Silk Way Rally 2017 – 2018

Nová jména, nová kategorie!

Červencový cross country závod Silk Way rally, který se po dvouleté pauze loni vrátil v ještě větším rozsahu, se stane ještě významnějším. První závod se jel v roce 2009, tedy po roční Dakarské pauze, kdy se hledaly náhrady za africký Dakar, který se mezitím stěhoval do Jižní Ameriky. Červencový termín byl příhodný pro testování mezi dvěma Dakary a na startu se objevilo za dobu trvání i řada dakarských závodníků. Po ukrajinské krizi přišla dvouletá pauza mezi roky 2014 a 2015, aby přišel velký come back. Loni se Silk Way rally vrátila a ještě více se přiblížila Dakaru – závod byl prodloužen na dva týdny a se startem v Moskvě a cílem v Číně nabídl krásný euro-asijský závod. Přestože se závodu zúčastňují převážně domácí týmy, o start má zájem čím dál více zvučných jmen z celého světa. Stejně jako loni, už na jaře přislíbil účast tovární tým Peugeot s hvězdnou trojicí pilotů – Loeb-Despres-Peterhansel. Premiérově svou čast potvrdila i další legenda Nasser Al Attiyah z Kataru.

V kategorii nákladních aut to pak je nově holandská vítězná stáj De Rooy, kterou bude reprezentovat Gerard de Rooy s novým vozem Iveco Torpedo a spolu s ním Ton van Genugten a nově kazašský pilot Artur Ardavichus. Artur po startu s Kamazem, posléze Tatrou Bonver Dakar Projectu, letos zkoušel na Dakaru MAN týmu Eurol Veka. Jak to vypadá ani zde nebyl spokojen a zkouší stejně jako Aleš Loprais i tým Iveco. Aleš Loprais po Silk Way touží už od loňska a dle informací přestavuje svou Královnu – tatru Jamal s motorem Gyrtech dle regulí FIA. Na startu by se měla objevit také tatra Bonver Dakar Projectu s Tomášem Vrátným, Jaro Miškolcim a Jaromírem Martincem, a snad i Martin Kolomý s tatrou Phoenix. Bude zajímavé sledovat startovní listinu s blížícím se startem. Svou účast přislíbil i holandský tým Mammoet Rally Sport s vozy Renault Maria Kresse. Martin van den Brink loni do posledních chvil zatápěl domácím kamazům a odnesl si nakonec bronzovou sošku tygra za třetí místo. Konkurence bude letos ještě silnější a závod atraktivnější. To slibují i pořadatelé s novými terény.
Ještě větší překvapení připravili pořadatelé pro nadcházející ročník 2018, kdy otevřou nově kategorii motocyklů. Motorkáři, kteří po účasti na tomto závodě už dlouho touží, měli tuto šanci jen na prvním ročníku v roce 2009. Toto vše, pokud bude i náležité mediální pokrytí a televizní přenosy z průběhu závodu, může učinit ze Silk way rally druhý nejvýznamnější cross country závod roku.

 
Dakar, Novinky , , , , , , , , , , , , , Zobrazit komentáře Vytisknout stránku

Komentovat

Váš e-mail nebude publikován. Povinné položky jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML značky a vlastnosti k formátování komentáře:<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Reklama


Kamioňáci.com


Zdarma SMS

Krátké novinky

Pořádně našláplé MOGUL Dakar setkání už za měsíc

Na neděli 18. března 2018 se těší většina fanoušků maratónských závodů rally, kterými jsou například dobře známý Dakar, či Africa Eco Race. Na Autodromu v Sosnové u České Lípy se totiž uskuteční největší setkání závodníků a jejich techniky v České republice. V letošním roce se zde odehraje již čtvrtý ročník akce, která každoročně přitáhne pozornost tisíců diváků, a podle předběžných informací to vypadá, že letos to bude opravdu bomba.

číst dále »

TATRA TRUCKS získala dotaci na rekonstrukci Slovenské strely

V polovině ledna 2018 obdržela společnost TATRA TRUCKS zprávu o schválení dotace na projekt rekonstrukce motorového vlaku Slovenská strela. Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci motorového vlaku Slovenská strela do pojízdného stavu a výstavbu speciálního depozitáře. Rekonstrukce bude zahájena již v letošním roce.

číst dále »

Kalendář závodů českého truck trialu

V minulých dnech se na oficiálních stránkách českého truck trialu objevil předběžný program letošních závodů. Pokud máte v diářích již zapsané termíny dříve ohlášených akcí, můžete si doplnit i ty truck trialové. 

číst dále »

Nejlevnější Taxi Brno vám zajistí přepravu více osob
Nejlevnější drink and drive Taxi Brno