Scania vítězem ve spotřebě

Scania vítězem dalšího nezávislého testu
European Truck Challenge (ETC), jinými slovy test těžkých nákladních vozidel od evropských výrobců, je jednou z nejprestižnějších a nejvlivnějších zkoušek organizovaných médii. Špičkové tahače od společností DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz a Scania se letos seřadily na startu s naprosto shodnými návěsy. Když klání skončilo, společnost Scania byla opět označena za mistra spotřeby paliva – díky nejnižší spotřebě nafty a zároveň nejvyšší dosažené průměrné rychlosti.

Zkoušku ETC organizují dvě německá vydavatelství a její výsledky bývají zveřejněny v 16 evropských médiích věnovaných nákladním vozům a nákladní dopravě. Zkouška ETC se rok co rok koná posledních pět let. Letos se do soutěže přihlásily níže uvedené tahače:

DAF XF 440 SpaceCab MX 11 (440 k, 2 100 Nm)
Iveco Stralis 420 Hi-Way Cursor (420 k, 1 900 Nm)
MAN TGX 18.400 XLX D 26 (400 k, 1 900/2 100 Nm)
MB Actros 1843 Streamspace 2.5 (428 k, 2 100 Nm)
Scania G 410 Highline DC 13 (410 k, 2 150 Nm)

image001Cílem zkoušky ETC je poskytnout spolehlivé informace a rady zájemcům o koupi nákladních vozidel dříve, než do nového vozu vloží své investice. Test se zaměřuje především na provozní náklady, spotřebu paliva a náklady spojené s opravou a údržbou vozidel. Jelikož pro přepravce je rozhodujícím faktorem spotřeba paliva, důraz se vždy klade na náklady na pohonné hmoty a průměrnou rychlost.
V pozdější fázi zkoušky ETC mělo každé vozidlo za úkol udržovat určitý rychlostní poměr. Testovaná Scania byla tedy nucena spolehnout se v rámci automatizovaného systému řazení převodových stupňů Scania Opticruise spíše na “standardní režim” (Standard Mode) než na “úsporný režim (Economy Mode), který je lépe optimalizován na úsporu paliva. Bez ohledu na to tahač Scania G 410 prokázal své schopnosti a dosáhl ze všech účastníků nejlepší výsledek. Tahač G 410 spotřeboval jen 29,4 litru nafty na 100 km, zatímco Mercedes-Benz na druhém místě dosáhl spotřebu 29,9 l/100 km. Vynikající výkon podala značka Scania i v oblasti průměrné rychlosti: výsledkem bylo 71,5 km/h pro tahač Scania versus 70,8 km/h pro konkurenční Mercedes-Benz.

“Je to další důkaz toho, jaká úspěšná je společnost Scania se svými motory Euro 6,” říká Christopher Podgorski, viceprezident divize nákladních vozů Scania. “V roce 2014 vyšla společnost Scania vítězně téměř ze všech prestižních specializovaných mediálních duelů, což u evropských přepravních společností určitě nezůstalo bez povšimnutí. Spolu s historicky nejlepšími výsledky v oblasti spolehlivosti dosáhla Scania v roce 2014 výrazný nárůst podílu na trhu a jsem přesvědčen, že s tímto nastoleným trendem vstupujeme i do roku 2015. ”

Výsledky zkoušky ETC budou zveřejněny v následujících médiích: DVZ Deutsche Logistik-Zeitung (Německo), KFZ-Anzeiger (Německo), Trailer-Journal (Německo), Frankfurter Allgemeine Zeitung (Německo), Nieuwsblad Transport (Nizozemsko), Svensk Åkeritidning (Švédsko), Fleet Transport (Irsko), Danske Vognmaend DTL (Dánsko), Truck auto.pl (Polsko), Dopravní noviny (Česká republika), Bulgarsko Transporten Věstník (Bulharsko), kamiony (Bulharsko), Tranzit (Rumunsko), Traktuell (Rakousko ), Mobilität (Švýcarsko) a Devir SAAT (Turecko).

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela … Číst dále →

číst dále »

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu dokončili Rally Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů. Ze souboje o nejvyšší příčky je vyřadily v závěrečné čtvrtině soutěže technické problémy. Po … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno