nikey.cz

Dakar 2017 – 8.etapa

Extrémní Dakar?

Na pořadu úterní osmé etapy bylo dokončit maratónskou etapu, tedy přesun a závod z bivaku poblíž solného jezera v Uyuni, kam dojeli závodníci bez asistenčních vozů do argentinské Salty. Etapa byla pro kamiony opět zkrácena na 171 km oproti ostatním kategoriím, na které čekalo 417 km. V bahně zapadl i jeden z Kamazů a Hans Stacey s MAN. Bahnitý terén vyhovoval našim posádkám. Martin Macík dojel včera osmý se ztrátou 6 minut a 39 vteřin na vítěze Martina van den Brinka s Renaultem Sherpa. Ten slaví další etapové vítězství a stahuje ztrátu nabranou v první polovině soutěže. Bez větších problémů dojel včera i Aleš Loprais s opravenou Tatrou Phoenix a to na 12. místě a dostal se těsně za Top Ten. Naopak těsně v první desítce kamiónů je po 8. etapě na devátém místě Martin Kolomý, který dojel na 15. místě. Albert Llovera s Jaromírem Martincem na palubě jede ustálené výkony. Včera dokončili etapu se ztrátou 49 minut na 25. místě, což je i celkové umístění, ovšem zde už se ztrátou 9 hodin a 40 minut na prvního Dmitrije Sotnikova s Kamazem. Druhé místo v průběžném pořadí má druhý Kamaz Eduarda Nikolajeva a třetí je Gerard de Rooy se ztrátou 2 minut a 20 vteřin.
V kategorii osobních aut nedošlo k velkým změnám. První tři Peugeoty si v etapě pouze prohodily pořadí, když první dojel Sebastien Loeb před Stéphane Peterhanselem a Cyrilem Després. Náš jediný zástupce Martin Prokop dojel 11. se ztrátou 20 minut a 48 vteřin, celkově mu patří 14. příčka se ztrátou 4 hodin a dvou minut na nového lídra a vítěze etapy Sebastiena Loeba.
Mezi čtyřkolkami se na 14. místě v etapě i celkově drží Zdeněk Tůma s Barth Racing Teamu .Zraněný Josef Macháček již včera přiletěl zpět do Prahy.
Mezi jednostopými závodníky si stále nejlépe vede Ondřej Klymciw. Ten včera dojel 17. za 13. Svitkem a v celkovém pořadí (19. místo) jej od něj dělí již jen dvě místa což představuje 11 minut. Milan Engel dojel 37. celkově je 32., David Pabiška dokončil etapu 42. a celkově je 49. Petr Vlček dojel 70. se ztrátou jedné hodiny a 14 minut, celkově je se ztátou 10 hodin 75. Posledním naším zástupcem ja Rudolf Lhotský, který včera dojel na 95. místě se ztrátou skoro dvou hodin a v celkovém pořadí je 88. se ztrátou skoro dvanácti hodin na vítězného Brita Sunderlanda.
Kvůli sesuvu půdy po silných deštích byla zrušena dnešní středeční devátá etapa. Ačkoli počasí neporučíme, po letošním ročníku soutěže Dakar asi bude více kritiky na pořádání soutěže v Jižní Americe.

38. van den Brink (Ned) Renault Trucks +23:44:31

Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Testování v Mostě

Stalo se už dobrou tradicí, že se před nastávající sezónou evropského šampionátu truck racingu vydávají jednotlivé týmy na tréninky a testování techniky k nám na mostecký autodrom. Dalo by se říci, že se jedná o takový nultý závod, protože zde … Číst dále →