Speciální vozy Tatra pro západní Evropu

Speciální vozy značky TATRA se čím dál více prosazují i v západní Evropě

Objem výroby kopřivnické TATRA TRUCKS i její zisk rok od roku roste. Vedle tradičních trhů se vozy TATRA v rostoucí míře dostávají i do západní Evropy a prosazují se v konkurenci tamních silných značek.
Za rok 2016 společnost TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně tak její výroba vzrostla o více než 50 procent, přičemž letos by měl z výrobní linky sjet ještě větší počet vozů. Kromě standardních modelů jednotlivých obchodních řad vyrábí společnost TATRA TRUCKS na základě požadavků zákazníků specializovaná vozidla či podvozky, které bezezbytku naplňují jejich očekávání a parametry. Není bez zajímavosti, že osmdesát procent produkce je určeno k exportu. A podíl exportu do západní Evropy se z tohoto množství, přes silné konkurenční prostředí v tamním teritoriu, stále zvyšuje. Hlavním produktem určeným pro západoevropské zákazníky jsou především vozy řady TATRA PHOENIX Euro 6. Jde o vysoce efektivní těžké nákladní automobily s příznivou výší provozních nákladů. Vozy jsou vhodné především pro majitele, provozovatele a řidiče, kteří svá vozidla využívají pro tzv. smíšený či terénní provoz.
TATRA TRUCKS na bázi řady TATRA PHOENIX Euro 6 nabízí i speciální vozidla pro specifická použití, která často jako jediná dokážou splnit požadavky zákazníků, nebo je jejich použití ekonomičtější a efektivnější než u výrobků konkurence. Proto se tatrovky za pomocí místních dealerů v západní Evropě stále více prosazují u zákazníků, kteří požadují vozy vysoké evropské úrovně, ale nabízející sofistikovaná a speciální řešení či schopnosti. To, že modelová řada TATRA PHOENIX Euro 6 nabízí špičkové stroje splňující náročné standardy, dokazuje i více než 1500 prodaných vozidel této řady v nejrůznějších provedeních.
Německý trh je doménou místních značek s dlouhou tradicí, na který automobilka TATRA měla dlouhá desetiletí jen omezený přístup. Přesto například od minulého roku spolková služba THW – Technisches Hilfswerk spadající pod ministerstvo vnitra využívá těžká technická a vyprošťovací vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 na podvozku 8×8. Také v mnoha hasičských jednotkách v různých částech Německa mají ve svých flotilách nejnovější hasičské speciály značky TATRA.
I na tak náročném trhu, jako je Švýcarsko, tatrovky nacházejí své uplatnění. S pomocí společnosti Wirag AG Nutzfahrzeuge TATRA TRUCKS dodala místnímu zákazníkovi speciální vozy TATRA PHOENIX na podvozku 6×6 se zkráceným rozvorem a řiditelnou zadní nápravou a rovněž vozy v provedení 8×8 opět s řiditelnou zadní nápravou. Opravdovým unikátem je čtyřnápravová TATRA PHOENIX Euro 6 s kombinovaným mechanickým (TatraTON) a hydraulicko-elektronickým (Mobile Electronic) systémem řízení kol všech náprav pro švýcarskou společnost HODEL. Tento speciální systém řízení umožňuje různou závislost natočení kol předních i zadních náprav vůči sobě, nebo dokonce jejich zcela nezávislé řízení, a to přímo z kabiny řidiče.
Také v další alpské zemi, Rakousku, si tatrovky nacházejí díky svým schopnostem a unikátnosti zákazníky. Ve spolupráci s dealerskou firmou Tschann byla rakouským zákazníkům dodána vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 v třínápravové verzi s řiditelnou zadní nápravou a hydraulickým jeřábem umístěným mezi kabinou a ložnou plochou. Tatrovky se dostaly i do služeb rakouských horských středisek, kde slouží jako servisní vozy při údržbě a rekonstrukcích sjezdovek a jejich technického vybavení včetně vleků.
Moderní vozy TATRA se v západní Evropě uplatňují i v zemědělství. Speciální verze modelu TATRA PHOENIX homologovaná jako zemědělský traktor (populárně nazývána také jako Tatraktor) v provedení 8×8 byla dodána nizozemským farmářům prostřednictvím dealerské společnosti France Berkerse. I Skandinávie je destinací, kam směřují dodávky nových tatrovek. Těžké čtyřnápravové automobily řady PHOENIX určené pro stavbaře kopřivnická TATRA TRUCKS dodala norskému dealerovi Tatra Norge AS a švédskému Cordestam Maskin AB. Jde speciální vozidla o celkové hmotnosti 50 tun, která jsou podle požadavků zákazníků nadstandardně vybavena. Mají například prodlouženou tzv. spací kabinu, která u nákladních automobilů určených pro stavební práce není běžná, řidiči mají navíc k dispozici vybavení, které zvyšuje komfort a pohodlí při práci. Kopřivnická automobilka tak dokazuje, že je schopna připravit vozy i podle ne zrovna běžných požadavků.
Prodej automobilů do západní Evropy je pro kopřivnickou TATRA TRUCKS důležitou referencí i důkazem jejich kvalit. TATRA TRUCKS je výrobcem zaměřujícím se i na speciální vozidla a technologie, která mají vysokou přidanou hodnotu a díky výrobní i technologické a konstrukční flexibilitě tak může nabídnout zákazníkům řešení, která u konkurence nenajdou. A toho si stále více všímají i zákazníci v zemích na západ od našich hranic.

 
Autodoprava, Novinky, Technika , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA TRUCKS získala dotaci na rekonstrukci Slovenské strely

V polovině ledna 2018 obdržela společnost TATRA TRUCKS zprávu o schválení dotace na projekt rekonstrukce motorového vlaku Slovenská strela. Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci motorového vlaku Slovenská strela do pojízdného stavu a výstavbu speciálního depozitáře. Rekonstrukce bude zahájena již v letošním roce.

číst dále »

Kalendář závodů českého truck trialu

V minulých dnech se na oficiálních stránkách českého truck trialu objevil předběžný program letošních závodů. Pokud máte v diářích již zapsané termíny dříve ohlášených akcí, můžete si doplnit i ty truck trialové. 

číst dále »

MAN Truck & Bus expedoval 100 městských autobusů firmě Keolis Niederlande.

Kam až oko dohlédne, všude autobusy MAN: MAN Truck & Bus expedoval 100 městských autobusů firmě Keolis Niederlande. Vozy typu MAN Lion’s City budou nasazeny na městských i příměstských linkách v Almere.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno