Africké rally

Nejen Dakar

Tak trochu stranou zájmu médií jsou závody probíhající na africkém kontinentu, byť právě tam vznikl ten nejslavnější maratón – Dakar. Nedávné Oil Libya rally se zúčastnila řada závodníků z dakarské soutěže ať už to byly kamiony Iveco týmu De Rooye – které obsadily 2. (Frederico Villagra), 3. (Artur Ardavichus) a 5. místo (Wuf van Ginkel), či osobní vozy s hvězdami jakými jsou Nasser Al Attiyah (Toyota), Sebastien Loeb (Peugeot), Nani Roma či Mikko Hirvonen (oba s vozy MINI). Zde nás reprezentoval Tomáš Ouředníček s davidem Křípalem a Martin Prokop s Janem Tománkem na vozech FORD. Tomáš Ouředníček dojel v silné konkurenci 16, Martin Prokop po tech. problémech na 39. pozici. Pro technickou závadu nedokončil marockou rally ani Martin van den Brink pokus o hatrick s vozem Renault z dílen židovického konstruktéra Maria Kresse.

Část závodníků v Africe zůstala, aby se přesunula do sousedního Tunisu na rally El Chott. tentokrát zde máme hned několik českých zástupců a to i nových tváří pro Dakar 2018. V kategorii kamiónů si do známých míst (pravidelné týmové soustředění) přijel zazávodit Martin Macík s inovovaným vozem Liaz. Spolu s ním za tým Big Shock racing prochází ostrou přípravou na Dakar i motorkář Jan Brabec s Husqaurnou 450. Za tým Barth Racing kilometry v dunách trénuje Rudolf Lhotský na KTM 450, Josef Macháček s Yamahou Raptor 700. Zajímavá jména jsou pak na soupisce doprovodných vozidel. V doprovodném voze MAN vedle Martina Macíka sen. a Ladislava Fajtla usedl Vlastimil Vildman a novinářský vůz Ford zase řídí Lukáš Kvapil, který loňská premiérový Dakar absolvoval za řirítky motocyklu. Co tyto změny budou znamenat se dozvíme za pár měsíců. Závod pořádaný agenturou CS-Motorsport a Jörgem Schumannem odstartoval 22.října a končí 2.11.2017

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Miliónté vozidlo VOLVO FH

Vlajková loď společnosti Volvo Trucks, model Volvo FH, slaví v letošním roce své 25. výročí a je jedním z vůbec nejúspěšnějších vozidel v historii celého odvětví dopravy. Nyní tento proslulý model nákladních vozidel Volvo dosáhl úžasného milníku. Dne 19. srpna předal Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks, na veletrhu IAA v německém Hannoveru nadšenému zákazníkovi milionté vyrobené vozidlo Volvo FH.

číst dále »

Scania vytvořila světlový unikát v Hradci Králové

Scania vytvořila se společností Hanes unikátní zametací vůz. Poprvé se totiž podařilo spojit hydrostatický pohon s novou generací automatické převodovky Opticruise. Vozidlo na podvozku Scania a s nástavbou od společnosti Bucher se bude starat o čisté komunikace v Hradci Králové.

číst dále »

Hasiči převzali nové zodolněné speciály TATRA s pancéřovanými kabinami

Ve středu 10. října zástupci HZS České republiky převzali v Jihlavě dva zcela nové a unikátní hasičské speciály na podvozku TATRA v podobě cisternových zodolněných stříkaček CZS 40 Titan. Vozidla budou sloužit u Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno