Buggyra testovala v Mostě na novou sezónu

Buggyra zahájila v Mostě testování na okruhovou sezonu 2017

buggyra-4Roudnický tým Buggyra International Racing zahájil ve středu 2. listopadu na mosteckém autodromu testovací program na novou okruhovou sezonu 2017. Do Mostu přijeli se svými speciálními tahači i oba jezdci, Adam Lacko a Jiří Forman.
„V Mostě jsme si vyzkoušeli v praxi první technické novinky a komponenty. S testováním jsme na úplném začátku. Definitivní složení jezdeckého dua pro sezonu 2017 oznámíme na jaře příštího roku,“ upřesnil Milan Bydžovský, který má v týmu Buggyra na starosti PR a média.
Adam Lacko i jeho tým Buggyra Racing ukončili letošní ročník evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) na skvělé stříbrné příčce. Adam, který obhájil pozici vicemistra z loňského roku, nestačil mezi jezdci jen na Němce Jochena Hahna. Hahn společně s týmovým kolegou Rene Reinertem na celkovém třetím místě (oba na voze MAN) zvítězili před Buggyrou i v poháru konstruktérů. Rozhodovalo se v posledním devátém podniku o víkendu 8. a 9. října na slavném francouzském okruhu Le Mans. Lackův týmový parťák Jiří Forman ve své premiérové sezoně obsadil desáté místo, a stal se tak druhým nejlepším nováčkem.
Lackovi, který v průběhu sezony i vedl, se už mírný Hahnův náskok eliminovat nepodařilo. Od titulu jej nakonec dělilo 55 bodů. O tom, že borci na prvních dvou místech sváděli víceméně osamocený boj, svědčí bodový odstup bronzového Reinerta. Na šampiona ztratil 202 bodů.
buggyraHahn, který oslavil už čtvrtý titul evropského šampiona, oznámil pro příští rok přestup ke značce Iveco. Ukončil tak devítiletou velmi úspěšnou spolupráci s automobilkou MAN, s jejímž truckem získal všechny dosavadní tituly mistra Evropy.
Jochenův tým Hahn Racing se dohodl na tříletém technologickém partnerství s týmem Schwaben Truck Racing. Nové závodní tahače Iveco budou oba týmy vyvíjet a stavět v zimní přestávce šampionátu společně. „Těšíme se na společnou výzvu. Jsme přesvědčeni, že můžeme navázat na úspěchy z posledních let,” uvedl Jochen Hahn ve francouzském Le Mans, kde po posledním závodě letošní sezony FIA ETRC podpis dohody potvrdil.

 
Akce, výstavy, veletrhy, Novinky , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno