Africa Eco race 2015 – Tomeček 1. v 8. etapě

Etapové vítězství pro Tomečka

TomečekDevátou etapu Africa Eco Race 2015 z Azougui do Akjoutu proletěl PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako nejrychlejší kamion. V průběžném hodnocení figuruje tatra se startovním číslem 400 na třetím místě.

Devátá rychlostní zkouška vedoucí z Azougui do Akjoutu nabídla 391 kilometrů a jelo se opět na plný plyn. Sportovní ředitel soutěže René Metge během večerního briefingu upozorňoval na náročnou navigaci a průběh etapy mu dal za pravdu.

Devátá etapa začala tam, kde skončila sedmá rychlostní zkouška, a od prvních metrů se jelo s plynem na podlaze. Tomeček startoval po problémech z předchozího dne až jako čtrnácté auto, což nebyla na prašných cestách ideální pozice.

Tomáš Tomeček popisuje start etapy slovy: “Od startu jsme se snažili jet svižnější tempo a postupně jsme předjeli několik aut. Láďa hlásil precizně jednu navigační změnu za druhou. Na několika místech se auta před námi dopustili navigačních chyb, což nám pomohlo s předjížděním.”

JacintoTomečkův navigátor Ladislav Lála od tohoto okamžiku pokračuje: “Na rovném a extrémně prašném úseku jsme díky alternativní navigační strategii předjeli Kovacsovu Scanii a začali jsme dojíždět i MANa Elisabete Jacinto. Dunové pole dnes bylo bohužel jen krátké, ale i tak jsme v něm dokázali postupně předjet portugalský kamion i oba Kamazy.”

AFR15D10J1172Z posledních dun zbývalo do cíle pár desítek kilometrů a jelo se opět s plynem na podlaze. “Tento typ etap nám příliš nesedí,” komentuje své pocity z dnešní rychlostní zkoušky Tomáš Tomeček a jedním dechem pokračuje. “V závěru šla Elisabete a hybridní Kamaz před nás. Nemělo smysl riskovat a přetahovat se o sekundy, takže jsme se drželi v těsném závěsu za nimi. Většina etapy se jela naplno, často bylo v kabině slyšet i pípání omezovače, který nás nepustí přes 150 km/h. S dnešním výsledkem jsem samozřejmě spokojený. Škoda jen, že jsme se včera tolik zdrželi, ale do cíle zbývají ještě dvě etapy a stát se může cokoliv.”

Navigátor Lála hodnotí dnešní etapu slovy: “Tomáš jel dnes naprosto brilantně. Auto nedoznalo žádných větších škod. Po průjezdu cílem jsme zastavili únik nafty z jedné prasklé hadice. Pod autem se během rychlostní zkoušky musejí dít šílené věci.”

AFR15D10J0001Posádka dorazila do bivaku v Akjoujt poměrně brzy odpoledne a mechanici tak mohli začít pracovat na autě v klidu a za světla. Bivak je podobně jako v předchozích dnech hlídaný vozidly mauretánské armády. “Když jsem večer poodešel do pouště, tak jsem narazil nejdříve na auto s kulometem namířeným na bivak a posléze i vojáka ležícího jen tak v poušti,” popisuje svou zkušenost se zabezpečením místa pobytu závodní karavany mechanik Jaroslav Žerdík.

V pátek čeká na závodníky 342 kilometrů dlouhá etapa z Akjoujtu do Toueily. Jde o předposlední etapu na území Mauretánie. Kromě dvou dunových polí slibují organizátoři tradičně náročnou navigaci a jízdu s plynem na podlaze.

1. 400 TOMEČEK T. 04:26:51 TATRA
2. 403 JACINTO E. 04:31:27 MAN
3. 404 KUPRIANOV S. 04:40:42 KAMAZ
4. 401 SHIBALOV A. 04:41:09 KAMAZ
5. 408 DOMOWNIK P. 07:00:28 UNIMOG

 

 

 
Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno