Silk Way Rally 2017 – 2018

Nová jména, nová kategorie!

Červencový cross country závod Silk Way rally, který se po dvouleté pauze loni vrátil v ještě větším rozsahu, se stane ještě významnějším. První závod se jel v roce 2009, tedy po roční Dakarské pauze, kdy se hledaly náhrady za africký Dakar, který se mezitím stěhoval do Jižní Ameriky. Červencový termín byl příhodný pro testování mezi dvěma Dakary a na startu se objevilo za dobu trvání i řada dakarských závodníků. Po ukrajinské krizi přišla dvouletá pauza mezi roky 2014 a 2015, aby přišel velký come back. Loni se Silk Way rally vrátila a ještě více se přiblížila Dakaru – závod byl prodloužen na dva týdny a se startem v Moskvě a cílem v Číně nabídl krásný euro-asijský závod. Přestože se závodu zúčastňují převážně domácí týmy, o start má zájem čím dál více zvučných jmen z celého světa. Stejně jako loni, už na jaře přislíbil účast tovární tým Peugeot s hvězdnou trojicí pilotů – Loeb-Despres-Peterhansel. Premiérově svou čast potvrdila i další legenda Nasser Al Attiyah z Kataru.

V kategorii nákladních aut to pak je nově holandská vítězná stáj De Rooy, kterou bude reprezentovat Gerard de Rooy s novým vozem Iveco Torpedo a spolu s ním Ton van Genugten a nově kazašský pilot Artur Ardavichus. Artur po startu s Kamazem, posléze Tatrou Bonver Dakar Projectu, letos zkoušel na Dakaru MAN týmu Eurol Veka. Jak to vypadá ani zde nebyl spokojen a zkouší stejně jako Aleš Loprais i tým Iveco. Aleš Loprais po Silk Way touží už od loňska a dle informací přestavuje svou Královnu – tatru Jamal s motorem Gyrtech dle regulí FIA. Na startu by se měla objevit také tatra Bonver Dakar Projectu s Tomášem Vrátným, Jaro Miškolcim a Jaromírem Martincem, a snad i Martin Kolomý s tatrou Phoenix. Bude zajímavé sledovat startovní listinu s blížícím se startem. Svou účast přislíbil i holandský tým Mammoet Rally Sport s vozy Renault Maria Kresse. Martin van den Brink loni do posledních chvil zatápěl domácím kamazům a odnesl si nakonec bronzovou sošku tygra za třetí místo. Konkurence bude letos ještě silnější a závod atraktivnější. To slibují i pořadatelé s novými terény.
Ještě větší překvapení připravili pořadatelé pro nadcházející ročník 2018, kdy otevřou nově kategorii motocyklů. Motorkáři, kteří po účasti na tomto závodě už dlouho touží, měli tuto šanci jen na prvním ročníku v roce 2009. Toto vše, pokud bude i náležité mediální pokrytí a televizní přenosy z průběhu závodu, může učinit ze Silk way rally druhý nejvýznamnější cross country závod roku.

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Buggyra přepisuje (nechtěně) dějiny

V sobotu bude na okruhu v italském Misanu odstartován další ročník mistrovství Evropy v závodech tahačů. A tým Buggyra Racing opět přepisuje, v tomto případě ovšem nedobrovolně, vlastní dějiny.

číst dále »

Neoplany pro společnost Flixbus

MAN dodává 75. autobus pro Schröder Reisen Spolehlivé vozy a spolehlivý partner – tomu Schröder Reisen přikládá velkou důležitost. Nyní společnost uvedla do provozu osm nových autobusů NEOPLAN Tourliner a šest nových autobusů NEOPLAN Skyliner. Nasazeny budou na dálkové linky … Číst dále →

číst dále »

Dakar 2019 pouze v Peru

Martin Macík a Jan Brabec, členové týmu Big Shock Racing, byli hodně překvapení, když dnes organizátoři Rallye Dakar odtajnili novou trasu. 100 % Peru = 100 % Dakar. „Už pár dní kolovaly zaručené informace, kudy se pojede, ale nakonec se vyplatilo počkat. Je to venku, nikdo to nečekal, 100% Peru pobavilo. Těšíme se na písek, i když nás trochu mrzí, že budou chybět Argentina a Bolívie. Trať bude trochu jednotvárnější,“ komentuje první zprávy Martin Macík, nejúspěšnější český závodník minulého ročníku. Každopádně, jezdce čeká 12 dní, které se odehrají zejména v poušti a z této informace už se dá mnohé vyčíst.

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno