Adam Lacko po Misanu první

Historický moment! Lacko se ujímá vedení evropského šampionátu

Adam Lacko se poprvé ve své kariéře probojoval do čela průběžného pořadí truckového šampionátu. Posledním Čechem, který byl v tabulce na nejvyšší příčce, byl David Vršecký v roce 2009, kdy získal svůj druhý evropský titul. Jirka Forman v Itálii dopomohl týmu k dvěma výhrám v poháru konstruktérů.

16_05_29_misano_2Oproti předchozím dnům se v Misanu hned od rána zatáhlo. Měřený trénink proběhl ještě na suchu a chladnější podmínky způsobily zrychlení časů až o dvě sekundy na kolo. Oba piloti Buggyry se dostali do Superpole, kde dle sobotního receptu Adam Lacko vybojoval již třetí pole position letošní sezóny ze čtyř možných. Jirka Forman obsadil pátou řadu.
Před prvním nedělním závodem se na okruh snesl slibovaný déšť a zdramatizoval dvanáctikolovou jízdu. Start proběhl, tak jako na Red Bull Ringu, za pace carem a pod žlutými vlajkami. Adam Lacko si tak udržel první pozici před Jochenem Hahnem, ale německý jezdec se jej držel na odstup jedné vteřiny až do cíle. „Letos to bylo vlastně vůbec nejtěžší vítězství. Z počátku jsem měl hodně podhuštěné pneumatiky, ale postupně se to zlepšovalo. Jsem rád, že se to opět povedlo,“ hýřil nadšením Adam, který tak získal páté vítězství v řadě.

16_05_29_misano_5Snadné to neměl ani Jirka Forman, kterého na startu postihly technické problémy. Následný start ze špatné pozice vyřešili sportovní komisaři penalizací v podobě průjezdu boxovou uličkou. „Je škoda, že přišla penalizace. Jsou to všechno zkušenosti, ale jsem rád, že i na vodě bez předchozího tréninku jsem tu byl konkurenceschopný,“ řekl Jirka.
Do poslední víkendové jízdy si prvních osm tradičně prohodilo pořadí. Závod postihla silná průtrž mračen a opět se tak jelo na usychající trati. Adam se od začátku dral dopředu. „Úplně jsme nevychytali nastavení. Ze začátku, kdy se jelo ještě na vodě, byli ostatní rychlejší. My vsadili na sušší setup, který přišel na řadu ve chvíli, kdy byl závod více méně rozhodnutý,“ uvedl Adam.

16_05_29_misano_1Jirka Forman po dobrém startu bojoval o desátou pozici s Ellen Lohr. Nakonec ale projel cílem dvanáctý. „Zkoušel jsem se dostat do top ten, ale přehnal jsem snahu, zablokovali se mi kola a šel jsem mimo trať. Chybí mi zkušenosti a ty se sbírají pomalu. Určitě ale nejsem z dnešního dne zklamaný,“ řekl Jirka.
Adam Lacko se třemi výhrami dostal poprvé ve své kariéře do průběžného vedení šampionátu. „Jsem samozřejmě nadšený, že jsem v čele tabulky. Popravdě jsem to ale moc nevnímal. Pro mne je důležité, jak to bude vypadat na konci sezóny. Jdeme ale správným směrem,“ dodal zdrženlivě šťastný Adam. Týmu Buggyra Racing i nadále patří průběžně druhé místo s třicetibodovou ztrátou na vedoucí pozici.

b20Náš třetí účastník závodů Frankie Vojtíšek s vozem MAN dojel dvakrát desátý a jednou na osmém místě. Celkově je se 16 body jedenáctý před nováčkem Jiřím Formanem se 17 body. Adam Lacko vede s 98 body před druhým Jochenem Hahnem  s 94 body a třetím Reném Reinertem s 61 body.

V pohárů konstruktérů vede dvojice Hahn – Reinert se 163 body před Buggyrou Racing o 30 bodů.

 
Novinky , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno