Volvo Trucks: Průlomová spolupráce pro urychlení ekologické přepravy betonu

Unicon, největší výrobce a dodavatel transportbetonu v Dánsku, má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku na elektrická nákladní vozidla, která budou jezdit po dánských silnicích. Volvo FM Electric v počtu 11 kusů bude dodáno koncem letošního roku. Společnosti Unicon a Volvo Trucks se dohodly na dlouhodobé spolupráci, jejímž cílem je vyvinout a implementovat kompletní elektrická řešení nákladních vozidel a nástaveb pro betonářský průmysl.


Po získání dobrých zkušeností s vozidlem Volvo FE Electric společnost Unicon činí další velký krok směrem k bezemisní distribuci tím, že představí novou generaci elektrických domíchávačů pro nákladní vozidla s delším dojezdem a vyšším užitečným zatížením. Společnost má v úmyslu zadat dosud největší soukromou objednávku v zemi na 11 modelů Volvo FM Electric, které budou přizpůsobeny na domíchávače s provozem v Dánsku.

Navíc společnosti Unicon a Volvo Trucks navázaly dlouhodobou spolupráci na implementaci a optimalizaci elektrických řešení pro betonářský průmysl. Cílem spolupráce je poskytnout společnosti Unicon příležitost uvést do provozu elektrické domíchávače, které splňují všechny potřeby pro efektivní a udržitelnou distribuci transportbetonu.

„Díky této významné objednávce a ambiciózní dohodě o spolupráci stanovujeme hmatatelné kroky za naše cíle v oblasti emisí CO2 v distribuci. To jasně podtrhuje naši roli jako lídra ve stavebním průmyslu v Dánsku i na celém světě. Velmi se těšíme na tuto spolupráci se společností Volvo Trucks, která nám dává jedinečné příležitosti ke společnému vývoji správných kompletních elektrických řešení-nákladních vozidel a nástaveb – pro oblast distribuce,“ vysvětluje Christian Elleby, ředitel dodavatelského řetězce a zakázek ve společnosti Unicon.

Velká výzva k elektrifikaci přepravy betonu

Rekordní dánská objednávka na elektrická nákladní vozidla je pozoruhodná, protože těžká vozidla pro betonářský průmysl patří mezi nejsložitější pro elektrifikaci. Proto podle Petra Ericsona, generálního ředitele společnosti Volvo Trucks v Dánsku, jde o významnou a perspektivní spolupráci, od které očekávají mnoho:

„Těmito dohodami děláme důležité kroky v rozšiřování řešení distribuce bez fosilních paliv do betonářského průmyslu, kde byla elektrifikace těžkých vozidel velmi náročnou výzvou kvůli velkému zatížení a požadavkům na neustálé míchání. Jsme rádi, že máme společnost Unicon na palubě jako strategického partnera a od spolupráce očekáváme získání nových zkušeností a pozitivní vývoj ve prospěch celého odvětví.

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA TRUCKS a její partneři představují hasičské speciály Tatra na veletrhu Interschutz 2022

Od 20. do 25. června se na výstavišti v německém Hannoveru koná veletrh Interschutz 2022. Jde o jednu z největších přehlídek služeb a produktů pro požární ochranu, záchranné systémy, civilní ochranu a bezpečnostní složky. Na veletrhu má svůj stánek i kopřivnická společnost TATRA TRUCKS, … Číst dále →

číst dále »

Pro Martina Macíka už se staví závodní kamion na Dakar 2023. Arnošt se stane požárníkem

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon. Mechanici sedlčanského centra MM Technology … Číst dále →

číst dále »

Truck Trial ve Vřesové

Tento víkend se jede další závod českého mistrovství v truck trialu. Jedná se již o čtvrtý soutěžní víkend po závodech v Milovicích, Černuci a Mohelnici. Mohelnický závod je pořádán jinými organizátory, než zbylé závody ale stejně jako v Mohelnici, i … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno