Buggyra odhalila své plány

Lacko se těší na návrat Vršeckého

Jedenáct dní před startem nové sezóny evropského šampionátu tahačů se konala v Hotelu Ambassador na Václavském náměstí tisková konference, na které tým Buggyra Racing rozlouskl otázku ohledně týmového složení. Na pozici druhého jezdce k Adamovi Lackovi usedne po roční pauze David Vršecký, stane se tak ovšem jen v případě několika závodů.
Tisková konference se nesla ve znamení hned několika výročí. Letos uplynulo patnáct let od prvního vítězství v závodě na belgickém okruhu v Zolderu a také od zisku premiérového titulu ve třídě Super Race Truck. O oba historické milníky se v roce 2002 postaral v barvách Buggyry německý šampion Gerd Körber. Před deseti lety pak Buggyra slavila zásluhou Markuse Bösigera titul mistra Evropy třídy Race Truck.
Vraťme se ale do přítomnosti. Mezi favority letošního ročníku patří rovněž také Adam Lacko, týmová jednička týmu Buggyra Racing pro sezonu 2017. „Já se jako favorit necítím, tento ročník je adeptů na titul mnohem více. Je tu Hahn, který odešel k Ivecu a bude jezdit ve stejném týmu s Körberem, který ohlásil plnohodnotný návrat. Pak je tu Kiss s Mercedesem nebo navrátilec Albacete, který závodit rozhodně nezapomněl. Takovou třešničkou na dortu je návrat Davida, ze kterého mám velkou radost, byť pojede jen několik závodů. Takže určitě nás nečeká nic lehkého, ale chystám se do toho dát maximum a budu se snažit vyhrát,“ uvedl dvojnásobný vicemistr evropského šampionátu tahačů Adam Lacko.
Nad postem druhého jezdce se dlouhou dobu vznášely otazníky. Nakonec se jím stal po roční pauze dvojnásobný mistr Evropy a vítěz truckových šampionátů Číny a Indie David Vršecký. „V minulé sezoně byl pro mě prioritou Dakar, ale již po dvou závodech bylo jasné, že zdravotně to asi nebude úplně ono. Proto jsme museli pro tuto sezónu změnit strategii a dohodli jsme se s managementem, že zajedu pár závodů v okruhovém voze, což bude určitě zdravotně přijatelnější než dakarský speciál. Prioritou je pro mě Adamův titul. Mohu mu k němu dopomoci například tím, že oberu konkurenci o body. Nebo připravím lépe naše speciály, jelikož okruhy se neustále mění, platí to především pro povrch, takže čím čitelnější a pro mě srozumitelnější budeme mít data, tím lépe pro nás. Ale i přes tyto cíle bych také určitě rád zajel nějaký dobrý výsledek,“ vyjasnil svou pozici pro nadcházející sezonu David.
„Letošní sezona bude určitě zajímavá, a to hned z několika hledisek. Navrací se například dva šampioni Albacete s Vršeckým. Končíme v Jaramě, kde už máme zkušenosti s oslavami titulů a nebylo by vůbec od věci si je zopakovat. Dále se také pojede historicky první závod na území Slovenska na Slovakia Ringu, na kterém budeme ještě tento týden jako vůbec jediný tým testovat. Na spolupráci jsme domluveni také se slovinským jezdcem, který má zkušenosti především ze závodu do vrchu,“ uvedl k nadcházející sezoně manažer týmu Buggyra Racing Jan Kalivoda. „Naší jednoznačnou prioritou je pro nás ale Adamův titul a tomu také podřídíme v mezích pravidel a zdravého rozumu úplně všechno,“ dodal.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Závody ADAC GT Masters poprvé v České Republice!

Už tento víkend přivítá mostecký autodrom další premiéru. Na úspěšnou loňskou přehlídku historických závodních vozů včetně monopostů formule 1 naváže novinka reprezentující žhavou současnost, prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters

číst dále »

Autobusy MAN na CNG jezdí v Děčíně

MAN Truck & Bus jako jeden z hlavních finálních  výrobců dodávkových, užitkových a nákladních vozidel, autobusů a autokarů nejen v Evropě, dodává svým zákazníkům vždy důkladně prověřená a sofistikovaná komplexní řešení. V okamžiku, kdy se Dopravní podnik města Děčína rozhodl pořídit novou flotilu městských autobusů, nabídlo české zastoupení mnichovské značky MAN vozidla poháněná motory na stlačený zemní plyn, CNG.

číst dále »

Truck Trial Černuc u Velvar

Tento víkend se pojede již druhý závod českého truck trialu ve středočeském kraji. Po zahajovacím závodě v Milovicích u Nymburka se závod přesouvá ještě blíže k Praze, do pískovny TAMO v Černuci u Velvar.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno