Scanie testuje autobusy na baterie

Scania začíná testy pro bateriové elektrické autobusy

Scania začne své první praktické zkoušky elektrických autobusů napájených bateriemi na severu Švédska ve městě Ostersund. Tři autobusy citywide LF Scania budou nasazeny od konce roku 2017 s další tři autobusy na počátku roku 2019.

“Östersund, s jeho sezónním klimatem, s chladnými zimami a mírně teplými léty, je ideální pro testování výkonu v reálném provozu,” říká Anna Carmo e Silva, vedoucí autobusů Scania.

Scania v současné době nabízí nejširší škálu autobusů a autokarů na alternativní paliva, včetně bioplynu, bioethanolu, bionafty a hybridních elektrických autobusů. “Přidáním baterií do elektrických autobusů, budeme dále posilovat naše zaměření na udržitelnou dopravu a doplnit tak výrobní řadu autobusů zejména pro provoz uvnitř měst,” řekl Carmo e Silva.

Dvě nové nabíjecí stanice budou postaveny v Östersund obsluhující šest autobusů na obou konečných stanicích 14 km hlavních autobusových linek. S 10 minutami nabíjení, budou autobusy jezdit každých 15 minut na celkem 100 okruzích denně.

“Zavedení baterií do elektrického autobusu je opravdu vzrušující,” říká projektový manažer Anne Sörensson, City of Östersund. “Oni přispějí k našemu cíli dosáhnout fosilní bezplatnou dopravu do roku 2030.”

Testy budou prováděny ve spolupráci s orgány veřejné správy. Autobusy budou jezdit pod společností Nettbuss, dceřinou společností norských státních drah, NSB, což je druhý největší operátor autobusů v severských zemích.

 
Autodoprava, Novinky, Technika , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno