Automatický pohon kol od VOLVA

První automatický pohon všech kol vozidel Volvo Trucks – pro lepší jízdní vlastnosti a úsporu paliva.

GrusNová funkce automatického řízení trakce vozidel Volvo Trucks automaticky aktivuje pohon na přední nápravě, když hrozí riziko, že nákladní vozidlo za jízdy uvízne. Řidič získá lepší ovladatelnost vozidla, majitel ušetří na palivu a celkové opotřebení nákladního vozidla se sníží.
Společnost Volvo Trucks je prvním výrobcem nákladních vozidel na světě, který nabízí automatickou aktivaci pohonu všech kol u vozidel pro stavebnictví. Funkce automatického řízení trakce automaticky aktivuje pohon na přední nápravě, když zadní kola začnou prokluzovat na kluzkém nebo měkkém povrchu.
„Řada řidičů aktivuje pohon předních kol nebo uzávěrku diferenciálu s dostatečným předstihem, než vjedou do obtížného terénu, aby se vyhnuli riziku uvíznutí vozidla. Automatické řízení trakce Volvo aktivuje pohon předních kol za jízdy, a to pouze na krátkou dobu, po kterou je skutečně potřeba,“ prohlašuje Jonas Odermalm, manažer segmentu stavebnictví, Volvo Trucks.
Vyvinuto pro náročná průmyslová prostředí.

GrusAutomatické řízení trakce Volvo je nově standardní výbavou vozidel Volvo FMX s pohonem přední nápravy a společnost Volvo Construction Equipment jej využívá ve svých kloubových damprech.
Toto řešení je tvořeno softwarem připojeným ke snímačům otáček kol, který sleduje a ovládá pohon kol. Pokud zadní kolo začne prokluzovat, pohon se automaticky přepne na přední kola, aniž by vozidlo ztratilo záběr nebo zpomalilo. Svorková spojka aktivuje pohon předních kol za pouhou polovinu sekundy. Tato spojka je lehčí a jednodušší než tradiční spojka používaná ve vozidlech s trvalým pohonem všech kol. Pokud se vozidlo pohybuje po obzvlášť náročném terénu, je možné ručně uzamknout ostatní diferenciály vpředu i vzadu.
Lepší ovladatelnost a nižší spotřeba paliva
GrusPohon přední nápravy předchází úplnému zastavení v náročném terénu, je však potřeba pouze po velmi krátkou část celé cesty. Automatické řízení trakce zajišťuje koncentrovaný záběr předních pneumatik až do jakékoli kritické situace. Řidič tak může využívat výhod lepší ovladatelnosti vozidla po maximálně dlouhou dobu.
Dále také zamezí vyšší spotřebě paliva a sníží opotřebení hnacího ústrojí a pneumatik, což jsou běžné doprovodné jevy trvalé aktivace pohonu předních kol. Automatické řízení trakce zajišťuje optimální výběr pohonu náprav a usnadňuje tím práci řidiči.
„Automatické řízení trakce je dalším z příkladů, jak inovativní technologie usnadňují práci a přinášejí inteligentnější funkce. Věříme, že tento nový prvek výbavy přinese stejnou revoluci na poli pohonů přední nápravy, jako se to podařilo technologii Volvo I-Shift v oblasti převodovek,“ prohlašuje Ricard Fritz, viceprezident Volvo Trucks Brand.
Standardní výbava vozidel Volvo FMX s pohonem přední nápravy
Automatické řízení trakce je standardní výbavou vozidel Volvo FMX ve verzích 4*4, 6*6, 8*6 a je nabízeno ke všem motorům splňujícím normy Euro 3, 4, 5 a 6.

 
Novinky, Technika, Vývojové trendy , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno