Africké rally

Nejen Dakar

Tak trochu stranou zájmu médií jsou závody probíhající na africkém kontinentu, byť právě tam vznikl ten nejslavnější maratón – Dakar. Nedávné Oil Libya rally se zúčastnila řada závodníků z dakarské soutěže ať už to byly kamiony Iveco týmu De Rooye – které obsadily 2. (Frederico Villagra), 3. (Artur Ardavichus) a 5. místo (Wuf van Ginkel), či osobní vozy s hvězdami jakými jsou Nasser Al Attiyah (Toyota), Sebastien Loeb (Peugeot), Nani Roma či Mikko Hirvonen (oba s vozy MINI). Zde nás reprezentoval Tomáš Ouředníček s davidem Křípalem a Martin Prokop s Janem Tománkem na vozech FORD. Tomáš Ouředníček dojel v silné konkurenci 16, Martin Prokop po tech. problémech na 39. pozici. Pro technickou závadu nedokončil marockou rally ani Martin van den Brink pokus o hatrick s vozem Renault z dílen židovického konstruktéra Maria Kresse.

Část závodníků v Africe zůstala, aby se přesunula do sousedního Tunisu na rally El Chott. tentokrát zde máme hned několik českých zástupců a to i nových tváří pro Dakar 2018. V kategorii kamiónů si do známých míst (pravidelné týmové soustředění) přijel zazávodit Martin Macík s inovovaným vozem Liaz. Spolu s ním za tým Big Shock racing prochází ostrou přípravou na Dakar i motorkář Jan Brabec s Husqaurnou 450. Za tým Barth Racing kilometry v dunách trénuje Rudolf Lhotský na KTM 450, Josef Macháček s Yamahou Raptor 700. Zajímavá jména jsou pak na soupisce doprovodných vozidel. V doprovodném voze MAN vedle Martina Macíka sen. a Ladislava Fajtla usedl Vlastimil Vildman a novinářský vůz Ford zase řídí Lukáš Kvapil, který loňská premiérový Dakar absolvoval za řirítky motocyklu. Co tyto změny budou znamenat se dozvíme za pár měsíců. Závod pořádaný agenturou CS-Motorsport a Jörgem Schumannem odstartoval 22.října a končí 2.11.2017

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Lacko si upevnil druhou pozici. Premiérové body pro Janese.

Největší motoristická událost roku na Slovensku je minulostí. Adam Lacko si především díky dvěma podiovým umístěním upevnil druhou pozici. Dvojka Buggyra Oly Janes dnes zaznamenala prozatím největší úspěch letošní sezony.

číst dále »

Silk Way Rally startuje již za pár dní

Letošní Silk Way Rally bude úplně jiná. Zatímco v loňském roce musely posádky přejet přes tři státy, letos vede trasa jen na území Ruska. Závod se z původních dvou týdnů smrsknul na jediný.

číst dále »

Závody tahačů na Slovakiaringu

Po Itálii, Maďarsku a Německu zavítá tento víkend mistrovství Evropy tahačů podruhé na Slovensko. Na Slovakiaringu lze očekávat, vzhledem k dosavadnímu vývoji šampionátu, tvrdé boje. Doufejme, že se šťastným koncem pro Buggyru.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno