nikey.cz

DAKAR 2016 – 7.etapa

KAMAZY útočí

CARTEVIGNETTE (1)Poslední etapou první poloviny Dakaru před dnem volná byla cesta z bivaku Uyuni do argentiské Salty. 7.etapa původně plánovaná ne dvě rychlostní zkoušky proložené spojovací etapou přes hranice mezi Bolivií a Argentinou, musela být znovu zkrácena. Jak jinak než k vůli počasí, které panovalo na argentinské straně závodu. Původně společné kilometry pro všechny kategorie se ve finále lišily Menší porce výjimečně čekala na motorkáře – 230 km a auta s kamiony absolvovaly 337 km. Etapa přinesla i první oběť na živozě. Svou daň si Dakar vybral mezi jedním z fanoušků, kterého srazilo závodní auto. 63.letý fanoušek nehodu nepřežil. Skončila i řada motorkářů z řad favoritů a shořela Toyota Honaďana Ten Brinka……

Kamiony

47-bPro české fanoušky a především pro tým Buggyra přinesla sedmá etapa smutnou zprávu, že po odstoupení Aleše Lopraise měl velké problémy i druhý nejlepší pilot Martinn Kolomý.  Při předjíždění kamionu KAMAZ měl nehodu a následné opravy a zpojízdnění jeho Fat Boye ho stály 2 hodiny a dojezdem na 41. místě se propadl z 6, pozice na 17. místo. Kamazy už v předcházejícíh etapách začaly vystrkovat růžky a přikládat do kotle, tak jak je známe. Jejich ukázněné skupinové dojezdy a týmová strategie slavily úspěch v podobě prvního letošního vítězství Eduarda Nikolajeva v 7,etapě. Hned za ním dojel Ayrat Mardejev a 3. Peter Versluis s MAN. Nejlepším naším kaminákem se stává Martin Macík. Ten včera dojel 7. a posunul se o čtyři pozice vpřed na celkové deváté místo. Hned za ním včera dojel Jaroslav Valtr. Díky tomu se stává jedničkou týmu Buggyra a patří mu celkově 15. místo – posun o tři pozice. Artur Ardavichus byl v etapě 16. Tomáš Vrátný dojel 22. , Arberto Llovera 26.

Auta

16_01_09_ourednicekPo odstoupení Josefa Macháčka máme v této kategorii už jen tři zástupce včetně čechoaustralana Petra Jeriho. Ten jede ustálené výkony ve třtí desítce. Dojel 38. a celkově je 33. Nejúspěšnější z našich – Martin Prokop dojel 16. a celkově si drží 18. místo. Mirek Zapletal dokončil etapu 25. a posunul se na 23. místo celkově. Tomáš Ouředníček po zapadnutí dojel 44. a v celkové pořadí se posunul mezi čtyřicet nejlepších na 39. místo.

Motocykly

71-bPo odsoupení Barredy i Rakušana Walknera si pro etapové vítězství včera dojel Francouz Antone Meo s KTM. Celkově vede Goncalves. Štefan Svitko za Slovenska dokončil 9. a celově se propadl na 3. místo. Ondřej Klymciw dojel 29. a pohoršil si o jednu pozici na 24. místo. Oproti tomu David Pabiška za 41. dojezd v etapě poskočil jednu pozici na 38. místo. Milan Engel dojel 39. a v celkovém pořadí mu patří 40. místo. Rudolf Lhotský dokončil 78. a celkově je 85. Problémy měl Jan Veselý, jež dojel až na 111. místě propadl se na 76. místo

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických vozidel o další modely, s nimiž lze čistě elektrický pohon využít v řadě různých oblastí. A nejde jen o možnost, ale o vhodnost a ideální podmínky k jejich využití. Dvě nová elektrická pohonná ústrojí a … Číst dále →

číst dále »

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány … Číst dále →

číst dále »

Testování v Mostě

Stalo se už dobrou tradicí, že se před nastávající sezónou evropského šampionátu truck racingu vydávají jednotlivé týmy na tréninky a testování techniky k nám na mostecký autodrom. Dalo by se říci, že se jedná o takový nultý závod, protože zde … Číst dále →