nikey.cz

Dakar 2015 – 11.etapa

Holandský útok

CARTE (1)11.etapa ze Salty do Thermas Rio Hondo – dějiště okruhových soutěží byla opět rozdělena pro dvě kategorie – zatímco motocyklisté se prodírali soutěskami mezi skalami s 357 dlouhou speciálkou, auta a kamiony měly po 184 km dlouhé spojovačce před sebou jen 194 km speciálky v zelené a otevřené krajině s dojezdem 142 km stejně jako motorkáři do bivaku.
1421345504_WIWSTACEY.2280To že se jednalo a krátkou a rychlou speciálku pro kamiony dokazuje i fakt, že v cíli mezi závodníky byly minimální rozestupy a rozdíl mezi vítězem a posledním – včera už jen 43. truckem v soutěži byla 1 hodina a 22 minut – 42. truck ztrácel dokonce jen 57 minut.
První a druhé místo získala Iveca teamu De Rooy – první byl Hans Stacey s časem 2 hodiny a 8 minut, druhý Gerard de Rooy t¨byl o minutu a 10 vteřin pomalejší.
Martin Kolomý si vybral posledního žolíka a startoval z 11. pozice, což mu pomohlo k dojezdu na 6. místě těsně před sedmým Alešem Lopraisem.
DSC_2287Stejnou dvojici utvořili Tomáš Vrátný na 17. místě a Artur Ardavichus na 18. místě – posledním z tria Bonver Dakar ProjectuRobert Jan Szustkowski byl 21.
Robert Kašák s Tatrou 815 dokončil jako 37.
V celkovém pořadí se po včerejší etapě nic nemění a pokud nikdo neudělá fatální chybu, už se na něm asi nic nezmění až do cíle v Buenos Aires. Časové manko skoro hodiny stáhl Gerard de Rooy, ovšem k posunu mu to nestačí a má stále penalizaci 40 minut za neprojeté kontrolní body při poruše svého diferenciálu z 1. poloviny soutěže. Podobně jsou na tom i ostatní, takže si mohou jen piloti Kamazů prohodit svá místa na stupních vítězů ale je již víceméně jisté, že na slavnostním pódiu v sobotu bude modro.

JakešMotorkáři včera dokončili další maratónskou etapu, ve které se dočkal vítězství slovenský jezdec Ivan Jakeš. Ten sice dojel třetí, ale vzhledem k penalizaci prvních dvou – Portugalce Paula Goncalvese a Španěla Barredy, jež si v bivaku vyměnili motory svých motocyklů Honda, mu nakonec patřilo 1. místo. Štefan Svitko dojel sedmý a celkově je pátý se ztrátou 48 minut na vítězného Marca Comu a 17 minut na třetího Toby Price z Austrálie.
Náš David Pabiška byl včera nejlepší z Čechů na 25. místě se ztrátou 17 minut na Comu. Celkově je 25. Ondřej Klymciw cice dojel za Pabiškou jako 27. , celkově jej ale předstihl a je 20. Milan Engel dojel včera těsně za Klymciwem 27. a celkově je 29. Jan Veselý dokončil jako 33. a v průběžném pořadí je 39.

V kategorii osobních aut včera po nehodě vypadl loňský vítěz Nani Roma. Potýkal se s problémy od začátku soutěže a dle některých piká za loňský zrežírované vítězství nad Stephanem Peterhanselem, který musel z týmového rozhodnutí nechat Romu vyhrát.
Cíl neuvidí i další slavní účastníci – Carlos Sainz po nehodě, Adam Malysz po shoření vozu a další polovina účastníků, jež stála na startu před 14 dny…..

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických vozidel o další modely, s nimiž lze čistě elektrický pohon využít v řadě různých oblastí. A nejde jen o možnost, ale o vhodnost a ideální podmínky k jejich využití. Dvě nová elektrická pohonná ústrojí a … Číst dále →

číst dále »

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány … Číst dále →

číst dále »

Testování v Mostě

Stalo se už dobrou tradicí, že se před nastávající sezónou evropského šampionátu truck racingu vydávají jednotlivé týmy na tréninky a testování techniky k nám na mostecký autodrom. Dalo by se říci, že se jedná o takový nultý závod, protože zde … Číst dále →