Scania představuje nový autobus pro dálkovou přepravu

Vynikající prostor řidiče, vyšší nosnost, větší komfort pro cestující a výrazně nižší spotřeba paliva patří mezi hlavní přednosti, jimiž se vyznačuje nová generace autokarů Scania Touring.

U nové generace byla nosnost přední nápravy zvýšena o 500 kg, což umožňuje lepší rozložení hmotnosti a dosažení větší kapacity pro cestující a zavazadla.

Pracoviště řidiče spolu s prostorem pro průvodce doznaly několika inovací. „Jsme přesvědčeni, že naše pracoviště řidiče se řadí ke špičce v tomto odvětví. Nabízí výjimečnou ergonomii, výhled a přístup k ovládacím prvkům,“ říká Åke Allard, vedoucí produktového managementu v divizi autobusů a autokarů společnosti Scania. Díky nově vyvinutému odpružení a plynulému řazení zvyšuje nová generace autokarů Scania Touring pohodlí pro řidiče, posádku i cestující.

Řidiče rovněž potěší nové pokročilé asistenční systémy, mezi které patří podpora pozornosti a prevence kolize při změně jízdního pruhu. „Tyto systémy v kombinaci se špičkovou konstrukcí vozidla a skvělými jízdními vlastnostmi zajišťují vyšší bezpečnost všech osob na palubě a přispívají k minimalizaci prostojů díky předcházení nehodám a omezování škod,“ uvádí Allard.

Spotřeba paliva je jedním z hlavních faktorů podílejících se na provozních nákladech. V porovnání s předchozími modely dokáže nová generace autokarů Scania Touring snížit spotřebu paliva a škodlivé emise až o 6 % bez jakýchkoli kompromisů v oblasti výkonu. Tohoto výsledku je dosaženo díky větší účinnosti hnacího řetězce a novým funkcím, jako je adaptivní tempomat s aktivní predikcí.

„Všichni víme, jak důležitá je pro naše zákazníky maximální provozuschopnost podílející se na snižování nákladů a maximalizaci příjmů. A díky konstrukci našich vozidel a novým službám se domníváme, že budeme vždy jejich první volbou,“ dodává Allard. Konstrukce usnadňující údržbu, vysoká dostupnost dílů a nová proaktivní služba podporující provozuschopnost – Scania Flexible Maintenance – pomáhají upevnit pozici společnosti Scania jako hlavního poskytovatele řešení přispívajících k zajištění maximální provozuschopnosti. „Tato služba nám umožňuje být maximálně efektivní.“ Díky průběžnému monitorování provozních dat lze prostřednictvím služby Scania Flexible Maintenance přizpůsobit plány údržby potřebám každého jednotlivého vozidla a zabránit tak narušení běžného provozu.

Nová služba Scania Zone provádí v reálném čase úpravy nastavení vozidla v předem definovaných zónách. Možnost omezit rychlost vozidla v konkrétních oblastech přispívá ke zvýšení bezpečnosti a současně snižuje úroveň emisí a hluku.

„Celkově vzato Scania Touring umožňuje skloubit nízkoemisní dopravu s provozní hospodárností,“ uzavírá Allard.

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Truck Trial Kunštát 2022

Pro letošek posledním závodem s mistrovství České republiky v truck trialu se jede o nadcházejícím víkendu na Moravě – v pískovně KORA v Kunštátu. Datum: 13. a 14. srpna 2022 Místo: PÍSKOVNA KORA / KUNŠTÁT  /  okres Blansko   Název: 23. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY  V … Číst dále →

číst dále »

Setkání amerických kamiónů

O nadcházejícím víkendu se bude již počtvrté konat setkání amerických kamiónů, odtahovek, hasičských aut i sanitek v muzeu americkcý aut JK Classiscs v Lužné u Rakovníka. Po loňské první účasti zahraničních účastníků, můžeme potvrdit, že i letos domácí majitele těchto … Číst dále →

číst dále »

DB Schenker s podporou Scanie zajistí bezfosilní přepravu na ostrově Gotland

Největší švédský ostrov Gotland zásadním způsobem investuje do udržitelnosti a stanovil si cíl, že se do roku 2040 obejde bez fosilních paliv. To je o pět let dříve, než je národní závazek celého Švédska. Jedním z kroků je, že veškerou distribuční … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno