DAKAR 2018 – 4.etapa

Pokračování dun

I další již čtvrtá etapa byla v písečných dunách. Jednalo se o již druhou loop etapu bez přesunu zázemí s návratem do stejného bivaku ve městě San Juan de Marcona na peruánském území.

Pořadatelé si připravili pro čtvrtou etapu pro diváky zpestření v podobě  hromadného startu motocyklů a čtyřkolek, čtveřic osobních aut a dvojic  kamiónů.  Využili startovní plochy tichomořského pobřeží odkud se závodníci vydali do dun až do nadmořské výšky 2 000 m.n.m. a pak znovu zpět k moři. Čekal je 114 km dlouhý spojovací úsek a celkem 330 km měřeného úseku. Tým Buggyra využila tzv. žolíka, tedy možnost startu kamionu, který jel v čelní skupině a měl technické problémy, těsně za první desítkou.  Martin Kolomý tak startoval spolu s běloruským  MAZem A. Vasiljevského, těsně před Martinem Šoltysem a Arturem Ardavičusem.  Před Martinem  Kolomým  Aleš Loprais s Kamazem A.Sotnikova a jako druhá dvojice do závodu vystartoval Martin Macík spolu s Kamazem Mardejeva. Na startovní čáru bok po boku stála i naše dvojice rychlých asistencí – MAN s Robertem Randýskem a Tatra  ADRIA týmu s Pavlem Vrňákem.

Sázka na žolík pro start za první desítkou se Buggyře vyplatil a Martin Kolomý si spravil chuť po předchozí etapě, když dojel na třetím místě za vedoucí dvojicí – Nikolajev, Villagra. Celkově je na 16. místě se ztrátou 13 hodin na vítěze a čtyřhodinovou penalizací. Martin Macík dokončil etapu šestý a celkově se posunul na čtvrtou pozici s odstupem dvou hodin na Nikolajeva. Ten zatím jede neskutečným tempem a po dalším vítězství v ředě si upevňuje své vedoucí postavení.. Nováček, třetí Martin – Martin Šoltys týmu Adria dojel dokonce osmý a tato příčka mu patří i v průběžném hodnocení. Je milým překvapením jak zvládá svůj premiérový start a docílil tak včera zastoupení tří českých kamiónů v první desítce. Pro našeho Aleše Lopraise ale definitivně zhasly šance na nějaký dobrý výsledek. Jeho Královna 69 zůstala ležet na boku v závěrečné části rychlostní zkoušky a na dně trychtýře se ji nepodařilo postavit ani dalším třem kamiónům. Noc posádka strávila v poušti a čeká ji ještě výměna turbodmychadla. Dobrý den měl i mladý Japonec Teruhito Sugawara, jež se svým vozem Hino dojel čtvrtý, naopak slabší den měly Kamazy Shibalova a Sotnikova, které dojely “až” na 12. a 13. místě.

Martinovi Prokopovi s Janem Tománkem se podařilo včera zajet desátý nejlepší čas a dostat se tak na celkové deváté místo v TOP 10. Po technických potížích prvních etap se také zlepšuje Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem. Ti dojeli na 28. místě se ztrátou dvou a půl hodiny na vítězného Sebesiena Loeba, celkově jsou na 49. místě. Třetí náš zástupce Boris Vaculík s Martinem Plechatým dovezli svůj Ford na 42. místě, ale celkově jsou 32.

Trojice našich závodníků, po odstoupení Tomáše Kubieny, pokračuje také v kategorii čtyřkolek. Tam byl včera nejlepší Zdeněk Tůma na 20. místě, celkově se posunul na 22. místo. Týmová kolega Josef Macháček musel v etapě spravovat spojku své Yamahy a časová ztráta pak znamenala 36. dojezdový čas a umístění na 27. místě. Olga Roučková dokončila 41. a celkově si polepšila o jednu pozici na místo 40.

Místo motorkářské jedničky po zraněném Ondřeji Klymciwovi převzal Milan Engel týmu MRG. Jak sám říká, pomalu se rozjíždí a včera to znamenalo 30. místo se ztrátou půl hodina na vítěze etapy a nového lídra kategorie Adriena van Beverena. Rozdíly této kategorie jsou minimální jak v první desítce tak i na dalších místech.  45. dojel Jan Brabec z Bick Shock Racingu a i on jako nováček překvapuje svými výkony.  David Pabiška bujující s bolestí klíční kosti dokončil etapu 64. těsně před Petrem Vlčkem. Rudolf Lhotský dojel 86., Jan Veselý 93. a Gabriela Novotná na 99. místě. Průběžné pořadí našich motorkářů: 30. Milan Engel, 57. David Pabiška, 59. Jan Brabec, 66. Petr Vlček, 86. Jan Veselý, 99. Gabriela Novotná, 100. Rudolf Lhotský.

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Kdo se stane mistrem světa soutěže Driver Challenge 2018?

Společnost Volvo Trucks pořádá již pátý ročník soutěže pro řidiče, letos pod novým názvem, Driver Challenge 2018. Řidiči budou mít, po roční pauze, opět možnost porovnat své řidičské umění za volanty svých vozidel. Vítězové národních kol, se na podzim letošního roku utkají v celosvětovém finále konaném ve švédském Göteborgu. Česká republika má v soutěži Driver Challenge 2018 co obhajovat, protože vítězem posledního ročníku soutěže Driver Fuel Challenge byl právě český šampion Tomáš Horčička. Byli bychom proto rádi, kdyby se Česká republika opět ukázala jako země ”zdatných” řidičů. Budeme se teěšit na vaši hojnou účast.

číst dále »

20 VOZIDEL RENAULT TRUCKS T A D PRO SPOLEČNOST OMEGA SERVIS HOLDING A.S.

Společnost OMEGA SERVIS HOLDING a.s. v nedávné době rozšířila svůj vozový park o 20 vozidel modelových řad D a T. Jde vůbec o první dodávku modelů značky Renault Trucks této české společnosti, která je součástí francouzské nadnárodní skupiny Group Charles André GCA

číst dále »

Scania opět ovládla prestižní 1 000 bodový test

Nová generace nákladních vozidel značky Scania zvítězila podruhé za sebou v nejkomplexnějším testu nákladních automobilů. Německé vydavatelství Euro Transport Media tentokrát vedle sebe postavilo vozidla se střední výškou kabiny a výkonem motoru okolo 450 koní.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno