Dakar 2018 – 6.etapa

Vítá vás Bolívie, připravte si pláštěnky!

Předposlední etapou před dnem volna se účastníci jubilejního 40. ročníku rally Dakar přesunuly z Peru do Bolívie. Druhá pořadatelská země je přivítala davy fanoušků s národními vlajkami včetně samotného prezidenta, ale tradičně také deštivým počasím. Pro mnohé jezdce však byla úleva opustit písečná dunová pole a pro některé naše jezdce dokonce i radost závodit v  pro nás bližším – blátivém terénu. čtvrteční etapa z Arequipy do La Paz měla mít 447 dlouhou spojovací etapu a 313 km speciálku,která však byla o něco zkrácena, právě kvůli deštivému počasí. Už podle dojezdových časů a rozestupů je zřejmé, že se v tomto terénu závod trochu zrychlil. Po dni volna, který určitě všichni uvítají bude na závodníky čekat boj s počasím a nadmořskou výškou a v závěru soutěže se dočkají opět nějakého toho písku. Další boje tedy začnou už zítra.

V kategorii motocyklů už nenastoupil náš Rudolf Lhotský. Po nepříjemném pádu na řidítka svého stroje došlo k pohmoždění břicha a i když byl v nemocnici vyloučen hematom, lékaři bylo doporučeno nepokračovat v závodě, což by k silným bolestem asi ani nebylo možné. Po Ondřeji Klymciwovi je to tedy náš druhý motorkář, který odstupuje ze závodu a nespatří cíl v Cordobě. Milan Engel jako naše současná jednička dojel 29. se ztrátou 11 minut a 39 vteřin, co svědčí o těsných rozdílech v etapě. Celkově je 32. Slibně se rozjíždějící nováček Jan Brabec skončil 42. se ztrátou 19 minut a 16 vteřin a jak sám říká, nebýt nešťastné penalizace z prvního dne, mohl být někde jinde.  Takto mu patří 53. umístění. David Pabiška dokončil 51. a celkově je 57. Petr Vlček z Ondřejova týmu přijel se ztrátou 33´55″ na vítězného Antonia Mea z Francie na 62. místě a je 81. celkově. Jan Veselý dojel 82. a celkově je o pozici lepší,  Gabriela Novotná pak dokončila na 86. místě, které ji patří i celkově, čímž stále vylepšuje svůj premiérový start na Dakaru.

V kategorii čtyřkolek dojel Josef Macháček 13. se ztrátou 11 minut a 4 vteřin na vítěze etapy, Argentince Jeremiase Gonzalese Ferioliho. Celkově je Josef Macháček 22. Na 20. místě dojel týmový kolega Zdeněk Tůma, což je i jeho průběžné pořadí. Olga Roučková zaznamenala 33. nejlepší čas a v celkovém hodnocení poskočila o 3 pozice na 38. místo. Je sympatické, že naše děvčata zdolala první náročné etapy a pokračují v soutěži svého premiérového vystoupení v této rally.

Mezi osobními vozy byl včera nejlepším Carlos Sainz s Peugeotem a připsal si tak první etapové vítězství. Může se konečně spravit chuť po smolných minulých ročnících, které nedokončil. Snad se mu to letos podaří. Dostal se zároveň na druhé místo průběžného pořadí za svého kolegu Peterhansela, který včera pro změnu dojel druhý. Třetí dojel Nasser al Attiyah a čtvrtý Giniel de Villiers, oba s vozy Toyota. Etapa se povedla našemu Martinu Prokopovi,který projel cílem na devátém místě s odstupem 12´31″ na Sainze a celkově se posunul už na sedmé místo. Boris Vaculík dojel 22. (+37´57″), celkově je 31. a Tomáš Ouředníček dokončil etapu 34  se ztrátou 51´46″ a b průběžném pořadí je 41.

Jak už bylo řečeno, bláto vyhovuje našim závodníkům a důkazem toho jsou naši kamioňáci. Za vítězem etapy Fredericem Villagrou dojel druhý Martin Kolomý o pouhé dvě minuty později. Martin Macík si pak pátým časem se ztrátou pouhých 4 minut upevnil své celkové čtvrté místo. Martin Šoltys dojel včera 15. a celkově figuruje na 12. místě. Martin Kolomý se po úpravě času dostal na 14. místo průběžného pořadí a rád by v dalších etapách bojoval o první desítku.

 

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Mercedes-Benz Trucks na výstavě Retro Classics Stuttgart

Kdo by si chtěl zavzpomínat na slavnou dobu závodního týmu trucků Mercedes-Benz z roku 1998 a slyšet znovu úžasný zvuk motoru tohoto monstra, může to zažít na výstavě Retro Classics ve Stuttgartu : od 22. do 25. března budeme v hale 8 denně v 11.15 a 13.15 startovat motor závodního Atega z roku 1998 s jeho 1500k z 12 litrů objemu.

číst dále »

Nový hráč na trhu s nákladními vozy – FORD

Společnost Ford Trucks International oznámila na tiskové konferenci v hotelu Corinthia Praha vstup do České republiky. Nákladní vozy Ford Trucks bude distribuovat společnost F TRUCKS a.s., importér pro ČR.

číst dále »

Kdo se stane mistrem světa soutěže Driver Challenge 2018?

Společnost Volvo Trucks pořádá již pátý ročník soutěže pro řidiče, letos pod novým názvem, Driver Challenge 2018. Řidiči budou mít, po roční pauze, opět možnost porovnat své řidičské umění za volanty svých vozidel. Vítězové národních kol, se na podzim letošního roku utkají v celosvětovém finále konaném ve švédském Göteborgu. Česká republika má v soutěži Driver Challenge 2018 co obhajovat, protože vítězem posledního ročníku soutěže Driver Fuel Challenge byl právě český šampion Tomáš Horčička. Byli bychom proto rádi, kdyby se Česká republika opět ukázala jako země ”zdatných” řidičů. Budeme se teěšit na vaši hojnou účast.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno