DAKAR 2018 – 4.etapa

Pokračování dun

I další již čtvrtá etapa byla v písečných dunách. Jednalo se o již druhou loop etapu bez přesunu zázemí s návratem do stejného bivaku ve městě San Juan de Marcona na peruánském území.

Pořadatelé si připravili pro čtvrtou etapu pro diváky zpestření v podobě  hromadného startu motocyklů a čtyřkolek, čtveřic osobních aut a dvojic  kamiónů.  Využili startovní plochy tichomořského pobřeží odkud se závodníci vydali do dun až do nadmořské výšky 2 000 m.n.m. a pak znovu zpět k moři. Čekal je 114 km dlouhý spojovací úsek a celkem 330 km měřeného úseku. Tým Buggyra využila tzv. žolíka, tedy možnost startu kamionu, který jel v čelní skupině a měl technické problémy, těsně za první desítkou.  Martin Kolomý tak startoval spolu s běloruským  MAZem A. Vasiljevského, těsně před Martinem Šoltysem a Arturem Ardavičusem.  Před Martinem  Kolomým  Aleš Loprais s Kamazem A.Sotnikova a jako druhá dvojice do závodu vystartoval Martin Macík spolu s Kamazem Mardejeva. Na startovní čáru bok po boku stála i naše dvojice rychlých asistencí – MAN s Robertem Randýskem a Tatra  ADRIA týmu s Pavlem Vrňákem.

Sázka na žolík pro start za první desítkou se Buggyře vyplatil a Martin Kolomý si spravil chuť po předchozí etapě, když dojel na třetím místě za vedoucí dvojicí – Nikolajev, Villagra. Celkově je na 16. místě se ztrátou 13 hodin na vítěze a čtyřhodinovou penalizací. Martin Macík dokončil etapu šestý a celkově se posunul na čtvrtou pozici s odstupem dvou hodin na Nikolajeva. Ten zatím jede neskutečným tempem a po dalším vítězství v ředě si upevňuje své vedoucí postavení.. Nováček, třetí Martin – Martin Šoltys týmu Adria dojel dokonce osmý a tato příčka mu patří i v průběžném hodnocení. Je milým překvapením jak zvládá svůj premiérový start a docílil tak včera zastoupení tří českých kamiónů v první desítce. Pro našeho Aleše Lopraise ale definitivně zhasly šance na nějaký dobrý výsledek. Jeho Královna 69 zůstala ležet na boku v závěrečné části rychlostní zkoušky a na dně trychtýře se ji nepodařilo postavit ani dalším třem kamiónům. Noc posádka strávila v poušti a čeká ji ještě výměna turbodmychadla. Dobrý den měl i mladý Japonec Teruhito Sugawara, jež se svým vozem Hino dojel čtvrtý, naopak slabší den měly Kamazy Shibalova a Sotnikova, které dojely “až” na 12. a 13. místě.

Martinovi Prokopovi s Janem Tománkem se podařilo včera zajet desátý nejlepší čas a dostat se tak na celkové deváté místo v TOP 10. Po technických potížích prvních etap se také zlepšuje Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem. Ti dojeli na 28. místě se ztrátou dvou a půl hodiny na vítězného Sebesiena Loeba, celkově jsou na 49. místě. Třetí náš zástupce Boris Vaculík s Martinem Plechatým dovezli svůj Ford na 42. místě, ale celkově jsou 32.

Trojice našich závodníků, po odstoupení Tomáše Kubieny, pokračuje také v kategorii čtyřkolek. Tam byl včera nejlepší Zdeněk Tůma na 20. místě, celkově se posunul na 22. místo. Týmová kolega Josef Macháček musel v etapě spravovat spojku své Yamahy a časová ztráta pak znamenala 36. dojezdový čas a umístění na 27. místě. Olga Roučková dokončila 41. a celkově si polepšila o jednu pozici na místo 40.

Místo motorkářské jedničky po zraněném Ondřeji Klymciwovi převzal Milan Engel týmu MRG. Jak sám říká, pomalu se rozjíždí a včera to znamenalo 30. místo se ztrátou půl hodina na vítěze etapy a nového lídra kategorie Adriena van Beverena. Rozdíly této kategorie jsou minimální jak v první desítce tak i na dalších místech.  45. dojel Jan Brabec z Bick Shock Racingu a i on jako nováček překvapuje svými výkony.  David Pabiška bujující s bolestí klíční kosti dokončil etapu 64. těsně před Petrem Vlčkem. Rudolf Lhotský dojel 86., Jan Veselý 93. a Gabriela Novotná na 99. místě. Průběžné pořadí našich motorkářů: 30. Milan Engel, 57. David Pabiška, 59. Jan Brabec, 66. Petr Vlček, 86. Jan Veselý, 99. Gabriela Novotná, 100. Rudolf Lhotský.

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Tatra Buggyra vsadí na flexibilitu.

Roudnický tým Tatra Buggyra Racing bilancoval v úterý po návratu z Peru letošní ročník nejnáročnějšího dálkového závodu světa, Rally Dakar. „Letošní ročník se určitě zařadí mezi nejtěžší, co jsme absolvovali. Peru má co nabídnout a je dobře, že se pořadatel … Číst dále →

číst dále »

RENAULT TRUCKS D 2019

RENAULT TRUCKS D 2019: Úspora paliva až 7% Renault Trucks představuje svoji inovovanou distribuční řadu, modely Renault Trucks D a D Wide ve verzi 2019. Vozidla mají vylepšenou aerodynamiku, jízdní komfort a jsou vybavena novými motory Euro 6 Step D. … Číst dále →

číst dále »

Macík a Brabec už plánují Dakar 2020

Franta bude mít bráchu Karla   Praha, 21. 1. 2019 – Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve žlutém Liazu v semi Dakaru vybojovali parádní 2. místo. Projeli celou trasu Dakaru 2019 … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno