DAKAR 2018 – 2.etapa

Peklo pro nováčky i ostřílené borce

Nedělní druhá etapa byla první takzvanou loop etapou bez přesunu zázemí. Bivak u města Pisco bylo místem odkud se vyjíždělo i vracelo. Na start rychlostní zkoušky  bylo 11 km  a pak už na závodníky čekalo 267 km speciálky. Dle očekávání a slibu pořadatelů šlo hned o velmi náročnou etapu s vysokými dunami z jemného písku. V dunových polích byl problém s navigací a strmé svahy znamenaly i časté potíže s výjezdem či s pády. Došlo i na první karamboly. K jednomu nevlastní vinou přispěl i Martin Kolomý, když se mu ke konci speciálky připletl pod kola osobní vůz. Přestože se jednalo o velmi náročnou etapu, má mezi kamiony naše republika hned čtyři zástupce, počítáme-li o vůz Martina van den Brinka s palubním mechanikem Danielem Kozlovským na voze Renault Sherpa s židovických dílen MKR Technology. Za vítězem Nikolajevem s Kamazem a druhým Fredericem Vilagrou na Ivecu dojel třetí Aleš Loprais těsně před čtvrtým Martinem Kolomým. Van den Brink byl osmý a desítku nejlepších uzavíral Martin Macík jr.. Nováček Šoltys s navigátorem Josefem Kalinou dojeli na 14 místě se ztrátou 1H29´14″. Celkově vede Nikolajev před Alešem Lopraisem, Martin Kolomý je čtvrtý a Macík opět desátý.

Kategorii osobních aut i přes hendikep v podobě dotížení kralují dle očekávání vozy Peugeot. Včerejší pořadí bylo Cyril Després, Stéphane Peterhansel, Sebastien Loeb, čtvrté Toyota Giniela de Villierse. V celkovém pořadí si pouze prohodili místa Loeb a Villiers. Martin Prokop po hledání jednoho průjezdného bodu a po uložené penalizaci skončil čtrnáctý, celkové je na tom o dvě pozice lépe. Boris Vaculík s Martinem Plechatým už měli ztrátu na vítěze 2 hod 41´41″ když dojeli na 41. místě. Celkově jim patří 37. příčka. Startovní pole uzavírá bohužel po etapě i celkově Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na  67. místě a ztrátou 13 hod 27´45″ plus 3 hodiny penalizace. To už je na začátek soutěže pekelná ztráta.

V kategorii čtyřkolek zvítězil čilský závodník Ignacio Casale s časem 3 hod 37´45″. Na dvanáctém místě dojel Josef Macháček, který se tak dostal celkově na 31.pozici. Týmový kolega Barth racing týmu Zdeněk Tůma dojel 29. a celkově je na 26. místě. Dosud nejlepším naším čtyřkolkářem je Tomáš Kubiena, který včera dojel 16. a v celkovém průběžném pořadí mu patří 11. příčka. Náročný byl den pro nováčka – naší Olgu Roučkovou. Ta do cíle přijela se ztrátou 4 hodin 06 minut a 54 vteřin na Casala a obsadila tak 44. místo, které ji patří i celkově.

Mezi letos nejobsazenější kategorii z pohledu české účasti  je skupina motorek, kde nás reprezentuje hned osmička závodníků včetně první ženy na Dakaru – Gabriely Novotné. I zde plní zatím úlohu favorita Španěl Joan Bort Barreda na stroji Yamaha, tedy značce, jež by ráda ukončila nadvládu KTM. Z našich nejlépe dojel Ondřej Klymciw na 21. místě, celkově je 24. Exkluzivní jízdu zajel nováček na Dakaru Jan Brabec z Big shock týmu. Díky penalizaci z první etapy startoval až z konce startovního pole, přesto se mu podařilo dojet jako druhému nejlepšímu Čechovi na 31. místě a posunul se i na 91. místo celkového pořadí. 43. skončil Milan Engel (celkově 39.), dakarský veterán David Pabiška dojel 62. a celkově je 58. Pohoršil si Petr Vlček, který dojel na 80. místě a celkové je 70. Nadařilo se ani Rudolfovi Lhotskému. Ten dojel 89. a průběžně je 75. Zmiňovaná žena za řidítky motocyklu, Gabriela Novotná se ztrátou 2 hodin 17´a 58″ skončila 109. a celkově je 92. Výčet českých motorkářů uzavírá Jan Veselý, který se vrátil po přestávce na jubilejní Dakar. Včera dojel 113. a celkově je 95.

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Kdo se stane mistrem světa soutěže Driver Challenge 2018?

Společnost Volvo Trucks pořádá již pátý ročník soutěže pro řidiče, letos pod novým názvem, Driver Challenge 2018. Řidiči budou mít, po roční pauze, opět možnost porovnat své řidičské umění za volanty svých vozidel. Vítězové národních kol, se na podzim letošního roku utkají v celosvětovém finále konaném ve švédském Göteborgu. Česká republika má v soutěži Driver Challenge 2018 co obhajovat, protože vítězem posledního ročníku soutěže Driver Fuel Challenge byl právě český šampion Tomáš Horčička. Byli bychom proto rádi, kdyby se Česká republika opět ukázala jako země ”zdatných” řidičů. Budeme se teěšit na vaši hojnou účast.

číst dále »

20 VOZIDEL RENAULT TRUCKS T A D PRO SPOLEČNOST OMEGA SERVIS HOLDING A.S.

Společnost OMEGA SERVIS HOLDING a.s. v nedávné době rozšířila svůj vozový park o 20 vozidel modelových řad D a T. Jde vůbec o první dodávku modelů značky Renault Trucks této české společnosti, která je součástí francouzské nadnárodní skupiny Group Charles André GCA

číst dále »

Scania opět ovládla prestižní 1 000 bodový test

Nová generace nákladních vozidel značky Scania zvítězila podruhé za sebou v nejkomplexnějším testu nákladních automobilů. Německé vydavatelství Euro Transport Media tentokrát vedle sebe postavilo vozidla se střední výškou kabiny a výkonem motoru okolo 450 koní.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno