Scania představuje zcela nový autobus Interlink

Scania Interlink Hybrid 2-axle

V posledních několika letech byla představena nová generace autobusů Scania. Tuto rodinu nyní doplňuje nové vozidlo Scania Interlink. Využití najde především v městském prostředí a v meziměstské dopravě. Má nový podvozek a karoserii a nabízí úsporu paliva až 8 % spolu se širokou škálou možností specifikace, pokročilými bezpečnostními prvky, novými službami týkajícími se zajištění maximální doby provozuschopnosti a výrazně modernizovaným prostorem pro řidiče.

Scania Interlink Hybrid Biodiesel/HEV 2-axle highfloor

Vysoká flexibilita autobusu Scania Interlink nabízí mnoho možností, pokud jde o délku vozidla a uspořádání jeho interiéru, zavazadlové prostory, konfigurace dveří, klasifikaci, pohonné jednotky a další.

Nové možnosti zahrnují delší dvounápravové autobusy se zvýšenou kapacitou pro cestující i kratší autobusy na plyn. „Součástí flexibility je také široká nabídka nízkouhlíkových pohonných jednotek. Nabízíme varianty na bionaftu (FAME), HVO, bioplyn a hybridní varianty, které v dnešní době výrazně snižují emise CO2,“ říká Karolina Wennerblomová, ředitelka produktového managementu, autobusy a autokary Scania.

Nezapomíná se ani na pracovní prostředí řidiče. Prostor řidiče má vynikající ergonomii a dosažitelnost všech prvků, vylepšenou klimatizaci a také bezpečnostní výbavu. Výhled a velký poloměr otáčení přispívají ke skvělým jízdním vlastnostem. Pokročilé asistenční systémy řidiče (ADAS) poskytují řidiči dobrou kontrolu nad vozidlem díky vylepšenému asistovanému ovládání, řízení a brzdění. To spolu se systémem Scania Zone, který zajišťuje dodržování rychlostních limitů řidičem v okolí škol i jinde, zvyšuje bezpečnost a pomáhá minimalizovat nehody, což rovněž pomáhá předcházet zbytečným nákladům.

Nové vozidlo Scania Interlink je vysoce energeticky účinné a díky lepší účinnosti motoru a převodovky výrazně šetří palivo, a to až o 8 %, přičemž nová funkce stop/start a tempomat přispívají k dalšímu snížení spotřeby. Vozidlo má šetrné nezávislé přední odpružení, které zlepšuje jízdní komfort a zároveň zvyšuje nosnost o 500 kg. Vozidlo je navrženo tak, aby se omezilo poškození a předešlo deformaci součástí, jako je systém řízení, systém následné úpravy výfukových plynů nebo baterie, což je rozhodující pro minimalizaci prostojů a nákladných oprav. Doba provozuschopnosti se dále prodlužuje díky snadno vyměnitelným rohům předního nárazníku, lepší možnosti čištění a v neposlední řadě díky kompatibilitě vozidla s aktivním systémem pro flexibilní údržbu Scania podle dat získávaných v reálném čase.

Nový exteriér má moderní vzhled díky větším bočním oknům, bi-halogenovým a bi-LED světlometům a novým bočním a zadním světlům. Elektricky posuvné dveře přispívají k delší době provozuschopnosti a nižším nákladům na údržbu a nové materiály v interiéru snižují hlučnost. Klimatizační systém minimalizuje spotřebu energie bez ohledu na klimatické podmínky. To spolu s novým a světlejším interiérem přispívá ke zvýšení atraktivity pro cestující. „Nové vozidlo Scania Interlink jistě osloví provozovatele s vysokými nároky. A aspekt udržitelnosti jen umocňuje celkový dojem,“ uzavírá Wennerblomová.

S novým vozidlem Scania Interlink nabízí společnost Scania zcela novou řadu autobusů pro městský provoz. Od prvního představení v roce 2019 dochází k průběžným modernizacím, mimo jiné se zařazením technologie BEV, kde dochází ke zlepšení kapacity baterií a dojezdu.

Scania Interlink Hybrid Biodiesel/HEV 2-axle highfloor
 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Setkání amerických kamiónů

O nadcházejícím víkendu se bude již počtvrté konat setkání amerických kamiónů, odtahovek, hasičských aut i sanitek v muzeu americkcý aut JK Classiscs v Lužné u Rakovníka. Po loňské první účasti zahraničních účastníků, můžeme potvrdit, že i letos domácí majitele těchto … Číst dále →

číst dále »

DB Schenker s podporou Scanie zajistí bezfosilní přepravu na ostrově Gotland

Největší švédský ostrov Gotland zásadním způsobem investuje do udržitelnosti a stanovil si cíl, že se do roku 2040 obejde bez fosilních paliv. To je o pět let dříve, než je národní závazek celého Švédska. Jedním z kroků je, že veškerou distribuční … Číst dále →

číst dále »

Belgická armáda poprvé představila nové logistické vozy na tatrováckém podvozku

Belgie slaví 21. července Národní den jako připomenutí nezávislosti na Spojeném království Nizozemska. Státní svátek každoročně doprovázejí mohutné oslavy v Bruselském parku. Jejich součástí je tradičně vojenská přehlídka. Letos se na ní mimo jiné poprvé veřejně prezentovala logistická vozidla, která … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno