Poprvé Adam Lacko, poprvé na mokru a poprvé DV50

Buggyra Racing dál a dál neúnavně testuje svoje závodní speciály před nadcházející sezónou. K loňskému VK50 se na uplynulém testování v Mostě přidal i zbrusu nový truck DV50. Nechybělo zde ani Lamborghini Mičánek Motorsport pilotované Liborem Dvořáčkem, Mercedes AMG GT3 s Engem a Vršeckým z Buggyra Zero Mileage Racing nebo Formule 4 Buggyra Academy.
K týmu se po absolvování 14denní karantény připojil už i Adam Lacko. „Je to moje letošní první testování, po osmi měsících jsem se konečně svezl v trucku a mám z toho velkou radost. Jako vždy na začátku sezóny jsou vyhlídky pozitivní. Uvidíme, jak to bude v reálných závodech. Pořád něco zkoušíme, takže si myslím, že auto posuneme ještě o kousek dál,“ formuloval svoje pocity Adam Lacko.
První den testování poznamenal vydatný déšť, ani nepříznivé podmínky však neubraly na Lackově radosti z možnosti testovat. „Jsem rád, že konečně sedím v autě. Čekání bylo dlouhé i díky koronaviru. Bohužel, těsně před tím, než uzavřeli hranice, jsem odletěl do Španělska a tam jsem uvízl. Ale takový je osud. Teď jsem se konečně dočkal, mám z toho velkou radost a svrbí mě ruce,“ vysvětloval svoji situaci evropský šampión z roku 2017.
Nejenom pro Adama bylo toto testování letošní poprvé. Premiéru si také odbyl nový truck DV50. „První den jsme byli trochu nejistí, zda je to správný směr, ale po druhém dni jsme na rychlejších časech a Adamovi se DVčko líbí více, což mě moc těší. VKčko se postavilo a během minulé sezóny se na něm dělaly další a další úpravy. Bylo to takový dost divoký auto, takže se trochu zklidňovalo. DVčko vychází vlastně z té poslední verze. Takže já jsem zatím nadšenej. Jsme zatím na začátku, máme na čem pracovat a určitě ho můžeme ještě zrychlit,“ komentoval premiéru DV50 šéfkonstruktér Buggyry David Vršecký.
Na mosteckém autodromu nechybělo ani Lamborghini Huracan ST pilotované Liborem Dvořáčkem. „Po delší době jsem měl zase možnost trénovat s naším autem. První kola jsme se do toho pomalu dostával. Ale na konci jsem byl s časy na kolo spokojen,“ hodnotil Dvořáček.

„Naším domovským okruhem je Automotodrom Brno, kde to známe, jak své boty. Proto rádi využijeme každé příležitosti trénovat jinde,“ pochvaloval si testování Jiří Mičánek, manažer týmu Mičánek Motorsport.
Svoji premiéru na mokru absolvoval i tým Buggyra Zero Mileage Racing s jejich Mercedesem AMG GT3. Zkoušeli jsme hodně nastavení, opět jsme pochopili ještě víc toto auto, které má 600 koní, motor vpředu a zadní náhon. Je to prostě speciální auto. Máme najeto 2500 testovacích kilometrů, což si myslím v Evropě nikdo nemůže říci, že najel. Po drobných úpravách nastavení můžu říct, že je to lepší a čitelnější. Má to trochu větší grip,“ popisoval průběh testování s AMG GT3 Tomáš Enge.
„Teď jsem dojel a zlepšil si čas. Samozřejmě na Tomáše to ještě nestačí. Máme ten okruh rozdělený. Já mám lepší první půlku a on tu druhou. Takže by bylo ideální, abychom se v půlce vystřídali a měli bychom čas jako kráva,“ dodal Vršecký, který je v programu GT3 v roli druhého jezdce.
Skloubit testování trucků, GT3 a formulí není zrovna jednoduché, ale podle Engeho je to vše jeden velký dobře promazaný stroj. „Všichni jsme sehraní. Ať už je to okruhová sekce GTček, Formulí, navíc máme novou Formuli 4 pro Academii, nebo trucková část na okruzích. Je to jeden tým a já jsem moc rád, že jsem zvolil Buggyru.“

 
Novinky , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

ReklamaKamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Volvo Trucks nadále snižuje spotřebu paliva a zvyšuje výkon.

Společnost Volvo Trucks představuje několik důležitých aktualizací svých 11 a 13litrových motorů splňujících normu Euro 6, které úspěšně poskytují snížení spotřeby paliva a zároveň zlepšení jízdních vlastností. „Snížení spotřeby paliva je klíčové pro všechny dopravní společnosti, zejména ty, které provozují … Číst dále →

číst dále »

Frigoblock spolupracuje s Mercedes-Benz na chlazení prvních kamionů eActros napájených bateriemi

Nová téměř sériová nákladní vozidla Mercedes-Benz eActros s chladicími systémy Frigoblock zahájila potravinářskou logistiku pro zákazníky v Německu a Nizozemsku. Essen, Německo, 4. listopadu 2021 – Frigoblock, jeden z předních výrobců dopravních chladicích jednotek v Evropě a značka Thermo King®, … Číst dále →

číst dále »

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů. V době vydání tiskové zprávy je flotila vozidel … Číst dále →

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno