Martin Kolomý obhájil loňské vítězství na Hungarian Baja

Kolomý obhájil vítězství! Vršecký i přes zdravotní problémy druhý

Dvěma nedělními testy skončila soutěž světového šampionátu cross-country soutěží Hungarian Baja. Pro český TATRA BUGGYRA RACING tým navíc na výbornou! Martinu Kolomému se podařilo obhájit loňské prvenství a David Vršecký dojel i přes zdravotní komplikace druhý.

Sobota

baja_hun_2Martin Kolomý obdržel za předčasný start do pátečního prologu minutovou penalizaci, která jej z prvního místa odsunula na pozici třetí. „Problém není pozice, na které jsme figurovali ve výsledkové listině, ale zpestřili jsme si start do dnešní etapy, když jsme museli jet v prachu za ostatními. Macíka jsme vcelku rychle dojeli a zřejmě po jeho chybě i předjeli a David nám to pěkně kreslil, takže jsme věděli, kde si můžeme dovolit ještě více zariskovat,“ hodnotil vítěz první sedmdesátikilometrový test dne.
„Ve druhém kole jsme vcelku brzy doklapli Davida, který nám prášil, a tak jsme museli jet trochu na oči. Bylo vidět, že ke konci má nějaké problémy, protože výrazněji zpomalil. Čekal jsem, kdy půjdeme týmově dělat kolo, ale naštěstí to dotáhl až do cíle. Jsme první, a tak zítra budeme naoplátku zase prášit my jim,“ zasmál se v bivaku škodolibě Kolomajz.

baja_hun_4Při prvním průjezdu zajel dvojnásobný mistr Evropy druhý nejrychlejší čas, když se jednou podíval ven. „Bylo to v lese a hrozilo, že bychom to mohli převrhnout. Tak jsem to vzal raději rovně a museli jsme couvat. Pro mě byly něco úplně nového kaluže. Nevěděl jsem, jestli je hluboká centimetr nebo půl metru. Jsem ale nadšený,“ radoval se z prvních maďarských kilometrů David.

Před startem druhé sobotní zkoušky prožila posádka Davida Vršeckého ještě drama s interkomem, když se Josefu Kalinovi střihl drát. „Nějak jsme přetržený kabel spravili, ale postupně nám to začalo pískat tak silně, až jsme to museli odpojit. Jinak, než na sebe řvát, to v tom rachotu nešlo,“ popisoval Kalina.

„Ve dvou třetinách trati byly vyznačené díry, které se objížděly. Po prvním průjezdu mi Kolomajz řekl, že to dává napřímo a tak jsme to zkusili taky. Dostali jsme ale obrovskou ránu na pravé přední kolo a tam jsme asi načli náš ráfek, který po pár kilometrech prasknul. Tím pádem jsme samozřejmě dostali defekt. Jirka dofukoval, jak jen to šlo, ale i tak jsme museli jet opatrněji a přizpůsobit tomu jízdu. I přesto jsme ale zajeli druhý průjezd rychleji než ten první, za což jsem rád a je vidět, že si zvykám,“ uvedl po dojezdu druhé etapy David Vršecký, kterému patří průběžná druhá pozice.

Neděle

baja_hun_1V neděli čekaly na závodníky dva průjezdy sobotního testu, který se jel dnes v opačném směru. Martin Kolomý si bezpečně pohlídal své vedoucí postavení, i když v závěru etapy měl ještě plné ruce práce. „Dnes se nám jelo pěkně, protože jsme startovali první a nikdo nám neprášil. Měli jsme sice menší technický problém, když nám odešly tlumiče řízení, a tak jsem si na poslední zkoušce mákl, ale jinak moc pěkná soutěž a super výsledek. Je to od nás s Davidem poděkování všem lidem v týmu, kteří nejen na technice tvrdě pracují, abychom tu mohli být,“ uvedl spokojeně v cíli Martin Kolomý.

baja_hun_5Povedený návrat na nezpevněné cesty zažil v Maďarsku David Vršecký, kterému se podařilo zopakovat výsledek z dubnové Baja Drawsko. Stejně jako v Polsku se ale dvojnásobný mistr Evropy potýkal s bolestí v oblasti krční páteře. „Dnešní etapa se jela oproti sobotě v protisměru a my startovali za Martinem, takže jsme občas jeli v prachu, což zejména pro mě bylo něco nového. Neměli jsme s Phoenixem žádný technický problém, ale v druhém nedělním průjezdu jsem začal opět pociťovat bolest hlavy. Teď si tedy říkám, jestli ten návrat nebyl přeci jen uspěchaný. Čeká mě ještě pódium a pak si jdu hned lehnout,“ řekl zjevně unavený Vršecký.

Dalším světovým podnikem cross-country soutěží bude na konci prázdnin podnik Baja Poland.

 
Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Dodáno již 300 elektricky poháněných nákladních vozidel! Daimler Truck a FUSO eCanter dosáhly dalšího milníku v elektromobilitě

Stuttgart/Tokio/Praha – Společnost Daimler Truck vynakládá veškeré síly, aby závod k nulovým emisím vyhrála. Dobrým příkladem je FUSO eCanter, lehké nákladní vozidlo se zcela elektrickým pohonem. Počet vozidel z malosériové výroby předaných zákazníkům na celém světě nyní překročil už hranici tří set. … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno