Speciální vozy Tatra pro západní Evropu

Speciální vozy značky TATRA se čím dál více prosazují i v západní Evropě

Objem výroby kopřivnické TATRA TRUCKS i její zisk rok od roku roste. Vedle tradičních trhů se vozy TATRA v rostoucí míře dostávají i do západní Evropy a prosazují se v konkurenci tamních silných značek.
Za rok 2016 společnost TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně tak její výroba vzrostla o více než 50 procent, přičemž letos by měl z výrobní linky sjet ještě větší počet vozů. Kromě standardních modelů jednotlivých obchodních řad vyrábí společnost TATRA TRUCKS na základě požadavků zákazníků specializovaná vozidla či podvozky, které bezezbytku naplňují jejich očekávání a parametry. Není bez zajímavosti, že osmdesát procent produkce je určeno k exportu. A podíl exportu do západní Evropy se z tohoto množství, přes silné konkurenční prostředí v tamním teritoriu, stále zvyšuje. Hlavním produktem určeným pro západoevropské zákazníky jsou především vozy řady TATRA PHOENIX Euro 6. Jde o vysoce efektivní těžké nákladní automobily s příznivou výší provozních nákladů. Vozy jsou vhodné především pro majitele, provozovatele a řidiče, kteří svá vozidla využívají pro tzv. smíšený či terénní provoz.
TATRA TRUCKS na bázi řady TATRA PHOENIX Euro 6 nabízí i speciální vozidla pro specifická použití, která často jako jediná dokážou splnit požadavky zákazníků, nebo je jejich použití ekonomičtější a efektivnější než u výrobků konkurence. Proto se tatrovky za pomocí místních dealerů v západní Evropě stále více prosazují u zákazníků, kteří požadují vozy vysoké evropské úrovně, ale nabízející sofistikovaná a speciální řešení či schopnosti. To, že modelová řada TATRA PHOENIX Euro 6 nabízí špičkové stroje splňující náročné standardy, dokazuje i více než 1500 prodaných vozidel této řady v nejrůznějších provedeních.
Německý trh je doménou místních značek s dlouhou tradicí, na který automobilka TATRA měla dlouhá desetiletí jen omezený přístup. Přesto například od minulého roku spolková služba THW – Technisches Hilfswerk spadající pod ministerstvo vnitra využívá těžká technická a vyprošťovací vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 na podvozku 8×8. Také v mnoha hasičských jednotkách v různých částech Německa mají ve svých flotilách nejnovější hasičské speciály značky TATRA.
I na tak náročném trhu, jako je Švýcarsko, tatrovky nacházejí své uplatnění. S pomocí společnosti Wirag AG Nutzfahrzeuge TATRA TRUCKS dodala místnímu zákazníkovi speciální vozy TATRA PHOENIX na podvozku 6×6 se zkráceným rozvorem a řiditelnou zadní nápravou a rovněž vozy v provedení 8×8 opět s řiditelnou zadní nápravou. Opravdovým unikátem je čtyřnápravová TATRA PHOENIX Euro 6 s kombinovaným mechanickým (TatraTON) a hydraulicko-elektronickým (Mobile Electronic) systémem řízení kol všech náprav pro švýcarskou společnost HODEL. Tento speciální systém řízení umožňuje různou závislost natočení kol předních i zadních náprav vůči sobě, nebo dokonce jejich zcela nezávislé řízení, a to přímo z kabiny řidiče.
Také v další alpské zemi, Rakousku, si tatrovky nacházejí díky svým schopnostem a unikátnosti zákazníky. Ve spolupráci s dealerskou firmou Tschann byla rakouským zákazníkům dodána vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 v třínápravové verzi s řiditelnou zadní nápravou a hydraulickým jeřábem umístěným mezi kabinou a ložnou plochou. Tatrovky se dostaly i do služeb rakouských horských středisek, kde slouží jako servisní vozy při údržbě a rekonstrukcích sjezdovek a jejich technického vybavení včetně vleků.
Moderní vozy TATRA se v západní Evropě uplatňují i v zemědělství. Speciální verze modelu TATRA PHOENIX homologovaná jako zemědělský traktor (populárně nazývána také jako Tatraktor) v provedení 8×8 byla dodána nizozemským farmářům prostřednictvím dealerské společnosti France Berkerse. I Skandinávie je destinací, kam směřují dodávky nových tatrovek. Těžké čtyřnápravové automobily řady PHOENIX určené pro stavbaře kopřivnická TATRA TRUCKS dodala norskému dealerovi Tatra Norge AS a švédskému Cordestam Maskin AB. Jde speciální vozidla o celkové hmotnosti 50 tun, která jsou podle požadavků zákazníků nadstandardně vybavena. Mají například prodlouženou tzv. spací kabinu, která u nákladních automobilů určených pro stavební práce není běžná, řidiči mají navíc k dispozici vybavení, které zvyšuje komfort a pohodlí při práci. Kopřivnická automobilka tak dokazuje, že je schopna připravit vozy i podle ne zrovna běžných požadavků.
Prodej automobilů do západní Evropy je pro kopřivnickou TATRA TRUCKS důležitou referencí i důkazem jejich kvalit. TATRA TRUCKS je výrobcem zaměřujícím se i na speciální vozidla a technologie, která mají vysokou přidanou hodnotu a díky výrobní i technologické a konstrukční flexibilitě tak může nabídnout zákazníkům řešení, která u konkurence nenajdou. A toho si stále více všímají i zákazníci v zemích na západ od našich hranic.

 
Autodoprava, Novinky, Technika , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Nový Mega návěs od firmy Kögel

Na výstavě užitkových vozidel IAA 2018 představí společnost Kögel svůj návěs Mega generace NOVUM. I velkoobjemový návěs Kögel se teď vyznačuje známými výhodami generace NOVUM, tj. optimalizovaným profilem vnějšího rámu a vylepšenou nástavbou.

číst dále »

Prokletí Zolderu pokračuje

Adam Lacko v neděli na belgickém okruhu zaznamenal jedno třetí a sedmé místo. V průběžném hodnocení upevnil své postavení na druhé pozici před aktuálně třetím Albacetem. Oly Janes vyrovnal svůj nejlepší výsledek z Mostu, když dojel dvakrát devátý. V hodnocení týmů drží Buggyra i nadále třetí příčku!

číst dále »

Novináři se učili bezpečně řídit autobus na polygonu

Bezpečnost autobusové dopravy je jedním z důležitých témat inovativního československého veletržního projektu BUS SHOW zdravá doprava Nitra 2019. Veletrhu předchází prezentační tematické akce upozorňující na bezpečnost v dopravě, ekologii a efektivitu.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno