Renault na CNG

RENAULT TRUCKS PŘEDSTAVUJE MOTORY EURO 6 NA ZEMNÍ PLYN

smallRenault Trucks od roku 2004 vyvíjí a nabízí vozidla distribuční řady s pohonem na stlačený zemní plyn, známý pod zkratkou CNG. Nyní výrobce rozšiřuje svou nabídku distribuční řady díky novému modelu Renault Trucks D Wide CNG, který je vybaven novým motorem Euro 6 na stlačený zemní plyn o objemu 9 litrů a výkonu 320 k. Vozidlo je dostupné v konfiguracích 4×2 o celkové hmotnosti 19 tun a 6×2 o celkové hmotnosti 26 tun.

Pohon na stlačený zemní plyn, neboli CNG, představuje na paletě alternativních pohonných řešení nabízených Renault Trucks jistou volbu s nízkými emisemi škodlivin a s vyspělou technologií: motory nemají téměř žádné emise pevných částic a rovněž nižší úroveň emisí CO2. Provoz vozidel na CNG je navíc v městském prostředí srovnatelný s vozidly s klasickými dieselovými motory.

Renault Trucks představuje model D Wide CNG Euro 6, který je schopen provozu na zemní plyn i na biometan (nebo bioplyn). Biometan představuje obnovitelný zdroj energie produkovaný z organických materiálů, který v porovnání s dieselovým provozem umožňuje významnou redukci emisí CO2. Vozidla s pohonem na CNG nebo na biometan jsou tak dokonale přizpůsobena k provozu v městském a příměstském prostředí (distribuce, rozvážka), což oceňují zejména obory spojené s komunálními službami (správa komunikací, svoz komunálního odpadu a distribuce zboží ve městě).

Model Renault Trucks D Wide CNG je vybaven novým šestiválcovým motorem Euro 6 NGT9 o zdvihovém objemu 9 litrů a o výkonu 320 k. Tento motor disponuje takovými dynamickými vlastnostmi a komfortem při řízení, které jsou srovnatelné s dieselovým motorem, přičemž je schopen při nižší úrovni hluku vyvinout větší krouticí moment (1 356 Nm). Model Renault Trucks D Wide CNG je k dispozici ve dvou provedeních: podvozek k dostavbě 4×2, 19 t a podvozek k dostavbě 6×2, 26 t.

Renault Trucks D Wide CNG Euro 6 je vybaven plně automatickou převodovkou Allison série 3200, která je dokonale přizpůsobena pro použití v popelářských vozidlech. Model D Wide CNG je stejně jako dieselové provedení vybaven převodovkou s automatickým přepínáním z neutrálu do módu řízení a naopak. Řidič tak může nastartovat své vozidlo bez nutnosti zařazení neutrálu
Renault Trucks D Wide CNG je dodáván se dvěma objemy plynových zásobníků: o objemu 600 litrů plynu stlačeného pod tlakem 200 barů, což se šesti zásobníky odpovídá 90 kg plynu, nebo o objemu 800 litrů, což s osmi zásobníky odpovídá 120 kg plynu. S cílem vyhovět požadavkům dodavatelů plynu v Evropě je D WIDE CNG nabízen se dvěma typy propojení pro plnění zásobníků podle norem NGV1 a NGV2.

Tyto ocelové zásobníky byly navrženy tak, aby odolaly tlaku 500 barů, což představuje 2,5 násobek normálních provozních hodnot, a na životnost více než 20 let.

Model D Wide CNG je stejně jako dieselová vozidla značky Renault Trucks vyráběn v Blainville-sur-Orne v departementu Calvados a servis a údržbu vozidla zajišťuje síť Renault Trucks po celé Evropě.

Plynový sektor se v současnosti těší podpoře Evropské unie, která v září 2014 přijala nové předpisy, jejichž cílem je garantovat dostatečné pokrytí plnícími plynovými stanicemi na území Evropy.

Technické vlastnosti:

– 4×2 (19 t) a 6×2 (26 t) ve verzi podvozek k dostavbě
– Plynový motor Euro 6 NGT9 s technologií kontrolovaného zapalování
– 320 k/ 1356 Nm
– Automatická převodovka Allison série 3200
– Krátká kabina
– Rozvor náprav: 3500 až 4750 mm
– Objem zásobníků až 800 litrů = 160 m3 = 120 kg stlačeného zemního plynu
– Dojezd v městském prostředí až 400 km

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno