nikey.cz

DAKAR 2016 – 8.etapa

CARTEVIGNETTEPo dni volna čekala na závodníky 8. etapa ze Salty do Belemu. Celková délka etapy  765 kilometrů obsahovala 394 kilometrů  měřených. Tak jako v sedmé etapě, bude na měřeném úseku neutralizační zóna. První část vedla skalními průsmyky, kde se nedalo moc předjíždět, druhá část pak nabídla první dunová pole a pláně s možností předjetí, ale také s možností zapadnutí. V soutěži pokračuje 83% závodníků z úvodu závodu.

Kamiony

Image0036Osmá etapa byla opakovaně smolná pro Martina Kolomého a jeho Tatru Fat Boy. Po havárii v sedmé etapě došlo pravděpodobně k vyosení motoru a jeho nesprávné funkci v návaznosti na další hnací řetězec. Každopádně to Martina a bratry Kiliánovi zastavilo a následné opravy zabraly 3 hodiny. Příjezd za tmy na 40, místě znamená definitivní konec myšlenkám na elitní desítku. V průběžném pořadí se Martin Kolomý propadl na 21. místo. Naopak dobře si vedl Jaroslav Valtr, který se honil i Robby Gordonem a dojel na 4. místě. Po následné úpravě času Petera Versluise byl nakonec klasifikován jako 5., celkově se dostal na 14. pozici. Martin Macík dokončil etapu na 13. místě a celkově je nejlepším z našich na  12.místě. Tomáš Vrátný bez problémů dojel 15. a celkově se drží v první dvacítce na 17. místě. Týmoví parťáci Ardavichus a Llovera dokončili na 20, resp. 24. místě a celkově jim patří 19. a 34. místo. Robert Randýsek s MAN dojel 37. a celkově je 42. Vítězem etapy se stal Gerard de Rooy, který vede i celkově před Versluisem a Nikolajevem.

Osobní auta

Image0039V kategorii osobních aut zajel včera nejlépe Nasser Al-Attiyah s vozem MINI a poprvé tak porušil dominanci týmu Peugeot. Ti ale následovali hned na dalších místech – 2. Carlos Sainz, 3. Stéphane Peterhansel a 3. Cyril Despres. Úřadující mistr Sebastien Loeb po nehodě dojel až 33. a propadl se celkově na 8. příčku – ve vedení jej vystřídal Peterhansel před Sainzem a Al Attiyou. Náš Martin Prokop zajel 16. nejlepší čas se ztrátou 24 minut na vítěze. Celkově je 17. Miroslav Zapletal skončil 20. a celkově je už na 22. místě. Peter Jarie dojel 43. před Tomášem Ouředníčkem, Celkově jim patří 32. a 38. místo

Motocykly

Image0002Na pomyslný trůn se vrátil Australan oby Price s KTM, který vyhrál 8. etapu a vede i celkově před druhým etapově i celkově Portugalcem Paulem Goncalvesem. Za 4. nejlepší etapový čas +08 minut 02 sekund je celkově třetí Štafan Svitko ze Slovenska. Ondřej Klymciw zajel 28. nejlepší čas a celkově je 25. David Pabiška dojel 35. , celkově je o pozici lepší, Milan Engel dojel 37. co je i jeho celkové umístění. Jan Veselý po těžké nehodě v sedmé etapě před dnem volna dojel 87. (celkově 76.) a Rudolf Lhotský na 100. místě, celkově 88.

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických vozidel o další modely, s nimiž lze čistě elektrický pohon využít v řadě různých oblastí. A nejde jen o možnost, ale o vhodnost a ideální podmínky k jejich využití. Dvě nová elektrická pohonná ústrojí a … Číst dále →

číst dále »

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány … Číst dále →

číst dále »

Testování v Mostě

Stalo se už dobrou tradicí, že se před nastávající sezónou evropského šampionátu truck racingu vydávají jednotlivé týmy na tréninky a testování techniky k nám na mostecký autodrom. Dalo by se říci, že se jedná o takový nultý závod, protože zde … Číst dále →