Volvo Trucks oslavuje 10. výročí ve stavebnictví novým vozidlem Volvo FMX

Společnost Volvo Trucks nedávno zahájila prodej svého nového vozidla Volvo FMX určeného do náročných podmínek stavebního segmentu. Toto je již třetí verze modelu Volvo FMX a má zcela novou kabinu, vyšší užitečné zatížení a inovativní bezpečnostní prvky. Se zvýšeným zatížením přední nápravy až 20 tun a podvozkem o hmotnosti 38 tun je určeno splnit i ty nejnáročnější úkoly ve velmi drsném terénu. Nové Volvo FMX je navrženo pro budoucí elektrické pohony a je certifikováno pro použití HVO, systetická nafta – získáná hydrogenací rostliných olejů.

V roce 2010 představila společnost Volvo Trucks první Volvo FMX – nákladní vozidlo speciálně vyvinuté pro náročné odvětví stavebnictví. Od té doby si díky zavedení mnoha inovativních funkcí vybudovalo reputaci jednoho z nejodolnějších vozidel pro stavebnictví. Nové Volvo FMX je postaveno na zcela nové platformě kabiny, založené na desetiletých zkušenostech společnosti Volvo Trucks z tohoto náročného segmentu.

„Nové Volvo FMX je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající kombinaci agility a odolnosti. Kromě robustní konstrukce poskytuje nová kabina se vzpřímenými sloupky A více prostoru a lepší viditelnost. Je také snazší nastupovat a vystupovat, “vysvětluje Helena Alsiö, viceprezidentka pro vývoj produktové řady Volvo FM a FMX ve společnosti Volvo Trucks.

Kontrola trakce s lehkostí

S novým vozidlem Volvo FMX lze snadno přejít z uzávěrky diferenciálu mezi nápravami na plnou uzávěrku diferenciálu a zpět. Jednoduše otočením nového ovladače řízení trakce může řidič sdělit vozidlu, aby před aktivací plné uzávěrky diferenciálu automaticky synchronizovalo rychlost kol. Řidič dostane okamžitou zpětnou vazbu na displeji přístrojové desky a může sledovat uzávěrky diferenciálu v reálném čase.

Přesné řízení bez námahy

Volvo Dynamic Steering, které bylo představeno v roce 2013, je patentovanou technickou inovací, která umožňuje řídit nákladní vozidlo s minimálním úsilím. Kombinuje klasický hydraulický posilovač řízení s elektronicky řízeným elektromotorem vestavěným do skříně řízení.

„Volvo Dynamic Steering je velkým úspěchem a je ideální pro vozidla určená pro stavebnictví. Při nízkých rychlostech činí řízení přesné a bez větší námahy a snižuje únavu paží a ramen řidiče. To znamená vyšší bezpečnost a nižší riziko pracovních úrazů, “říká Helena Alsiö.

Celková hmotnost až 150 tun zvyšuje produktivitu

Nové Volvo FMX představuje nejtěžší přírůstek do řady podvozků Volvo – podvozek s hmotností 38 tun, který umožňuje celkovou hmotnost soupravy (GCW) až 150 tun. Přední odpružení bylo navíc modernizováno tak, aby zvládlo zatížení přední nápravy až 10 tun nebo 20 tun u dvojitých předních náprav ve velmi obtížném terénu. U nákladních vozidel s hnací nebo tlačenou nápravou se zvýšily úhly řízení, což vedlo k lepší manévrovatelnosti a snížení opotřebení pneumatik. Všechna tato vylepšení přispívají k vyšší produktivitě a efektivitě při přepravě ve stavebním segmentu.

Převodovka I-Shift pro vysoká zatížení

Převodovka Volvo I-Shift určená pro stavebnictví umožňuje modelu Volvo FMX zvládnout těžký a kopcovitý terén s vysokou úrovní produktivity a pohodlí řidiče. V roce 2016 představila společnost Volvo Trucks převodovku I-Shift s převodem pro pomalou jízdu cíleně vyvinutou pro dosažení výjiměčné trakce při rozjezdu a pro zvládnutí jízdy velmi nízkou rychostí. Převodovka I-Shift s převodem por pomalou jízdu umožňuje jízdu dokonce i rychlostí 0,5–2 km/h a z klidového stavu rozjede i soupravu s nákladem o hmotnosti 325 tun. Mezi sériově vyráběnými nákladními vozidly s automatickou převodovkou se jedná o jedinečnou schopnost.

Vyšší bezpečnost

Nová kabina nového Volva FMX přichází s řadou vylepšení viditelnosti řidiče, včetně větších oken, snížené linie dveří a nových zpětných zrcátek. Viditelnost lze dále zlepšit přidáním rohové kamery pro spolujezdce, která na 9palcovém bočním displeji poskytuje další extra výhled i po straně vozidla.

Boční displej lze použít ke sledování až osmi kamer, z nichž čtyři poskytují řidiči zobrazení současně, a řidič tak má přehled nejen o vozidle samotném, ale i o jeho nejbližším okolí.

Mezi další funkce zvyšující bezpečnost patří tempomat pro jízdu z kopce, který nastavuje maximální rychlost, aby se zabránilo nežádoucímu zrychlení při jízdě z kopce.

Elektronicky řízený brzdový systém (EBS), který je předpokladem varování před srážkou s funkcí nouzového brzdění a elektronickým stabilizačním systémem, je nyní standardem nového modelu Volvo FMX. Na přání je k dispozici Volvo Dynamic Steering s podporou jízdy v pruhu, podporou stability.

Nový systém rozpoznávání dopravních značek zobrazuje na digitálním displeji dopravní omezení jakými jsou: rychlostní limity od 10 – 100km/h, zákazy předjíždění nákladních vozidel a začátek a konec dálnice. Pro řidiče sloučí jako informativní systém, který napomáhá ke zvýšení bezpečnosti a snížení nehodovosti a přestupkům.

Pro velmi náročné práce např. těžba, nabízí Volvo FMX volitelně ocelový střešní poklop s rukojetí nouzového východu, která odstraňuje celý poklop.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Autodoprava, Novinky, Technika , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Macík pojede Dakar s Karlem. Ale ani Arnošt nezůstane doma

19. 10. 2021 – Sedlčany – Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík už má jasno. Rozhodl se, v jakém kamionu bude závodit na Dakaru 2022. Volba mezi osvědčeným Karlem, s nímž už absolvoval 2 ročníky legendárního závodu, a Arnoštem, vylepšeným … Číst dále →

číst dále »

V Misanu půjde o každý bod

I přes odpadnutí závodu na Nürburgringu, kterému vystavila stopku do té doby nevídaná živelná katastrofa, se dobrá věc v podobě realizace plnohodnotného šampionátu podařila. V netradičním dějišti posledního závodu na okruhu v Misanu hodlá Buggyra úspěšně zakončit již tak povedenou … Číst dále →

číst dále »

Karel nebo Arnošt? Macík si svůj kamion pro Dakar 2022 vybere po marockém testu

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a zcela novým závodním kamionem, pojmenovaným Arnošt, v pátek 8. října odstartují do závodu Rallye du Maroc, nejnáročnější prověrky před Dakarem 2022. Podle pocitů v cíli se český závodník … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno