Martin Kolomý obhájil loňské vítězství na Hungarian Baja

Kolomý obhájil vítězství! Vršecký i přes zdravotní problémy druhý

Dvěma nedělními testy skončila soutěž světového šampionátu cross-country soutěží Hungarian Baja. Pro český TATRA BUGGYRA RACING tým navíc na výbornou! Martinu Kolomému se podařilo obhájit loňské prvenství a David Vršecký dojel i přes zdravotní komplikace druhý.

Sobota

baja_hun_2Martin Kolomý obdržel za předčasný start do pátečního prologu minutovou penalizaci, která jej z prvního místa odsunula na pozici třetí. „Problém není pozice, na které jsme figurovali ve výsledkové listině, ale zpestřili jsme si start do dnešní etapy, když jsme museli jet v prachu za ostatními. Macíka jsme vcelku rychle dojeli a zřejmě po jeho chybě i předjeli a David nám to pěkně kreslil, takže jsme věděli, kde si můžeme dovolit ještě více zariskovat,“ hodnotil vítěz první sedmdesátikilometrový test dne.
„Ve druhém kole jsme vcelku brzy doklapli Davida, který nám prášil, a tak jsme museli jet trochu na oči. Bylo vidět, že ke konci má nějaké problémy, protože výrazněji zpomalil. Čekal jsem, kdy půjdeme týmově dělat kolo, ale naštěstí to dotáhl až do cíle. Jsme první, a tak zítra budeme naoplátku zase prášit my jim,“ zasmál se v bivaku škodolibě Kolomajz.

baja_hun_4Při prvním průjezdu zajel dvojnásobný mistr Evropy druhý nejrychlejší čas, když se jednou podíval ven. „Bylo to v lese a hrozilo, že bychom to mohli převrhnout. Tak jsem to vzal raději rovně a museli jsme couvat. Pro mě byly něco úplně nového kaluže. Nevěděl jsem, jestli je hluboká centimetr nebo půl metru. Jsem ale nadšený,“ radoval se z prvních maďarských kilometrů David.

Před startem druhé sobotní zkoušky prožila posádka Davida Vršeckého ještě drama s interkomem, když se Josefu Kalinovi střihl drát. „Nějak jsme přetržený kabel spravili, ale postupně nám to začalo pískat tak silně, až jsme to museli odpojit. Jinak, než na sebe řvát, to v tom rachotu nešlo,“ popisoval Kalina.

„Ve dvou třetinách trati byly vyznačené díry, které se objížděly. Po prvním průjezdu mi Kolomajz řekl, že to dává napřímo a tak jsme to zkusili taky. Dostali jsme ale obrovskou ránu na pravé přední kolo a tam jsme asi načli náš ráfek, který po pár kilometrech prasknul. Tím pádem jsme samozřejmě dostali defekt. Jirka dofukoval, jak jen to šlo, ale i tak jsme museli jet opatrněji a přizpůsobit tomu jízdu. I přesto jsme ale zajeli druhý průjezd rychleji než ten první, za což jsem rád a je vidět, že si zvykám,“ uvedl po dojezdu druhé etapy David Vršecký, kterému patří průběžná druhá pozice.

Neděle

baja_hun_1V neděli čekaly na závodníky dva průjezdy sobotního testu, který se jel dnes v opačném směru. Martin Kolomý si bezpečně pohlídal své vedoucí postavení, i když v závěru etapy měl ještě plné ruce práce. „Dnes se nám jelo pěkně, protože jsme startovali první a nikdo nám neprášil. Měli jsme sice menší technický problém, když nám odešly tlumiče řízení, a tak jsem si na poslední zkoušce mákl, ale jinak moc pěkná soutěž a super výsledek. Je to od nás s Davidem poděkování všem lidem v týmu, kteří nejen na technice tvrdě pracují, abychom tu mohli být,“ uvedl spokojeně v cíli Martin Kolomý.

baja_hun_5Povedený návrat na nezpevněné cesty zažil v Maďarsku David Vršecký, kterému se podařilo zopakovat výsledek z dubnové Baja Drawsko. Stejně jako v Polsku se ale dvojnásobný mistr Evropy potýkal s bolestí v oblasti krční páteře. „Dnešní etapa se jela oproti sobotě v protisměru a my startovali za Martinem, takže jsme občas jeli v prachu, což zejména pro mě bylo něco nového. Neměli jsme s Phoenixem žádný technický problém, ale v druhém nedělním průjezdu jsem začal opět pociťovat bolest hlavy. Teď si tedy říkám, jestli ten návrat nebyl přeci jen uspěchaný. Čeká mě ještě pódium a pak si jdu hned lehnout,“ řekl zjevně unavený Vršecký.

Dalším světovým podnikem cross-country soutěží bude na konci prázdnin podnik Baja Poland.

 
Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Tomeček by rád letos jel na Dakar i do Dakaru

Tomáš Tomeček se dakarskému závodění věnuje od roku 1995. Letos si naplánoval, že během jednoho roku pojede na Dakar i do Dakaru. V lednu úspěšně zvládl první štaci, Dakar Rally v Saúdské Arábii. Pokračovat měl v březnu na Africa Eco … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela … Číst dále →

číst dále »

Poslední etapa ve znamení jedniček

Jeddah/Chvalín – S jedničkami zakončil poslední 12. etapu severočeský tým MKR Technology letošní 44. ročník Rallye Dakar. Pilot Pascal de Baar závěrečnou rychlostní prověrku projel v 11. nejrychlejším čase a úspěšně dostal svůj renault do cílové Džiddy. V konečném ranku se po všech … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno