Volvo uvádí novou platformu pro dálkové autobusy

Volvo uvádí novou platformu pro dálkové autobusy

Společnost Volvo Buses představuje zbrusu novou řadu autobusů pro zájezdovou a dálkovou linkovou dopravu. Výrobce prémiových dálkových autobusů výrazně pokročil kupředu svým špičkovým designem, aerodynamikou ve prospěch úspory paliva a nejvyšší úrovní bezpečnosti.

„V rámci naší evropské řady dálkových autobusů jsme provedli nejvýznamnější modernizaci za několik posledních desítek let. Změny se dotkly prakticky všeho, od konstrukce vozidel a jízdních vlastností až po zbrusu nový a moderní designový jazyk. Nová platforma pro dálkové autobusy je postavena na koncepci samonosné karoserie. Jsem přesvědčen, že naši zákazníci i jejich cestující konečný výsledek ocení,“ říká Håkan Agnevall, prezident společnosti Volvo Buses.

Řada zahrnuje dva různé modely: luxusní Volvo 9900 a všestranné Volvo 9700, přičemž oba je možné detailně upravovat podle konkrétních provozních potřeb zákazníků.

Pro potřeby autobusových zájezdů a dálkových linek, kde se klade důraz především na celkově příjemné zkušenosti cestujících, investovalo Volvo Buses nemálo prostředků do řešení zaměřených na zvýšení komfortu. Na nízké hladině hluku a vibrací v interiéru má podíl důsledně izolovaná karoserie; nově vyvinutá soustava klimatizace zajistí stabilní a příjemnou teplotu v rámci celého autobusu, bez ohledu na venkovní podmínky. Ergonomická sedadla cestujících pocházejí z vlastního návrhu Volvo.

Tým návrhářů kladl nemalý důraz i na vizuální dojem a kvalitu na omak. Cestující se mohou těšit na uklidňující a vyvážené barevné schéma i vkusnou kombinaci látek a kůže s kovovými dekorativními akcenty. Interiér byl navržen tak, aby zprostředkoval po všech stránkách prémiový dojem.

Byli jsme odhodláni vytvořit moderní, funkční, přátelský a vstřícný celkový dojem s robustním charakterem,“ říká Dan Frykholm, ředitel designu ze společnosti Volvo Buses.

Nejvíce exkluzivní verzí je nová vlajková loď Volvo 9900. Ve srovnání s předchozí generací došlo k nárůstu celkové výšky autobusu o 12 centimetrů. Tímto vzniklo další místo ve prospěch většího zavazadlového prostoru při mírném zvýšení pozice pasažérů v autobusu. To ve spojení se šikmou podlahou (koncipovanou jako hlediště v divadle) a velkými skleněnými panely zaručuje výborný výhled cestujících směrem vpřed i do stran. Strop prostoru pro cestující je o osm centimetrů výše než u minulé generace. Celkový dojem z mnohem větší prostornosti je ještě umocněn čistší návazností mezi stěnami a stropem.

Pracoviště řidiče se zbrusu novým volantem a novými palubními přístroji bylo navrženo tak, aby hladce navazovalo na zbytek interiéru autobusu, avšak současně poskytlo řidiči dostatek soukromí k soustředěné práci bez vyrušování. Pohon sestávající z motoru Volvo o zdvihovém objemu 11 litrů a převodovky I-Shift zaručuje vynikající jízdní chování, které je pro Volvo charakteristické. K ještě lepší stabilitě a manévrovacím schopnostem přispívá nižší těžiště autobusu.

Nová řada 9000 se věrně drží tradic Volvo prostřednictvím technologií, díky nimž jde o jednu z nejbezpečnějších modelových řad dálkových autobusů na dnešním trhu. Volvo 9700 i Volvo 9900 disponuje ucelenou škálou řešení v oblasti aktivní i pasivní bezpečnosti. Cílem nového bezpečnostního systému výstrahy pro řidiče (Driver Alert Support) je předcházet nehodám způsobeným únavou nebo nepozorností řidiče. Uvedený systém sleduje způsob jízdy a polohu autobusu vzhledem k vodorovným jízdním pruhům a krajnicím. Pokud systém zaznamená způsob jízdy svědčící o ospalosti nebo nepozornosti, varuje řidiče prostřednictvím zpráv na přístrojovém panelu společně se zvukovým signálem. Z dalších novinek jmenujme robustnější systém ochrany proti čelnímu nárazu (FIP) s vyššími schopnostmi pohlcování nárazové energie, nebo např. skleněný panel ve spodní části předních dveří, díky němuž řidič lépe zaznamená jiné účastníky silničního provozu v blízkosti autobusu.

Konstruktéři a návrháři Volvo Buses rovněž připravili podmínky k dosažení dobré spotřeby paliva a nízkých dopadů na životní prostředí. K velmi nízkému odporu vzduchu přispívá aerodynamický exteriér s hladkými panely a zakulacenými rohy. Díky využití lehkých materiálů poklesla celková hmotnost vozidla o 350 kg. Výsledkem je snížení spotřeby paliva a emisí CO2 o 4 procenta. V případě dálkových autobusů to může znamenat významné úspory, neboť lze předpokládat každoroční nájezd na úrovni 100 až 300 tisíc kilometrů. S volitelným systémem dynamického snižování podvozku (Dynamic Chassis Lowering) a systémem Volvo I-See* může zákazník ušetřit paliva ještě více.

Nově vyvinutá struktura karoserie má podíl na vyšší stabilitě, nižší hmotnosti vozidla a několika dalších vlastnostech, jako je např. vynikající odolnost vůči korozi. Zbrusu nové Volvo 9900 a Volvo 9700 bylo navrženo pro dlouhodobě úspěšný a produktivní provoz po celou dobu životnosti.

„Naší snahou je být pro zákazníka tím nejlepším obchodním partnerem s jasným zaměřením na náklady po celý životní cyklus, maximální provozuschopnost a spolehlivost. Prostřednictvím našich zbrusu nových moderních dálkových autobusů a flexibilních služeb přinášíme na trh vysoce konkurenceschopnou a komplexní nabídku přidané hodnoty. Jednoduše řečeno, usnadňujeme zákazníkům poskytování vynikajících služeb a dosahování zisku,“ komentuje Håkan Agnevall.

Technické údaje – nové Volvo 9900 a 9700
Volvo 9900. Výška 3,85 m. Délka 12/13/14 m. Nápravy a pohon 4×2/6×2. Šikmá podlaha (ve stylu hlediště).
Volvo 9700. Výška 3,65 m. Délka 12/13/14 m. Nápravy a pohon 4×2/6×2.
Díky široké nabídce řešení ve formě paketů a dalších prvků lze oba modely individuálně přizpůsobovat podle požadavků zákazníků.

Hnací ústrojí: Volvo D11 Euro 6, 430/460 k, převodovka I-Shift (*I-See optimalizuje způsob řazení podle mapových podkladů).
Karoserie: Nově vyvinutá konstrukce odolná vůči korozi. Vrstvená konstrukce střechy přispívá k nízké hmotnosti a nízkému těžišti autobusu.

 
Autodoprava, Novinky, Technika, Vývojové trendy , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

TATRA PHOENIX postavená studenty poprvé nastartovala a bude sloužit u silničářů na Vysočině

V kopřivnické společnosti TATRA TRUCKS 11. února poprvé nastartovala TATRA PHOENIX, kterou postavili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči (SPŠ) v rámci praktické výuky. Slavnostního prvního nastartování se zúčastnili radní kraje Vysočina pro školství Jana Fialová, která projekt iniciovala, ředitel SPŠ Zdeněk Borůvka … Číst dále →

číst dále »

RENAULT TRUCKS T HIGH PRO TONI CAR TRANSPORT, S.R.O.

Společnost Toni Car Transport, s.r.o. rozšířila svůj vozový park o čtyři tahače Renault Trucks T High 480. Majitel firmy, Antonín Šašek, si během slavnostní předávky v Renault Truck Centru Praha – Čestlice převzal klíče od nových vozidel z rukou obchodního ředitele Renault … Číst dále →

číst dále »

V Jihočeském kraji už silničáři jezdí v deseti nových tatrovkách

V pondělí 28. ledna se v Českých Budějovicích konalo slavnostní předání hned deseti zbrusu nových silničářských speciálů TATRA PHOENIX Euro 6 do vlastnictví Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Cena zakázky dosáhla bezmála 35 milionů korun. Zástupci Správy a údržby silnic (SÚS) … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno