TATRA BUGGYRA RACING tým po dnu volna hlásí: Připraveno!

TATRA BUGGYRA RACING tým po dnu volna hlásí: Připraveno!

16-01-10-Stage-Rest-Day-Salta-11V neděli se na Rallye Dakar nezávodilo a na programu byl odpočinkový den. Jako
každoročně, tak i letos to ale o odpočinku určitě nebylo. Problémy s přívalovými dešti a
nehoda Martina Kolomého v sedmé etapě dala českým mechanikům pěkně zabrat. Tým je  však na druhou polovinu připravený!
Slavná soutěž Rallye Dakar má za sebou den volna a přehoupla se tak do své druhé poloviny.
Zatímco jezdci mohou načerpat sílu a odpočinout si od dlouhých a náročných přejezdů, pro  mechaniky to znamená celodenní práce na závodní technice. Nejen TATRA BUGGYRA RACING tým,  ale také ostatní účastníci, měli začátek volného dne podstatně ztížený. Kvůli záplavám zůstaly  doprovodné vozy uvězněné 300 kilometrů od bivaku v Saltě. „Celý tým se nám podařilo seskupit  až kolem jedenácté dopoledne. A povedlo se to jen díky unikátnímu podvozku Tatra, který  dokázal razit cestu rozbouřenou vodou jako první,“ konstatoval manažer týmu Jan Kalivoda.
Český tým letos využívá nového Phoenixe nejen jako závodní speciál, ale také jako servisní vůz.
Od příjezdu se sehraný tým českých mechaniků vrhl na všechny tři závodní speciály a největší  péči potřeboval po sedmé etapě Fat Boy. „Včerejší den se nám nepovedl a opravou jsme na trati  ztratili celkem přes dvě hodiny. Posádka je zklamaná, ale já bych to určitě nevzdával. Jsme přeci  v polovině a velký kus cesty máme ještě před sebou,“ uvedl s optimismem Martin Kolomý, jehož  Tatru Fat Boy zvládli mechanici včas připravit a bruntálský jezdec se v pondělí může opět vydat  vstříc dalším kilometrům.

Martin Kolomý a Jaroslav Valtr na sedmnácté respektive patnácté průběžné pozici ztrácejí na  osmého Van Den Heuvela jedoucího se speciálem Scania pouhých 45 minut. Z tohoto důvodu bylo  také důležité vyjednat pro Kolomajze žolíka. „Nakonec se nám i přes veškeré logistické  komplikace s komisaři, kteří uvízli neplánovaně o den déle v Bolívii, uplatnit žolíka a mohu do  osmé etapy startovat z jedenácté pozice. Jelikož je ale start do této etapy spojen s automobily,  vychází to po propočítání časů na místo 50,“ uvedl s vidinou lepších časů Martin Kolomý.
16-01-10-Stage-Rest-Day-Salta-117Na druhou polovinu soutěže se těší také Josef Kalina. „Konečně začíná pravý Dakar, jelikož se  přesouváme do písků s navigačně náročnými etapami,“ uvedl trojnásobný vítěz Dakaru. Kalina si  navíc vyměnil suvenýry se svým dlouholetým spolubojovníkem a nejstarším účastníkem letošního ročníku japoncem Sugawarou: „Byla to moc příjemná návštěva, známe se opravdu mnoho let.
Slíbil jsem mu, že budu závodit tak dlouho jak on, tak uvidíme, jestli slib dodržím.“
Úspěšný týden má za sebou také Tomáš Ouředníček s Hummerem v kategorii automobilů, když se  po sedmé etapě posunul na průběžné devětatřicáté místo. „První část rallye byla jako na  houpačce. Zažili jsme několik těžkých momentů, kdy jsme museli dokonce rozhodnout, jestli  budeme v závodě pokračovat, ale podpora a vzkazy našich přátel a fanoušků nám opravdu  pomohly. Rádi bychom všem poslali velký díky!“ vzkázal fanouškům Tomáš Ouředníček.
V pondělí se účastníci Rallye Dakar vydají ze Salty do Belemu. Celková délka etapy je 765  kilometrů z čehož 373 kilometrů je měřených. Tak jako v sedmé etapě, i dnes bude na měřeném  úseku neutralizační zóna.

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno