Scania zákazníkům v České republice a na Slovensku představila novou generaci autobusů Citywide

Model Scania Citywide je prvním zástupcem nové generace autobusů Scania, který zároveň nabízí nejširší paletu pohonů na všechna aktuálně dostupná paliva. Plně elektrickou verzi si pak v uplynulých týdnech mohli vyzkoušet zákazníci v České republice a na Slovensku.

K představení nové generace autobusu Scania zákazníkům v České republice došlo 16.6. v Chrášťanech a 29.6. si ji zase v Senci mohli na vlastní oči poprvé prohlédnout i zájemci ze Slovenska. Obou akcí se zúčastnily desítky zástupců dopravních podniků. Samotné testování plně elektrické varianty modelu Citywide pak probíhalo přímo u zákazníků v jejich reálném provozu a na pravidelných linkách, kde si tak snadno ověřili, zda je tato konkrétní elektrická varianta pro jejich potřeby vhodná.

„Zkušební provoz v reálných podmínkách přinesl našim zákazníkům relevantní data a máme pozitivní zpětnou vazbu také od řidičů klasických autobusů s konvenčním spalovacím motorem,“ říká manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů. A dodává: „Díky testování si pak zároveň mohli všichni ověřit novinky, které tato generace přináší. Nový je totiž nejen vzhled, ale také to, co se skrývá pod moderní a výrazně prosklenou karoserií.“ Zásadní je snížení provozní hmotnosti o 600 kg u vzorového modelu Citywide LE 12M.  Budoucím zákazníkům to přinese nejen nižší provozní náklady, ale také vyšší přepravní kapacitu a nesmíme zapomenout i na snížení emisí CO2, což přispívá k nižší zátěži na životní prostředí. Nová je také možnost volby konkrétní délky vozidla, která může být volena vždy po 10 cm. Výsledkem je autobus ušitý na míru požadavkům pro konkrétní aplikaci.

Zcela nový je také prostor pro cestující, který se vyznačuje vzdušným dojmem i díky výše umístěnému stropu a velkým oknům, použity jsou kvalitní materiály a je zde také řada chytrých řešení, jako například uchycení sedadel v bocích pro snadné čištění a použití materiálů v přírodních barvách. „Mě osobně nejvíce upoutalo přepracované pracoviště řidiče, které dosahuje a mnohdy i převyšuje úroveň v osobních automobilech. Na první pohled jsou zřejmé velmi kvalitní materiály z měkčených plastů, přehledná palubní deska s přístroji s grafikou ve vysokém rozlišení a fantastický výhled z vozidla. Vylepšená je také ergonomie, nová jsou tlačítka a multifunkční volant, přibyla odkládacích místa a schránky pro osobní věci řidiče. V takovémto prostředí se bude cítit skvěle a uvolněně každý řidič, což se v konečném důsledku přenese i na pasažéry a spokojeni budou i provozovatelé těchto autobusů,“ říká Lukáš Martinů.

Přestože model Citywide nabízí možnost zvolit si pohonnou jednotku na téměř jakýkoliv druh u nás dostupných paliv, je to právě jeho elektrická varianta, která může nejvíce přispět ke snížení produkovaných emisí ve městech a okolí. Svým zákazníkům proto Scania v této oblasti nabízí kompletní řešení zahrnující také dobíjecí infrastrukturu.

Scania CER už také zaznamenala první objednávky. Model Citywide tak bude od října vozit cestující v Břeclavi. „S dalšími zákazníky jsme v kontaktu a připravujeme nabídky pro výběrová řízení,“ uzavírá Lukáš Martinů.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Víkend jako na houpačce, ale mise splněna!

Závodem v italském Misanu skončilo první po covidové mistrovství Evropy v závodech tahačů. Pro Buggyru se jednalo o šampionát historický, poprvé nasadila do šampionátu tři speciály ve vlastní režii, přičemž z početní převahy se těšili zástupci Buggyra Academy.Jak se, ještě … Číst dále →

číst dále »

Macík pojede Dakar s Karlem. Ale ani Arnošt nezůstane doma

19. 10. 2021 – Sedlčany – Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík už má jasno. Rozhodl se, v jakém kamionu bude závodit na Dakaru 2022. Volba mezi osvědčeným Karlem, s nímž už absolvoval 2 ročníky legendárního závodu, a Arnoštem, vylepšeným … Číst dále →

číst dále »

MKR po rally Maroko

Poslední etapa přinesla renaultu vítězství Chvalín/Zagora – Vítězstvím uzavřel severočeský tým letošní ročník Rallye Maroko. Kamion holandského pilota Gerta Huzinka z Riwald Dakar projel závěrečnou 5. etapu v nejrychlejším čase a celkově mu patří konečná druhá pozice.             „Gert je velmi spokojený. … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno