nikey.cz

Adam Lacko úspěšný i v Nogaru

Lacko si podmanil i Nogaro! Forman poprvé na bedně

Adam Lacko v neděli zkompletoval svoji víkendovou sbírku, když v závěrečném dramatickém závodě vybojoval senzační vítězství. I nadále tak jezdec Buggyry vede průběžné pořadí šampionátu. Nogaro si do své kariéry připíše hodně vysoko Jiří Forman, který poprvé dojel na stupních vítězů.

Sobota

16_06_12_nogaro_2Jezdci Buggyry se už tradičně dostali do Superpole, kde bojovali o postavení na startu prvního víkendového závodu. Překvapením bylo pole position obhájce titulu Kisse na Mercedesu. První řadu si vyjel také Adam Lacko a Jirka Forman skončil na sedmé příčce.

Adam předvedl skvělý start a v první zatáčce byl po pravici maďarského závodníka. Společně bok po boku odjeli půl okruhu a nakonec to nezvládl nervově Maďar a poslal českého truckera ven. „Jeli jsme tak dlouho vedle sebe, až mne vytlačil. To si budu pamatovat. Měl jsem pak ještě problémy s Jochenem, ale další zatáčka byla na moji stranu, a tak jsem si druhé místo pohlídal. Z Kisse tekla nafta, takže to začalo i pěkně klouzat,“ uvedl po závodě druhý Lacko.

Nováček týmu Buggyra Jirka Forman startoval ze sedmého místa, ale v prvním kole kolidoval se Steffi Halm a ztratil drahocenný čas v únikové zóně. „Nogaro je úzká trať, a když si Steffi najela více ze široka, tak jsem ji zkusil hned předjet. Jenže pak mě zavřela a já už neměl kam,“ popisuje kolizi Jirka, který dojel závod na desátém místě.

16_06_12_nogaro_1Po penalizaci domácího Janieca se Adam posunul na startu druhé závodní jízdy do třetí řady, když se první osmička otáčela. Do čela se po startu dostala Ellen Lohr a Adam se rychle posunul na pozici čtvrtou. Vláček Reinert, Hahn a Lacko se ve druhém kole přehnal přes německou závodnici a trojice bojující na čele celkového pořadí měla francouzský okruh jen pro sebe. „Čekal jsem, co se bude dít. Nikdo ale nechtěl zbytečně riskovat. My můžeme být určitě spokojeni. Do zítra zkusíme nějaké změny na podvozku a uvidíme, co to udělá,“ dodal jezdec Buggyry.

Jirka Forman si i ve druhé jízdě dojel pro body, tentokrát pro dva za deváté místo. „Do druhé jízdy jsem startoval po mém incidentu zezadu a navíc se mi start zcela nepovedl, takže jsem musel opět stahovat. Trať se mi ale moc líbí, asi nejvíc, co jsem zatím poznal, takže se už těším na zítřejší reparát,“ uvedl Jiří Forman.

Tým Buggyra Racing 1969 zásluhou výsledků Adama Lacka a Jirky Formana získal dvě třetí místa a nadále mu patří v průběžném pořadí druhá příčka.

Neděle

16_06_12_nogaro_3Nedělní Superpole zdramatizoval Norbert Kiss, když mu hned v zaváděcím kole vypověděl službu motor a pro Maďara tak závodní víkend předčasně skončil. Nejrychlejší čas dokázal zajet Adam Lacko a i ve Francii si připisuje na své konto pole position. Nováček Jiří Forman si v neděli vyjel pátou řadu.

Start prvního nedělního závodu potvrdil Adamova slova o tom, že v Nogaru je druhá startovní pozice výhodou. Jochen Hahn si českého jezdce udržel v první zatáčce po levém boku a v následné pravotočivé byl po menším kontaktu již vpředu. „S Jochenem jedeme úplně stejně. Jednou je o desetinku rychlejší on, jednou já. Nevzdal jsem to do poslední zatáčky, ale je to přeci mazák a nenechá se jen tak vyprovokovat,“ uvedl spokojeně Adam, který tak opět vystoupal na stupně vítězů, kde mu cenu předala česká velvyslankyně Marie Chatardová.

Jirka Forman se celý závod potýkal s novými brzdami, které mu nesedly. „Teď určitě nejsem spokojený. Měl jsem si pro druhý závod vyjet první řadu a místo toho budu opět vzadu. Věřím, že se i tak dokážu posunout více dopředu,“ řekl po jízdě zklamaný Jirka.

Reverzní pořadí čtvrtého víkendového závodu odsunulo Adama Lacka na sedmou startovní pozici. Hned v první zatáčce vypochodovali Ellen Lohr a René Reinert. Vedení se tak ujal Janiec a Adam Lacko postoupil na čtvrtou pozici. Následovaly hned tři fantastické předjížděcí manévry, i když ten poslední k nelibosti francouzských fanoušků. Lackovi tak v Nogaru hrála česká hymna a Marie Chatardové se splnilo přání o předání nejcennější trofeje českému jezdci. „Teď jsem si pěkně zazávodil a šlo to jako po másle. Připravil jsem si útok a na brzdy po dlouhé rovince jsem to poslal na vnitřek. Pokaždé to vyšlo. Letos to s Jochenem bude o každý bodík, sezóna bude ještě pěkně těžká a dlouhá,“ uvedl spokojeně na stupních vítězů Lacko.

16_06_12_nogaro_4Vydařený závod má za sebou také Jiří Forman, který se po startu dostal o tři pozice výše a cílem projel jako šestý. Následná penalizace Janieca posunula Jirku na páté místo a po dodatečných penalizacích dokonce až na třetí. „Škoda, že jsem si ty stupně nemohl, jak se říká osahat,“ smál se Jirka, který cenu dostal dodatečně od Steffi Halm. „Ale samozřejmě jsem spokojený. Je to vynikající motivace do dalších závodů,“ dodal nováček Buggyry, který v týmu nahradil Davida Vršeckého. Dvojnásobný mistr Evropy vybojoval své první stupně právě v Nogaru v roce 2002.

V průběžném pořadí jezdců vede Adam Lacko s dvoubodovým náskokem nad Jochenem Hahnem. Jirka Forman je s třiceti body desátý. Mezi týmy patří Buggyře druhá příčka.

Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Mercedes-Benz Trucks překonává „zvukovou bariéru“ při elektrickém nabíjení s výkonem 1000kW

Vývojáři Mercedes-Benz Trucks během interního testu ve Wörth am Rhein poprvé nabíjejí elektrická nákladní vozidla výkonem 1000 kilowattů • Nově definovaný nabíjecí standard Megawatt Charging System (MCS) ve fázi technické implementace • Rainer Müller-Finkeldei, vedoucí produktového inženýrství Mercedes-Benz Trucks: „Naši … Číst dále →

číst dále »

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických vozidel o další modely, s nimiž lze čistě elektrický pohon využít v řadě různých oblastí. A nejde jen o možnost, ale o vhodnost a ideální podmínky k jejich využití. Dvě nová elektrická pohonná ústrojí a … Číst dále →

číst dále »

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány … Číst dále →