Buggyra letos druhá

Stříbrné Le Mans. Lacko a Buggyra vicemistry Evropy!

Adam Lacko a tým BUGGYRA Racing vybojovali v Le Mans konečnou druhou pozici v evropském šampionátu tahačů na okruzích. Jiří Forman ve své první sezóně obsadil desáté místo a stal se nejlepším nováčkem.

Sobota

161009_lemans_3Teplé ale zamračené počasí přivítalo účastníky posledního podniku evropského šampionátu tahačů na okruhu v Le Mans. Adam Lacko si tradičně vybojoval postup do Superpole, což se nepodařilo Jiřímu Formanovi, kterému jury škrtla nejrychlejší čas za trefené kuželky a byla z toho patnáctá pozice na startu. Adam vybojoval v následující desetiminutovce druhou řadu.

Adam Lacko předvedl na startu vynikající reakci, lepší než Hahn s Kissem, ovšem v jeho cestě stál kličkující Maďar. Všichni tři pak najížděli bok po boku do úvodní šikany francouzského okruhu. Adam byl však na vnější straně, navíc jej trefil ještě rozjetý Reinert. „Start byl hodně divoký, najednou byl přede mnou i Brereton. Nechápu, proč mne Kiss tak blokoval, navíc mi hnul s geometrií přední nápravy. Byl jsem rád, že jsem auto vůbec udržel na trati. Další stupně vítězů jsou ale skvělé,“ uvedl po závodě rozčarovaný Lacko.

„Děkuji Jochenovi za letošní souboje a boj o titul, které jsem si užíval. Samozřejmě mu také gratuluji. My musíme celou sezónu zanalyzovat a o to lépe se připravit na tu následující,“ popřál ke čtvrtému titulu Hahnovi obhájce vicemistra Adam Lacko.

161009_lemans_4Jirka Forman startoval až z poslední řady a čekala jej těžká práce. Po startu se už dostal na dvanáctou pozici a po chvíli kroužil za zády dalšího českého závodníka Frankieho Vojtíška. I s ním se ale vypořádal a dojel na devátém místě. „Já jsem určitě spokojený, protože jsem startoval z poslední řady a pěkně si zazávodil, vybojoval jsem dva body za deváté místo, a to je super,“ řekl po závodě Forman.

Druhý závod s reverzní osmičkou na startovním roštu přinesl velkou, a hlavně dlouhou podívanou. Po startu se vedení ujala Ellen Lohr, na kterou zaútočil Sascha Lenz. Oba však vpředu smetl domácí Anthony Janiec a závod byl po prvním kole přerušen. V tu dobu se Adam Lacko pohyboval na šesté pozici. „První start se vyvedl, ten druhý už ne. Přede mnou zaváhala Steffi, tak jsem musel také zpomalit a pak přišla strašná rána. Nejprve od Breretona a pak od Hemminga. Kluci by to spravili i do restartu, ale nemělo v tomto demolition derby cenu pokračovat,” uvedl Adam.

Všem nehodám se dokázal vyhnout Jirka Forman, který tak byl jediným Čechem na startu. „Startovala nás už jen polovina aut a do cíle nás dojelo ještě o jedno méně. Jsem především rád, že jsem celý v cíli. Na takto zběsilý závod budu asi ještě hodně dlouho vzpomínat,“ řekl šestý v cíli Jirka.

Neděle

161009_lemans_2Přes noc v Le Mans zapršelo, a tak se ráno začalo na mokrém povrchu. To sedělo i jezdcům Buggyry. Oba postoupili do Superpole a Adam Lacko vybojoval letos své osmé a nutno podotknout poslední pole position. „Bylo to těžké, protože to pokaždé klouzlo někde jinde, a o to více jsem rád, že ze všech jsem to dal nejrychleji právě já,” řekl šťastný Lacko. Jirka Forman zajel devátý nejrychlejší čas.

I přes zimomřivé počasí se na tribunách sešlo nemalé množství fanoušků. Ti viděli další napínavý závod. Adam Lacko odstartoval dobře, ovšem v první šikaně se před něj dostal Norbert Kiss a následně i Jochen Hahn. Zatím co Maďar odstoupil kvůli motoru, Hahn ujížděl vstříc dalšímu vítězství. „Po prvním esíčku jsem měl pocit, že vylítnu z dráhy. Tohle nebude nejlepší nastavení, fakt jsem měl problémy udržet se vůbec na trati. Ráno na mokru nám to fungovalo mnohem lépe,” řekl druhý v cíli Lacko, který udržel pozici před dotírajícím Reinertem.

161009_lemans_1Jiří Forman startoval z devátého místa a druhým kolem projížděl už jako pátý. Nakonec neustál tlak Steffi Halm, která tak českého jezdce v polovině závodu předjela. „S výsledkem jsem naprosto spokojený. Ve druhém závodě si zkusím nakonec sezóny další start z předních pozic. Navíc s Lohr budeme bojovat ještě o konečné deváté místo,“ uvedl v cíli Forman.

A právě Ellen Lohr startovala z první řady a po startu se ujala vedení. To držela až do předposledního kola, kde jí předjela Steffi Halm. Závodnice na stupních doplnil René Reinert. Adam Lacko skončil těsně pod stupni vítězů. „Jsem rád, že jsme u konce. Tento víkend jsme se hodně trápili s nastavením podvozku a nebylo to ideální. Kdy nám to jelo, byla dnešní kvalifikace,“ řekl Lacko.

Druhé místo Ellen Lohr a devátá pozici Jiřího Formana nedala českému jezdci naději na vylepšení konečného výsledku. I tak se může Forman těšit z neoficiálního titulu nejrychlejšího nováčka. „S výsledky z Le Mans jsem spokojený. Okruh je tu hodně pěkný a jen mne mrzí, že jsem nedokázal ještě o vteřinu zrychlit, abych si mohl více zazávodit. Zkušenosti to jsou ale určitě cenné,“ uvedl Forman.

Adam Lacko tak v roce 2016 obhájil stříbrnou pozici z loňského roku. Letos však až do posledního závodu sahal poprvé ve své kariéře po titulu mistra Evropy. Lackovy a Formanovy body dopomohly týmu BUGGYRA Racing k celkové druhé pozici v Poháru konstruktérů.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Tomeček by rád letos jel na Dakar i do Dakaru

Tomáš Tomeček se dakarskému závodění věnuje od roku 1995. Letos si naplánoval, že během jednoho roku pojede na Dakar i do Dakaru. V lednu úspěšně zvládl první štaci, Dakar Rally v Saúdské Arábii. Pokračovat měl v březnu na Africa Eco … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela … Číst dále →

číst dále »

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno