I po smolné sobotě v Zolderu je Adam Lacko v čele šampionátu

Lacko zaznamenal jedenácté vítězství a s Vršeckým dál jasně kralují šampionátu

Lacko s Vršeckým si po nepříliš povedeném prvním dnu na belgickém okruhu spravili chuť a v neděli si dojeli pro dvě pódiová umístění, přičemž Lacko vyhrál první jízdu. Do značné míry tak eliminoval ztrátu ze soboty a do Francie si poveze náskok 53 bodů. Zásluhou bodového přísunu obou jezdců dokázal tým Buggyra Racing navýšit svůj náskok v Poháru konstruktérů.

SOBOTA
Superpole
Adam Lacko si v sobotním superpole vybojoval nejrychlejším časem start do prvního závodu víkendu z první pozice. „Paráda. Jsem spokojený. I když zde není pole position jasná výhoda, protože po první levé následuje řada pravotočivých zatáček, takže bude hodně záležet na startu. Auto funguje skvěle, budu bojovat,“ zaradoval se průběžný lídr šampionátu po sobotní kvalifikaci.

David Vršecký se o rychlejší čas, opět jako v Mostě, přetahoval s Lenzem a do závodu nakonec odstartuje ze třetí řady, právě po boku Německého pilota. „Jeli jsme teď v podstatě poprvé na suchu. Od včera jsme ladili brzdy, protože mi v druhém tréninku prasknul zadní kotouč, takže si ještě trochu zvykám. V druhém kole jsem jel více na hranu a podařilo se mi zajet lépe, škoda že Lenzovi taky. Ale uvidíme v závodě. Ze třetí řady se dá bojovat o podium,“ uvedl Vršecký.

První závod
Technicky náročný okruh v Belgii prověřil jak piloty, tak techniku. Na tu v prvním závodě doplatil Adam Lacko, který v průběhu pátého kola musel ze závodu nedobrovolně odstoupit. Důvodem byly potíže s řazením. „Nevím, co se stalo, ale najednou nešlo zařadit. Je škoda si to takto dramatizovat. Mám pocit, že Zolder pro mě začíná být prokletý,“ povzdechl si Lacko, který zde za poslední tři roky vždy nejméně jeden závod nedokončil.

Dvojnásobný evropský a novopečený dvojnásobný čínský šampion David Vršecký si oproti startu polepšil o jednu pozici a závod dokončil na pátém místě. „Stefi (Halm) má dobré starty a nepodařilo se mi si jí pohlídat za sebou. V polovině závodu se mi přehřály brzdy a musel jsem si hlídat, abych se vůbec udržel na trati. Bylo z toho nakonec celkem drama,“ prohlásil Vršecký.

Druhý závod
Ve druhé sobotní jízdě předvedl Adam Lacko krásnou stíhací jízdu, když se ze sedmnácté pozice dokázal probojovat až na pátou. „Ihned po startu jsem se snažil tlačit dopředu, na okamžik jsem zahlédl Davida mimo trať. Nevím, co se tam přihodilo. Jsem rád, že se mi podařilo ztrátu z prvního závodu nenavýšit, když jsem dojel hned za Hahnem. Věřím, že zítra bude lépe,“ uvedl Lacko v paddocku.

David Vršecký se z důvodu kolize s Lenzem, který ho v úvodu poslal mimo trať, propadl pořadím a druhou sobotní jízdu dokončil až na desáté pozici. „V první zatáčce mě někdo vytlačil mimo trať a pak už jsem nemohl moc dělat. Musím se podívat na záznam, co se vůbec stalo,“ řekl ke druhému závodu Vršecký.

NEDĚLE
Superpole
Adam Lacko zopakoval výkon ze sobotní kvalifikace a nejrychlejším časem si opět zajistil start z první pozice. „Měli jsme takový plán, že by bylo fajn startovat ze druhého místa, ale ten nevyšel. Hlavně jsem rád, že auto funguje a když to tak zůstane, tak věřím, že z toho tu bednu vybojujeme. Když jsem viděl Hahna na šestém místě po prvním kole, tak jsem si říkal, že bychom tu včerejší ztrátu mohli stáhnout, ale bylo mi jasné, že to tak nezůstane. Zadarmo nám do klína nic nespadne, takže budeme bojovat co to jde,“ řekl Lacko odhodlaně.

Druhý pilot týmu Buggyra Racing David Vršecký v Belgii zápolí především s nastavením brzd než se soupeři. Nedělní kvalifikace určila, že do třetího závodu odstartuje ze čtvrté řady. „Jelo se mi skvěle, jen jak zde pořád upravujeme brzdy, tak si na to musím neustále zvykat. Se sedmým místem moc spokojený nejsem, ale věřím, že v závodě to bude mnohem lepší,“ komentoval superpole Vršecký.

Třetí závod
Průběžný lídr šampionátu Adam Lacko si po nepovedené sobotě spravil chuť a třetí jízdu vyhrál stylem start-cíl. „Dnes jsem si dal obzvlášť záležet, aby se mi první zatáčka podařila a vyšlo to. Mám obrovskou radost, hlavně z toho, že vše fungovalo na jedničku,“ radoval se Lacko, který si na své konto připsal jedenácté vítězství v této sezoně.

David Vršecký dokončil třetí závod na sedmé pozici a do poslední jízdy bude startovat z první řady. „Tlačil jsem to, co to šlo, po startu byla přede mnou nějaká strkanice, ale vyvázl jsem naštěstí bez problému. Teď nás čeká start z první řady, takže uvidíme, co z toho urveme,“ komentoval Vršecký předposlední jízdu víkendu.

Čtvrtý závod
V posledním závodě víkendu se Adam Lacko dokázal probojovat z osmého místa na čtvrté a z velké části tak eliminoval ztrátu ze soboty. „Škoda, že jsem se neprobojoval až k Davidovi na podium. Na cílové rovince jsem jel už vedle Kisse, ale nepodařilo se mi útok dotáhnout do konce. Jinak opět jsme stáhli nějaké body, co jsme včera Hahnovi darovali. Nakonec odjíždíme celkem spokojeni,“ hodnotil čtvrtou jízdu Lacko, který odjíždí z Zolderu s 53 bodovým náskokem.

Dvojnásobný evropský šampion David Vršecký v Belgii opět potvrdil, že v neděli se mu daří lépe, když si v posledním závodě víkendu dojel pro stříbro. „Mám obrovskou radost. Snažil jsem se jet opatrně, protože trať byla kluzká a bylo to na hraně. Svůj cíl jsem zde splnil, takže jsem spokojený,“ řekl Vršecký ke čtvrté pohárové jízdě.

 
Novinky , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Další výzvou pro Lacka a Calveta bude tradiční závod v Le Mans

Sedmým a předposledním závodem pokračuje sezóna ME tahačů na okruzích ve francouzském Le Mans. Na okruhu Bugatti budou jezdci týmu Buggyra ZM Racing bojovat o drahocenné body: Adam Lacko o posun v celkovém pořadí do elitní trojky a Téo Calvet … Číst dále →

číst dále »

Světové premiéry na výstavě IAA Transportation

QUANTRON představuje vodíková a elektrická nákladní vozidla s nejdelším dojezdem založená na nově vyvinutých platformách Světová premiéra QUANTRON QHM FCEV Heavy Truck, tahače pro těžkou dálkovou přepravu s dojezdem až 1500 km Technologické novinky na palubě s partnery platformy: Nejnovější … Číst dále →

číst dále »

Charged for Tomorrow: Mercedes-Benz Trucks vystavuje na veletrhu IAA Transportation 2022 v Hannoveru poprvé model eActros LongHaul pro dálkovou dopravu

„Koncepční prototyp“ modelu eActros LongHaul je vizí designového stylu vozidla, jehož sériová výroba je plánována od roku 2024 Na jedno nabití akumulátorů ujede eActros LongHaul cca 500 kilometrů Díky „megawattovému nabíjení“ bude možné sadu akumulátorů nabít z 20 na 80 procent … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno