami a s výsuvnými opěrkami hlavy. Kromě toho všechna místa k sezení jsou vybavena multimediálním informačně-zábavním systémem Funtoro se 7palcovými monitory s dotykovým ovládáním. Cestující si tak mohou zpestřit pobyt na palubě sledováním filmů, poslechem hudby, rozhlasu či sledováním trasy prostřednictvím on-line kamery umístěné za čelním sklem autobusu. Monitory jsou vybaveny vstupem USB pro nabíjení mobilů či tabletů, pro notebooky slouží zásuvky 220 V na boční stěně v každé řadě sedadel. K dispozici je rovněž WiFi připojení s rychlostí přenosu dat až do 100 Mbit/s.

Technické parametry vozidel NEOPLAN Jetliner C pro Slovak Lines

????????????????????????????????????

Vnější rozměry: délka 13 050 mm, šířka 2 550 mm, výška 3 400 mm, rozvor 6 880 mm. Obrysový poloměr otáčení cca 11 560 mm. Celková povolená hmotnost vozidla 18 000 kg. Objem zavazadlových prostorů 6,70 m3. Motor: 6válcový vznětový D2066 Euro 6 se zdvihovým objemem 10 518 cm3, maximální výkon 265 kW / 360 k při otáčkách 1 700 min-1, nejvyšší kroutící moment 1 800 Nm v rozsahu otáček 1 000 – 1 400 min-1. Automatizovaná 12stupňová převodovka TipMatic s asistentem rozjezdu do kopce MAN EasyStart, intardér ZF. Systémy aktivní bezpečnosti a asistenční systémy: ESP včetně funkce ABS a ASR, systém nouzového brzdění Emergency Brake Assist (EBA), signalizace nouzového brzdění, varování řidiče při vybočení z jízdního pruhu akustickou výstrahou (LGS).

Slovak Lines

Slovak Lines patří mezi nejvýznamnější poskytovatele veřejné autobusové dopravy na Slovensku. Zabezpečuje pravidelnou hromadnou dopravu (příměstskou, zájezdovou, mezinárodní) a individuální dopravu. Slovak Lines je členem mezinárodního sdružení dopravců Eurolines, které spojuje více než 30 evropských autobusových dopravců. Slovak Lines (dříve působící pod názvem SAD Bratislava) provozuje autobusovou linku Bratislava – Vídeň už více než 50 let.

Na společné fotografii z oficiálního předávání flotily autobusů NEOPLAN Jetliner jsou (zleva): Jozef Hostin, ředitel společnosti MOLPIR, s.r.o., Stanislava Dubjelová, produktová manažerka společnosti MOLPIR, s.r.o., Jozef Žabinský, přijímací technik společnosti MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o., Branislav Vavrinčík, Business development manažer společnosti Slovak Lines, a.s., Vladimír Volf, Slovak Lines, a.s., Eva Vozárová, mluvčí společnosti Slovak Lines, a.s., Peter Sádovský, ředitel společnosti Slovak Lines, a.s., Pavel Pospíšil, vedoucí prodeje autobusů společnosti MAN Truck & Bus pro ČR a SR, Juraj Halász, prodejce autobusů společnosti MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o., Radoslav Jurča, manažer společnosti MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o., Marián Šarmír, vedoucí servisu MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o. a Peter Gabalec, manažer poprodejních služeb společnosti MAN Truck & Bus Slovakia s.r.o.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Tomeček by rád letos jel na Dakar i do Dakaru

Tomáš Tomeček se dakarskému závodění věnuje od roku 1995. Letos si naplánoval, že během jednoho roku pojede na Dakar i do Dakaru. V lednu úspěšně zvládl první štaci, Dakar Rally v Saúdské Arábii. Pokračovat měl v březnu na Africa Eco … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela … Číst dále →

číst dále »

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno