RENAULT TRUCKS A CARLSBERG GROUP SPOLEČNĚ ZA DISTRIBUCI S NULOVÝMI EMISEMI

V úterý, 24. listopadu 2020 předal Bruno Blin, prezident Renault Trucks, ve švýcarském Rheinfeldu klíče od Renault Trucks D Wide Z.E. Thomasovi Amstutzovi, generálnímu řediteli společnosti Feldschlösschen, dceřiné společnosti skupiny Carlsberg. Toto vozidlo je prvním z historické objednávky dvaceti vozidel Renault Trucks D Wide. Z.E. 26 t. Společnosti Carlsberg Group a Feldschlösschen ukazují, že pomocí elektrických nákladních vozidel je možné rozvážet zboží s nulovými emisemi.

V únoru letošního roku učinila značka Renault Trucks zásadní krok k transformaci městské dopravy oznámením podpisu historické smlouvy se skupinou Carlsberg na dodání 20 vozidel Renault Trucks D Wide Z.E. 26 t. Bruno Blin, prezident Renault Trucks, odevzdal  Thomasovi Amstutzovi, generálnímu řediteli společnosti Feldschlösschen, klíče od prvního D Wide Z.E. z dvaceti objednaných 100% elektrických vozidel pro švýcarský pivovar.

Jsem přesvědčený, že elektromobilita významně přispívá k zlepšení kvality životního prostředí pro nás i budoucí generaci,” prohlásil Bruno Blin, prezident Renault Trucks. „Jsem rád, že právě Renault Trucks podporuje společnosti Feldschlösschen a Carlsberg, průkopníky v oblasti investic do ekologických technologií, na jejich cestě. Odvětví dopravy momentálně prochází významnou transformací. V průběhu příštích deseti let nás čekají mnohem větší změny než za celé poslední století.”

Thomas Amstutz, generální ředitel společnosti Feldschlösschen, pokračuje: „Jsme hrdí na to, že naše průkopnická práce s elektrickými nákladními vozidly, která započala před několika lety, ukazuje pozitivní výsledky. Jsme první společností ve Švýcarsku a dokonce i v Evropě, která používá ekologická nákladní vozidla při přepravě zboží. Naší ambicí je převzít vedoucí roli nejen při vývoji piv a nápojů, ale také v oblasti jejich logistiky a ochrany ovzduší.”

Společnost Feldschlösschen a skupina Carlsberg se zavázaly k ochraně životního prostředí a snižování důsledků globálního oteplování. Systematicky sledují cíle své strategie „Společně směrem k nule“ a usilují o dosažení distribuce s nulovými emisemi. Elektrická nákladní vozidla nabíjená pomocí obnovitelné elektřiny napomáhají společnosti Feldschlösschen dosáhnout těchto cílů v distribuci na kratší vzdálenosti a při rozvozu na dlouhé vzdálenosti je to pak využití železniční dopravy.

100% elektrická vozidla Renault Trucks – kompletní nabídka vozidel s nulovými emisemi

Renault Trucks nabízí kompletní řadu 100% elektrických vozidel od 3,1 do 26 t v sériové výrobě pro vybrané trhy v Evropě.

Elektrická vozidla nezatěžují kvalitu ovzduší, protože při provozu neprodukují CO2 ani Nox (oxid dusíku). Jejich provoz nepodléhá žádným omezením při dopravě a distribuci v centrech měst ani při vysokém riziku znečištění. Protože jsou tichá, mohou se využívat bez omezení v centrech měst i během noci, kdy nijak neruší noční klid a nezatěžují tak dopravu během dne.

Značka Renault Trucks je v současné době jedním z prvních výrobců nákladních vozidel, který ve svém normandském závodu v Blainville-sur-Orne vyrábí elektrická nákladní vozidla sériově.

Technická specifikace Renault Trucks D Wide Z.E.
– Celková hmotnost vozidla: 26t / Hmotnost: 27t
– Rozvor: 3 900 mm
– 2 elektromotory s celkovým výkonem 370 kW (trvalý výstup 260 kW)
– Maximální krouticí moment elektromotorů: 850 Nm
– Maximální krouticí moment zadní nápravy: 28 kNm
– Dvoustupňová převodovka
– Úložiště energie: lithium-iontové baterie o celkové kapacitě 200 kWh.
– Dojezd: až 180 km

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

V Misanu půjde o každý bod

I přes odpadnutí závodu na Nürburgringu, kterému vystavila stopku do té doby nevídaná živelná katastrofa, se dobrá věc v podobě realizace plnohodnotného šampionátu podařila. V netradičním dějišti posledního závodu na okruhu v Misanu hodlá Buggyra úspěšně zakončit již tak povedenou … Číst dále →

číst dále »

Karel nebo Arnošt? Macík si svůj kamion pro Dakar 2022 vybere po marockém testu

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a zcela novým závodním kamionem, pojmenovaným Arnošt, v pátek 8. října odstartují do závodu Rallye du Maroc, nejnáročnější prověrky před Dakarem 2022. Podle pocitů v cíli se český závodník … Číst dále →

číst dále »

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a kopřivnická TATRA TRUCKS představí své výrobky a služby ve společné expozici na veletrhu IDET 2021

Brněnské výstaviště bude ve dnech 6. až 8. října hostit veletrh obranných a bezpečnostních technologií IDET 2021. Tradičně na něm nebude chybět společná expozice firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a společnosti TATRA TRUCKS, která na stánku 035 v pavilonu P … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno