Dakar 2015 – 11.etapa

Holandský útok

CARTE (1)11.etapa ze Salty do Thermas Rio Hondo – dějiště okruhových soutěží byla opět rozdělena pro dvě kategorie – zatímco motocyklisté se prodírali soutěskami mezi skalami s 357 dlouhou speciálkou, auta a kamiony měly po 184 km dlouhé spojovačce před sebou jen 194 km speciálky v zelené a otevřené krajině s dojezdem 142 km stejně jako motorkáři do bivaku.
1421345504_WIWSTACEY.2280To že se jednalo a krátkou a rychlou speciálku pro kamiony dokazuje i fakt, že v cíli mezi závodníky byly minimální rozestupy a rozdíl mezi vítězem a posledním – včera už jen 43. truckem v soutěži byla 1 hodina a 22 minut – 42. truck ztrácel dokonce jen 57 minut.
První a druhé místo získala Iveca teamu De Rooy – první byl Hans Stacey s časem 2 hodiny a 8 minut, druhý Gerard de Rooy t¨byl o minutu a 10 vteřin pomalejší.
Martin Kolomý si vybral posledního žolíka a startoval z 11. pozice, což mu pomohlo k dojezdu na 6. místě těsně před sedmým Alešem Lopraisem.
DSC_2287Stejnou dvojici utvořili Tomáš Vrátný na 17. místě a Artur Ardavichus na 18. místě – posledním z tria Bonver Dakar ProjectuRobert Jan Szustkowski byl 21.
Robert Kašák s Tatrou 815 dokončil jako 37.
V celkovém pořadí se po včerejší etapě nic nemění a pokud nikdo neudělá fatální chybu, už se na něm asi nic nezmění až do cíle v Buenos Aires. Časové manko skoro hodiny stáhl Gerard de Rooy, ovšem k posunu mu to nestačí a má stále penalizaci 40 minut za neprojeté kontrolní body při poruše svého diferenciálu z 1. poloviny soutěže. Podobně jsou na tom i ostatní, takže si mohou jen piloti Kamazů prohodit svá místa na stupních vítězů ale je již víceméně jisté, že na slavnostním pódiu v sobotu bude modro.

JakešMotorkáři včera dokončili další maratónskou etapu, ve které se dočkal vítězství slovenský jezdec Ivan Jakeš. Ten sice dojel třetí, ale vzhledem k penalizaci prvních dvou – Portugalce Paula Goncalvese a Španěla Barredy, jež si v bivaku vyměnili motory svých motocyklů Honda, mu nakonec patřilo 1. místo. Štefan Svitko dojel sedmý a celkově je pátý se ztrátou 48 minut na vítězného Marca Comu a 17 minut na třetího Toby Price z Austrálie.
Náš David Pabiška byl včera nejlepší z Čechů na 25. místě se ztrátou 17 minut na Comu. Celkově je 25. Ondřej Klymciw cice dojel za Pabiškou jako 27. , celkově jej ale předstihl a je 20. Milan Engel dojel včera těsně za Klymciwem 27. a celkově je 29. Jan Veselý dokončil jako 33. a v průběžném pořadí je 39.

V kategorii osobních aut včera po nehodě vypadl loňský vítěz Nani Roma. Potýkal se s problémy od začátku soutěže a dle některých piká za loňský zrežírované vítězství nad Stephanem Peterhanselem, který musel z týmového rozhodnutí nechat Romu vyhrát.
Cíl neuvidí i další slavní účastníci – Carlos Sainz po nehodě, Adam Malysz po shoření vozu a další polovina účastníků, jež stála na startu před 14 dny…..

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela … Číst dále →

číst dále »

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu dokončili Rally Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů. Ze souboje o nejvyšší příčky je vyřadily v závěrečné čtvrtině soutěže technické problémy. Po … Číst dále →