Továrna v Düsseldorfu slaví zahájení výroby eSprinterů

Job No. 1 eSprinter, Werk Düsseldorf, 2019 Job No. 1 eSprinter, plant Dusseldorf, 2019

Mercedes-Benz Sprinter, celosvětový lídr svého vlastního segmentu, dělá další krok a stává se plně elektrickým. 12. prosince oslavila düsseldorfská továrna zahájení výroby nového eSprinteru společně se svými zaměstnanci a pozvanými hosty.

Stuttgartská značka vyrábí své celosvětově úspěšné dodávky v Düsseldorfu už od roku 1962. Od tohoto roku se její továrna neustále vyvíjí, stala se přední továrnou na výrobu Sprinterů na celém světě a slouží jako vzor pro ostatní lokace. Ze zapojení futuristických technologií a metod těží celá výrobní síť Mercedes-Benz Vans.

V Düsseldorfu bylo od té doby vyrobeno více než 4,6 milionu vozidel, včetně více než 200.000 kusů nového Sprinteru, vyráběného od roku 2018. Výroba plně elektrického eSprinteru znamená začátek nové éry a významný krok pro budoucnost továrny i značky samotné. V posledních letech společnost Mercedes-Benz Vans investovala více než 330 milionů Euro do technické modernizace továrny tak, aby bylo na jedné výrobní lince možno vyrábět souběžně vozy se spalovacími a elektrickými motory, čímž lze flexibilně pokrýt poptávku obou zákaznických skupin. Vedle investic do výrobních systémů továrna zároveň vynaložila významný objem prostředků do základního a pokročilého školení svých zaměstnanců, a stala se odborným centrem pro elektrický pohon s veškerou potřebnou expertízou. Do dnešního dne bylo odborně proškoleno v sestavování a prací s vysokonapěťovými zařízeními více než 2,400 zaměstnanců.

Udržitelná výroba, udržitelný zisk

Trvalá udržitelnost je pro Mercedes-Benz cílem nejen v případě produktů, které postupně vybavuje elektrickým pohonem, ale také v oblasti samotné výroby. Cílem je přeměnit celou výrobu dodávek na CO2-neutrální do roku 2022. Do dnešního dne byla jako součást tzv. zelené výrobní strategie provedena řada kroků: düsseldorfská továrna čím dál tím více odebírá zelenou energii a od roku 2022 bude elektřina stoprocentně odebírána pouze z obnovitelných zdrojů. Továrna navíc od roku 2012 nevyužívá papír a s rostoucí tendencí využívá také automatizovaná vozidla na baterie. Všemi těmito kroky továrna směřuje k realizaci svého ambiciózního cíle – aktivně a dlouhodobě přispívat k ochraně životního prostředí.

Flexibilita a možnost přizpůsobení se individuálním požadavkům

Mercedes-Benz eSprinter je určen k využití při široké škále úkolů v rámci městské dopravy. Kvůli tomu je zprvu nabízen pouze jako skříňová dodávka s vysokou střechou s maximální hmotností 3,500 kg. Maximální objem jeho nákladového prostoru je 10,5 m3, což odpovídá klasickému Sprinteru se spalovacím motorem. Elektromotor eSprinteru pohání přední nápravu a disponuje výkonem 85 kW a točivým momentem 300 Nm.

Variabilní koncept nákladového prostoru a baterií však nabízí možnost individuálního uzpůsobení, protože si zákazníci mohou vybrat mezi třemi nebo čtyřmi jednotkami baterií. V případě kapacity 55 kWh je předpokládaný dojezd 186 km s maximální nosností 891 kg. Druhou možností je volba tří baterií namísto čtyř – kapacita se sníží na 35 kWh a dojezd na 115 km, maximální nosnost se však zvýší až na 1040 kg. Funkce rychlonabíjení nabízí zvýšenou flexibilitu – 80% baterie lze nabít pouze za 30 minut. Maximální rychlost eSprinteru pak lze nastavit dle individuálních požadavků na 80, 100, nebo 120 km/h.

Český trh předpokládá příchod plně elektrického eSprinteru ve druhé polovině roku 2020, české ceny prozatím nebyly stanoveny.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Rekordní objednávka elektrických nákladních vozidel Volvo od společnosti Maersk

Společnost Volvo Trucks v Severní Americe získala objednávku na 110 nákladních vozidel Volvo VNR Electric od globální logistické společnosti Maersk. Dohoda navyšuje původní objednávku čítající 16 vozidel stejného modelu a představuje tak dosud největší uzavřený obchod elektrických nákladních vozidel Volvo. … Číst dále →

číst dále »

Scania nabízí kompletní řešení pro elektrifikaci nákladní dopravy

Plně elektrická bateriová vozidla (BEV), vozidla s hybridním pohonem (HEV) i plug-in hybrid (PHEV) jsou nyní dostupná i pro provozovatele nákladní dopravy. Kromě inovativních technologií nabízí švédský výrobce i celou řadu řešení a služeb pro úspěšný přechod na elektromobilitu. Existuje … Číst dále →

číst dále »

První sériově vyrobený Mercedes-Benz eActros, který byl v únoru předán společnosti DB Schenker, navštívil Prahu

• Akumulátorový elektrický eActros bude používán pro provoz v oblasti Lipska a okolí • DB Schenker již má zkušenosti s prototypem eActros z „inovační flotily“ • Aerodynamická skříňová nástavba od výrobce nástaveb SPIER • Mercedes-Benz Bank Group nabízí výhodný leasing … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno