VOLVO Truck zahajuje prodej elektrických vozidel

Prodej modelů těžké řady elektrických nákladních vozidel Volvo Trucks se nyní po oficiálním otevření objednávkového systému opravdu rozběhne.

Společnost Volvo Trucks nyní oficiálně otevírá objednávkový systém pro svou řadu těžkých elektrických nákladních vozidel Volvo FH Electric, FM Electric a FMX Electric. Sériová výroba se postupně rozběhne na podzim tohoto roku. Elektrická nákladní vozidla se budou zpočátku vyrábět v CO2 neutrálním závodě v Tuve v Göteborgu.

„Toto je milník pro Volvo Trucks. O objednávky těchto fantastických nákladních vozidel je ze strany zákazníků velký zájem. Doposud jsme zákazníkům a partnerům nabízeli především podepsání předběžných objednávek a prohlášení o záměru ke koupi, ale nyní začínáme podepisovat závazné objednávky, což je významný krok vpřed pro elektrifikaci,“ říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

V roce 2021 společnost Volvo Trucks přijala objednávky, včetně prohlášení o záměru k nákupu, na více než 1 100 elektrických nákladních vozidel ve více než 20 zemích.

Elektrické verze středně těžkých nákladních vozidel Volvo FE Electric, Volvo FL Electric a Volvo VNR jsou již v sériové výrobě. Největší trhy pro elektrická nákladní vozidla Volvo v Evropě jsou v současnosti Norsko, Švédsko a Německo. Volvo Trucks je lídrem na evropském trhu těžkých elektrických nákladních vozidel s tržním podílem 42 % v roce 2021 a má vedoucí postavení také v Severní Americe.

„Zjevně se stává konkurenční výhodou, že můžeme nabízet tichá dopravní řešení s nulovými emisemi výfukových plynů,“ komentuje Roger Alm.

S celkem šesti modely elektrických nákladních vozidel ve výrobě od letošního roku má Volvo Trucks nejúplnější elektrickou řadu v celosvětovém nákladním průmyslu, která zahrnuje vše od městské distribuce a odvozu odpadu až po městskou stavební dopravu a regionální dopravu. Cílem společnosti je, aby polovina jejího celkového prodeje nákladních vozidel byla do roku 2030 elektrická.

 
Fakta:

Modely tahačů Volvo FH Electric, Volvo FM Electric a Volvo FMX Electric jsou nyní uvedeny do prodeje

Podvozky budou uvedeny do prodeje ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022.

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Macík vyhrál Rallye du Maroc. Jeho kamion Čenda potřeboval dostat za uši

6. 10. 2022 – Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda, v barvách týmu Big Shock! Racing, vyhráli Rallye du Maroc. Domů si vezou také 3 etapová vítězství. Jejich Čenda, nový vůz sestrojený vývojáři sedlčanského týmu MM Technology, … Číst dále →

číst dále »

Macík v novém speciálu boduje na Rallye du Maroc. Čeněk jede kudlu

4. 10. 2022 – Martin Macík, pilot týmu Big Shock! Racing, po čtyřech závodních dnech Rallye du Maroc zatím drží 1. celkovou pozici před Keesem Koolenem. Oba závodníci jedou v kamionech od sedlčanských MM Technology. Macíkova posádka současně úspěšně pokračuje v testování … Číst dále →

číst dále »

Buggyra po 30 letech opouští evropský truck racing. Calvet na závěr sezony vybojoval titul v Promoter’s Cupu

Závodním víkendem v Jaramě skončila nejen letošní sezona ME tahačů na okruzích, ale také jedna éra týmu Buggyra ZM Racing. Jeden z neúspěšnějších týmů historie šampionátu totiž svět evropských trucků opouští. Na rozloučenou Téo Calvet vybojoval titul v Promoter’s Cupu … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno