RENAULT TRUCKS A CARLSBERG GROUP SPOLEČNĚ ZA DISTRIBUCI S NULOVÝMI EMISEMI

V úterý, 24. listopadu 2020 předal Bruno Blin, prezident Renault Trucks, ve švýcarském Rheinfeldu klíče od Renault Trucks D Wide Z.E. Thomasovi Amstutzovi, generálnímu řediteli společnosti Feldschlösschen, dceřiné společnosti skupiny Carlsberg. Toto vozidlo je prvním z historické objednávky dvaceti vozidel Renault Trucks D Wide. Z.E. 26 t. Společnosti Carlsberg Group a Feldschlösschen ukazují, že pomocí elektrických nákladních vozidel je možné rozvážet zboží s nulovými emisemi.

V únoru letošního roku učinila značka Renault Trucks zásadní krok k transformaci městské dopravy oznámením podpisu historické smlouvy se skupinou Carlsberg na dodání 20 vozidel Renault Trucks D Wide Z.E. 26 t. Bruno Blin, prezident Renault Trucks, odevzdal  Thomasovi Amstutzovi, generálnímu řediteli společnosti Feldschlösschen, klíče od prvního D Wide Z.E. z dvaceti objednaných 100% elektrických vozidel pro švýcarský pivovar.

Jsem přesvědčený, že elektromobilita významně přispívá k zlepšení kvality životního prostředí pro nás i budoucí generaci,” prohlásil Bruno Blin, prezident Renault Trucks. „Jsem rád, že právě Renault Trucks podporuje společnosti Feldschlösschen a Carlsberg, průkopníky v oblasti investic do ekologických technologií, na jejich cestě. Odvětví dopravy momentálně prochází významnou transformací. V průběhu příštích deseti let nás čekají mnohem větší změny než za celé poslední století.”

Thomas Amstutz, generální ředitel společnosti Feldschlösschen, pokračuje: „Jsme hrdí na to, že naše průkopnická práce s elektrickými nákladními vozidly, která započala před několika lety, ukazuje pozitivní výsledky. Jsme první společností ve Švýcarsku a dokonce i v Evropě, která používá ekologická nákladní vozidla při přepravě zboží. Naší ambicí je převzít vedoucí roli nejen při vývoji piv a nápojů, ale také v oblasti jejich logistiky a ochrany ovzduší.”

Společnost Feldschlösschen a skupina Carlsberg se zavázaly k ochraně životního prostředí a snižování důsledků globálního oteplování. Systematicky sledují cíle své strategie „Společně směrem k nule“ a usilují o dosažení distribuce s nulovými emisemi. Elektrická nákladní vozidla nabíjená pomocí obnovitelné elektřiny napomáhají společnosti Feldschlösschen dosáhnout těchto cílů v distribuci na kratší vzdálenosti a při rozvozu na dlouhé vzdálenosti je to pak využití železniční dopravy.

100% elektrická vozidla Renault Trucks – kompletní nabídka vozidel s nulovými emisemi

Renault Trucks nabízí kompletní řadu 100% elektrických vozidel od 3,1 do 26 t v sériové výrobě pro vybrané trhy v Evropě.

Elektrická vozidla nezatěžují kvalitu ovzduší, protože při provozu neprodukují CO2 ani Nox (oxid dusíku). Jejich provoz nepodléhá žádným omezením při dopravě a distribuci v centrech měst ani při vysokém riziku znečištění. Protože jsou tichá, mohou se využívat bez omezení v centrech měst i během noci, kdy nijak neruší noční klid a nezatěžují tak dopravu během dne.

Značka Renault Trucks je v současné době jedním z prvních výrobců nákladních vozidel, který ve svém normandském závodu v Blainville-sur-Orne vyrábí elektrická nákladní vozidla sériově.

Technická specifikace Renault Trucks D Wide Z.E.
– Celková hmotnost vozidla: 26t / Hmotnost: 27t
– Rozvor: 3 900 mm
– 2 elektromotory s celkovým výkonem 370 kW (trvalý výstup 260 kW)
– Maximální krouticí moment elektromotorů: 850 Nm
– Maximální krouticí moment zadní nápravy: 28 kNm
– Dvoustupňová převodovka
– Úložiště energie: lithium-iontové baterie o celkové kapacitě 200 kWh.
– Dojezd: až 180 km

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

ë-BERLINGO: K UZNÁVANÉ VŠESTRANNOSTI PRVNÍHO ZÁSTUPCE SEGMENTU „LUDOSPACE“ PŘIDÁVÁ CITROËN ELEKTRICKOU VERZI

Nový Citroën ë-Berlingo je ideálním partnerem pro fanoušky aktivního životního stylu. Díky jeho praktičnosti a všestrannosti si mohou užít všechny volnočasové aktivity s větším komfortem elektromotoru. Elektrifikace vozu Berlingo přináší plynulost a tichý chod elektromotoru s dojezdem až 280 km* … Číst dále →

číst dále »

Tisíc hodin čekání na hranicích. To je výsledek německých restrikcí

Minulý týden kvůli restrikcím ze strany Německa prostáli řidiči ICOM transport 1000 hodin na hranicích a podstoupili více jak tři stovky testů. Pozitivní byli jen tři. Do Německa jen s negativním testem a registrací. Tak zní zpřísněné opatření západního souseda … Číst dále →

číst dále »

Na veletrhu IDEX 2021 se představí speciální automobily Tatra

přes trvání celosvětové pandemie koronaviru se od 21. do 25. února v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech uskuteční IDEX 2021, jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli tradičně nebude chybět ani česká společnost TATRA TRUCKS … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno