nikey.cz

Rallye du Maroc: Macík vyhrál, Brabec mezi továrními jezdci 13.

Maroko, Fes – 10. 10. 2018 – Pilot kamionu Liaz Martin Macík a motocyklista Jan Brabec z týmu Big Shock Racing úspěšně zdolali závod Rallye du Maroc. Macík si veze domů medaile za vítězství v kategoriích kamionů a AUTO OPEN. Mezi všemi auty v závodu dojel na výborném 9. místě. Jan Brabec v poli motocyklů, nabitém profesionálními továrními jezdci, vybojoval cenné 13. místo. Poslední závod před Dakarem 2019 potvrdil perfektní připravenost českých závodníků i Macíkova speciálu. Následovat bude finální fyzická příprava a doladění posledních technických detailů před listopadovým odesláním závodních strojů lodí do Jižní Ameriky. Nejnáročnější motoristický závod na světě odstartuje 6. ledna 2019 v Peru.

Martin Macík boduje i mezi osobáky
Martin Macík v Rallye du Maroc neměl ve své kategorii konkurenci, byl jediným, kdo se odvážil do marockých dun v kamionu. Zároveň s přehledem zvítězil v kategorii AUTO OPEN a stal se 9. nejrychlejším automobilem napříč kategoriemi, v nichž startovali ostřílení dakarští profíci. Martin Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka tak ve své žlutočerné liazce měřili síly hlavně s jezdci osobních automobilů. A ačkoliv startovali z posledního místa, většinu aut postupně nechali za sebou a podařilo se jim vybojovat úctyhodný výsledek. „Všechno jsme dobře zvládli. Jsme opravdu spokojení. Nečekali jsme, že je reálné, abychom dojeli 9. mezi všemi auty a předjeli tolik osobáků. Auto drželo bezvadně, takže Počuvaj, náš nový mechanik, si ani nestihl nic moc opravit. Dokonce jsme neudělali ani jednu gumu. Takže výměny pneumatik budeme muset trénovat až v Sedlčanech. Ale jízda v dunách byla famózní, zároveň navigátor František Tomášek si důkladně prosvištěl navigaci, takže na Dakaru už se nebude bloudit,“ shrnuje pozitivní dojmy z Rallye du Maroc Martin Macík.

Honza Brabec v dobré společnosti
Jan Brabec vybojoval v marockém závodě skvělé 13. místo. Celý závod se pohyboval těsně za první desítkou. Po maratonské etapě dojel do cíle na 12. místě, během závodu zároveň několikrát nakoukl i do TOP 10. A byl tu v dobré společnosti, mezi dakarskou špičkou továrních jezdců. „Bylo tu s kým závodit. Na trati jsem se potkával s Pricem, Sunderlandem, Rickym Brabcem, Shortem nebo Wallknerem. To potěší a motivuje zároveň. Potvrdil jsem si tu, že mám dobrou rychlost. Zpočátku jsem byl až tak rychlý, že jsem nestíhal navigaci. Ale pak jsem se uklidnil a s chladnou hlavou přestal bloudit, což se odrazilo i ve výsledcích,“ popisuje zážitky z prestižního závodu Brabec, na kterého navíc doma čeká zbrusu nová dakarská motorka. „Jsem spokojený. Na motorce se cítím dobře, fyzicky jsem naprosto v pohodě i po šestihodinových etapách. Menší problémy jsem měl s technikou, upadla mi například řadička, zazlobily pojistky, takže nová motorka, kterou už mám doma, mi určitě pomůže dál zrychlovat,“ popisuje Jan Brabec.

Akce, výstavy, veletrhy, Dakar, Novinky , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

nikey.cz

Kamioňáci.com

Zdarma SMS

Krátké novinky

Mercedes-Benz Trucks překonává „zvukovou bariéru“ při elektrickém nabíjení s výkonem 1000kW

Vývojáři Mercedes-Benz Trucks během interního testu ve Wörth am Rhein poprvé nabíjejí elektrická nákladní vozidla výkonem 1000 kilowattů • Nově definovaný nabíjecí standard Megawatt Charging System (MCS) ve fázi technické implementace • Rainer Müller-Finkeldei, vedoucí produktového inženýrství Mercedes-Benz Trucks: „Naši … Číst dále →

číst dále »

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických vozidel o další modely, s nimiž lze čistě elektrický pohon využít v řadě různých oblastí. A nejde jen o možnost, ale o vhodnost a ideální podmínky k jejich využití. Dvě nová elektrická pohonná ústrojí a … Číst dále →

číst dále »

Tatra získala prestižní ocenění Red Dot za design vozidel nejnovější generace řady Force

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks si před pár dny zapsala další velký úspěch. Poprvé ve své historii totiž získala ocenění Red Dot v kategorii Product Design, a to hned dvakrát. Tímto oceněním, patřícím k mezinárodně nejprestižnějším v oblasti designu, byly dekorovány … Číst dále →