DAKAR 2018 – 7.etapa

Blátivá Bolívie

Po dni volna ve vysokohorském bolívijském městě La Paz čekala v sobotu na účastníky závodu Dakar 2018 7.etapa do Uyuini celkem 727 km se 426 km měřeného úseku. Šlo o první maratónskou etapu, tedy s bivakem závodníků bez zázemí týmů a asistenčních kamiónů. Soutěžící tak museli mít na paměti, že technika musí vydržet dva dny a jsou odkázáni jen sami na sebe. Začátek etapy byl dle slov Martina Prokopa hodně písčitý, kdy kola hrabala a bylo nutné jet jen na první převodové stupně, pak přišly pláně s obávanou velbloudí travou a bahnité vysokohorské pasáže.

Kategorii motocyklů vyhrál opět Španěl  Joan Barreda Bort s Hondou v čase 5H 11´10″. Se ztrátou 56 minut pak dojel na 32. místě náš Milan Engel a celkově se dostal na 29. pozici. Na 35. místě dokončil etapu Jan Brabec, který je celkově 44. David Pabiška dorazil 48., celkově je 52. Jako čtvrtý z našich přijel Petr Vlček na 57. místě, co je i jeho průběžné umístění. Motorkářka  Gabriela Novotná dojela 94., které patří celkově 83. místo.  Těsně za Gabrielou Novotnou dokončil etapu Jan Veselý. Ten je celkově na 80. místě. Mezi quady byl nejlepším z našich Zdeněk Tůma na 13. místě (celkově 15) před Josefem Macháčkem na 14.místě (celkově 19.). Olga Roučková přijela do cíle sedmé etapy 32. co je také její celkové umístění.

Věci se děly v kategorii motocyklů. Dosud vedoucí závodník Stephane Peterhansel ulomil tlumič a zavěšení kola. Následná oprava za pomoci týmového kolegy Desprese znamenala ztrátu a dojezd do cíle na 20. místě, ale zůstává stále v první trojce.  Vedení v etapě i celkově se ujal další jezdec Peugeotu Carlos Sainz. Celkově druhý a v etapě třetí je Nasser al Attyiah s Toyotou. Náš Martin Prokop s Janm Tománkem útočili na šestou pozici, ale zůstali viset na jednom trsu velbloudí trávy. Přesto dokončili etapu na pátém místě a jsou celkově sedmí. Boris Vaculík s Martinem Plechatým dojeli 22. a celkově jsou 26. Na dno si včera sáhl Tomáš Ouředníček s Davidem Křípal. Po slibně rozjeté etapě zůstali viset s vozem při přejezdu jednoho vodního toku pro nefunkční spojku. Díky pomoci asistenčního kamionu Mathiase Behringera závadu opravili a pokračovali na posledním místě a za tmy je čekalo dalších skoro 400 km. Bohužel zapadli do velké louže a vypadalo to, že ze závodu odstoupí. Podařilo se ale sehnat pomoc pořadatelského kamionu a do bivaku se dostali k dalšímu startu do 8.etapy.

První dvě místa v kategorii kamiónů včera patřily dvěma Ivecům – První etapové vítězství si odnesl Toni van Genugten před Federicem Villagrou.  Martin Kolomý i s rozbitým sedadlem dojel těsně za třetím Nikolajevem. Pátý dojel Martin Macík, kterému patří stále čtvrté místo celkového pořadí. Martin Šoltys dokončil na 14. místě, celkově je 12.

Dakar, Novinky , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Pocta Karlu Lopraisovi

30. prosince to byly už dva roky, kdy do dakarského nebe odešel Karel Loprais, šestinásobný vítěz rally Dakar v kategorii kamiónů za co si vysloužil přezdívku Monsieur Dakar. Tento skromný a přátelský Valach z Frenštátu pod Radhoštěm se původně jako … Číst dále →